Софіївський район


 
КЗ "Софіївська центральна районна бібліотека" 

 
Історія бібліотеки

Бібліотека створена в 1921 році, коли в селищі Софіївка було відкрито хату-читальню.

              В 30-40 роках книжковий фонд бібліотек налічував до 10 тис. примірників. В роки Великої Вітчизняної війни книжковий фонд було майже повністю знищено. Свою роботу бібліотека відновила в 1944 році, у хаті жителя села Добровольського П.М.. Бібліотечні працівники Тронь М.І та Шаповал М.П. внесли значний вклад у відновлення і розвиток нашої бібліотеки.

            Поступово відроджувалось з руїн село і книга міцно входила в побут населення Софіївщини.

            В 1957 році було збудовано нове приміщення районної бібліотеки по вул.. Шкільній , в якій вона знаходилась до 1978 року.

            В 1958 році завідуючою бібліотекою стала молодий спеціаліст Шеремет Т.Ф., якій у 1962 році за успішну роботу  по доведенню книги до кожної сім’ї було нагороджено Почесною грамотою Міністра культури СРСР.

           Бібліотека сьогодні – це основний інформаційний центр району. На  сьогодні у структурі бібліотеки функціонує 4 відділи : відділ обслуговування користувачів(абонемент,читальний зал і юнацький абонемент), відділ комплектування, організаційно-методичний відділ. Тут працює 11 спеціалістів, 2 з яких мають вищу  фахову освіту.

Фонд бібліотеки на сьогодні складає  32608 видань, із них книг 24549 примірників, періодичних видань 7980.

Упродовж року бібліотека обслуговує більше 3 тис. користувачів, яким видається майже 70 тис. видань.

 


Сучасність бібліотеки

Протягом року працівники центральної районної бібліотеки сприяли утвердженню загальнолюдських цінностей, забезпечували вільний доступ до  вітчизняних і світових інформаційних ресурсів, орієнтуючись у своїй діяльності на потреби особистості і суспільства, поєднуючи традиційні і новітні технології.

Здійснювали основні послуги по наданню в користуванні населення всіх наявних бібліотечних ресурсів, оформлення книжкових виставок, переглядів, Днів інформації, проведення дозвілевих послуг шляхом організації заходів різноманітної тематики, клубів за інтересами, сприяння соціальній адаптації молоді та юнацтва.

Олесь Гончар  - 95 років від дня народження

/регіональна кампанія – «Дніпропетровщина читає Гончара»/

3 квітня 2013 року в бібліотеці відбувся захід – літературний диліжанс

"В наших душах слово правди сіяв..." за участю учнів Софіївського ліцею, присвячений пам’яті О.Т. Гончара – неповторного українського класика другої пол. ХХ ст.

Працівники районної бібліотеки  Табацька О.І., Бугай О.І. продемонстрували фільм про творчість Олеся Гончара, прочитали вірші Олеся Гончара, написані ним у роки війни.

          В якості гостя був присутній заступник голови районної ради Шевченко Віктор Іванович, який звернув увагу присутніх на значення творчості видатного українського письменника та висловив подяку за чудово проведений захід організаторам.

Захід було проілюстровано книжкою виставкою "Лицар духовності"

21 травня 2013 року  проведено День випускника

"Вибір професії або задача з багатьма невідомими»

спільно з соціальними партнерами бібліотеки:районним центром зайнятості, професійним ліцеєм, відділом у справах молоді, сім'ї та спорту райдержадміністрації для випускників Софіївської ЗОСШ №1.

Зранку біля бібліотеки розпочав свою роботу мобільний центр професійної орієнтації районного центру зайнятості.

Головний спеціаліст центру зайнятості Ванжа А.Ф. розповіла про важливість вибору професії. Викладач професійного ліцею Гончарова О.В. разом з учнями розповіла про підготовку кадрів в цьому закладі.

Провідний бібліограф Терехова І.А. провела цікаві конкурси та вікторини, зробила огляд періодики на допомогу випускникам у виборі професії.

Була оформлена книжкова виставка «Орієнтири для вибору професій»

Заохочувальні  призи учасникам конкурсів були надані районною організацією Партії регіонів та районним центром зайнятості.

24 травня 2013 року   - День слов'янської писемності і культури та День рівноапостольних Кирила і Мефодія - творців слов'янської азбуки.

Цій даті було приурочено відкриття центру слов'янської писемності і культури"У слов'янській єдності - перспектива майбутнього".

Завдання центру - сприяти єднанню народів, заснованому на спільноті історичної долі, рівності прав і відповідальності за майбутнє, популяризація культури, звичаїв, обрядів, традицій слов'янських країн.

