Межівський район


 
Сільська комунальний заклад культури "Зорянська бібліотека" 

 

Історія бібліотеки


Робочим комітетом радгоспу імені Петровського в 1955 році була створена кімната – читальня, якою завідувала Баглай Майя Іванівна. Через деякий час почалося будівництво Зорянського будинку культури. В листопаді 1963 року було відкрито будинок культури з просторим на 350 глядачів кінозалом. 

         В 1963 році профспілковим комітетом радгоспу імені Петровського заснували сільську бібліотеку, яка знаходилась при будинку культури.  

Минали роки…. На зміну своїй колезі прийшла в 1964 році Коврига Євдокія Тимофіївна. У жовтні 1977 року в зв’язку з централізацією державних масових бібліотек сільська бібліотека стала Зорянською бібліотекою – філією Межівської централізованої бібліотечної системи. Багато мешканців села стали поступово залишатися в селі назавжди. Тому зі збільшенням кількості населення і читачів, надійним помічником в роботі завідуючої бібліотеки стала бібліотекар Фоменко Раїса Сергіївна. При бібліотеці був створений дитячий клуб за інтересами «Дзвіночок».

         У 2001 році бібліотеку прийняла Алтухова Марина Григорівна. Бібліотека була на той час розташована при Зорянському клубі, який потребував капітального ремонту. Тому у жовтні 2006 року бібліотеку було переведено в опалюване приміщення при Зорянській сільській раді. Бібліотекар обслуговує жителів сіл Мала Покровка, Петровське, Полтавське, Новопетровське, Малієве, Зоряне, Маліївське, Крутоярівка.

Бібліотекар сприяє ефективному обслуговуванню читачів, спрямовує свої зусилля на задоволення їх духовних і творчих запитів, інформує та допомагає читачеві у виборі книг. Працюємо у зручний для користувачів час: щодня з 8 – 00 до 17 – 00 години.

         При Зорянській бібліотеці у серпні 2002 року створено ляльковий клуб «Казка і Я».    Завдання клубу: Популяризація літератури українських та зарубіжних авторів за допомогою книги та ляльки.

Протягом своєї роботи організовано показ лялькових вистав у Зорянській загальноосвітній середній школі, дитячому садку «Зернятко».

 Для покращення роботи хочемо придбати нові столи та стільці у читальний зал бібліотеки. Для оперативного і інформаційного задоволення запитів користувачів придбати комп’ютер. Вивчати досвід кращих бібліотек і впроваджувати його у своїй бібліотеці.

 


Сучасність бібліотеки

Директор закладу: Алтухова Марина Григорівна. Освіта вища, закінчила Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут у 1992 році.  У 2013 році пройшла навчання на курсах підвищення кваліфікації у м. Дніпропетровську. У бібліотеці працює з 2001 року. Алтухова М.Г. – голова громадської організації «Зорянка». Зорянська бібліотека знаходиться в приміщенні сільської ради, опалюється. Бібліотека є посередником між жителями села та місцевою владою, забезпечує прозорість прийнятих нею рішень.

Директор СКЗК «Зорянська бібліотека» працює творчо, виконує завдання районного методичного центру, виступає з презентаціями на районних семінарах бібліотекарів.

Книжковий фонд СКЗК «Зорянська бібліотека» складає 5201 прим. Документів (книг – 4684, брошур – 517). На 01.05.2014 року до Зорянської бібліотеки надійшло 5  примірників книг на суму 207 грн.  Всі книги до бібліотеки надійшли з Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія. В бібліотеці є ноутбук, придбаний за кошти спонсора.

Зорянська бібліотека обслуговує 500 читачів. З них дітей – 129. Документовидача у 2013 році склала 10068 примірників видань;  Відвідування – 3506.  На 01.05.2014 року читачів – 248; документовидач – 5124; відвідування – 1650.  

Одним із головних пріоритетів роботи Зорянської бібліотеки є надання послуг, орієнтованих на задоволення потреб громади, створення вільного доступу читачів до інформації та знань, впровадження в бібліотеці сучасних інформаційних технологій. Так, при Зорянській бібліотеці організовуються покази мультимедійних презентацій, віртуальних екскурсій та віртуальних виставок. Користуючись  Інтернетом  читачі бібліотеки мають змогу знайти необхідну інформацію, якої не має в текстових документах.  Бібліотека організовує проведення дитячих ранків, обговорень книг, оглядів літератури, інформаційних годин, екскурсій до бібліотеки та інтелектуально – розважальних заходів. 

Однією з вимог у роботі  бібліотеки є її  співпраця з усіма установами,  які розташовані на території Зорянської сільської ради. Виховання у дітей та підлітків любові до рідної землі, мови та культури народу, його традицій, прагнення до творчості стало одним з пріоритетних напрямів  в роботі  бібліотеки.

З 2002 року при бібліотеці працює клуб за інтересами «Казка і Я»,  метою якого є залучення дітей до систематичного читання, навчання правилам користування книгою та бібліотекою. Протягом своєї роботи організовано показ лялькових вистав у Зорянській СЗШ, дитячому садку «Зернятко» та бібліотеці.

Зорянська бібліотека – це публічний простір, вона є територією творчих зустрічей, місцем для спілкування, навчання.