На свято зранку біля бібліотеки зібралося багато користувачів ЦРБ різних поколінь, прибули офіційні гості, які тепло поздоровили присутніх з відкриттям центру.

Також привітальне слово до присутніх мав і протиієрей, настоятель храму св. Софії у нашому селищі отець Ростислав, який благословив діяльність центру слов'янської писемності і культури.

Свої вітання з нагоди свята підготували працівники РБК, районної музичної школи, молоді аматори сцени. Звучали пісні, музика слов'янських народів, танцювали юні учасники ансамблю "Натхнення".

Протягом святкового заходу присутні ознайомилися з персональною виставкою прекрасних робіт майстрині-вишивальниці Людмили Іванівни Сухіни. "Творіння рук і серця, і душі".

Оригінальністю відзначалися вироби користувачів районної дитячої бібліотеки "Слов'янська абетка очима дітей".  До наших історичних витоків повертали експозиція старовинних сорочок і рушників, наданих районним історико - краєзнавчим музеєм, виставка домотканих виробів

На завершення свята відбулася мультимедійна презентація документального фільму "Історія слов'янської азбуки"

19 липня 2013 року у читальному залі центральної районної бібліотеки на засідання круглого столу зібралися жителі селища та району, щоб відзначити непересічну подію –1025 річчя Хрещення Київської  Русі.

Було оформлено: книжково-ілюстративна виставка «Вселенський собор духовності», перегляд літератури «Їх надихало Святе Слово», квіткові композиції. Метою нашого заходу було  привернути  увагу громадськості, віруючих, молоді до цієї події.

        На засіданні були присутні:  перший заступник голови Софіївської районної державної адміністрації Трофимюк О.Є., заступник голови районної ради Шевченко В.І.; священнослужитель -  Благочинний у  Софіївському районі отець Ростислав; заступник редактора  районної газети «Вісті Софіївщини» Гречковський В.Я., присутніми були вчителі, працівники культури , віруючі, молодь.

      В результаті обговорення ми ще раз пересвідчились у незаперечному прогресивному значенні введення християнства для подальшого розвитку Київської Русі, а згодом і всього українського суспільства.

Пройдуть віки, на  Землі будуть жити інші люди, і дай   Боже, щоб під православним  Хрестом   творилися тільки  добрі, праведні справи.

 Учасникам круглого столу працівники бібліотеки запропонували  переглянути документальний фільм  «Хрещення  Русі».

Освіта - основа розвитку особистості суспільства,

нації та держави, запорука майбутнього України.

Цій актуальній темі було присвячено День інформації

"Освіта - основа інтеграції в соціум",

що відбувся 29 серпня 2013 року

           На захід було запрошено спеціалістів методичної служби райвно Коляду Ю.М. та Бугай С.О.,які  розповіли присутнім про нововведення до шкільної програми, про завдання які стоять перед освітою нашого району. Провідний бібліограф Терехова І.А. підготувала Інформаційний мікс "Цікаве про освіту" та книжково-ілюстративну виставку.

30 жовтня 2013 року

відбулося засідання жіночого клубу "Гармонія" –

літературна світлиця

"Рідна оселя - твій дім, твоя колиска".

Захід пройшов в теплій, затишній атмосфері. Гостями заходу були учасники клубу та жителі Софіївки , які  мали нагоду поспілкуватися та поділитися своїми спогадами. Була оформлена книжкова виставка « З усього в світі найдорожче своя сім’я і рідний дім», демонструвався відео ролик «Вулицями рідної Софіївки».

Висновком заходу стало те що - не забуваймо рідне село, рідну хату, все те, що нагадує нам про дитинство, про те,що ми українці.

20 листопада 2013 року відбувся захід – пісенне мереживо «Дзвенить піснями рідний край». Вшанувати українську пісню завітали до літературно-мистецького салону «Натхнення» софіяни, яких гостинно зустріли працівники ра­йонної бібліотеки.

Українська пісня... Вона одна з святинь наро­ду, його найцінніший духовний скарб, гордість і краса. З давніх-давен уславилася Україна піс­нями, які дбайливо, як найдорожча реліквія, передавалися від покоління до покоління.

Чудові українські пісні подарували слуха­чам працівники районного Будинку культури Н.Б.Мішура,            В.В.Крамар, С.Коваленко та учас­ники фольклорного ансамблю «Джерело». За­вдяки їхнім голосистим талантам наша рідна Софіївщина дзвенить чарівними піснями. Щира вдячність їм за це.

Кожна українська пісня - то є історія. Поки ми співаємо - ми непере­можні. Хай пісня буде з нами завжди і всюди!