Дніпропетровщина бібліотечна

Магдалинівський район


 
Шевченківська бібліотека-філіал  

 
Історія бібліотеки

Такого закладу, організації немає на карті міста, але є такі будинки, які ще в стародавньому Єгипті називалися не інакше, як «Приют Мудрості», «Будинок життя». Будинки ці ніщо, як бібліотеки.

 Так і в нашому селі Шевченківка є сільська бібліотека.
Село Шевченківка засноване наприкінці ХVIII століття на місці, де оселилися Запоріжські козаки, після ліквідації запоріжської Січі.


В Тарасо-Шевченківській сільській раді (1928-1929рр) до громадського життя села, активно залучється молодь, комсомольці, несоюзна молодь організовують суботники, перебудовують з хати священника Шаблинського сільський клуб і бібліотеку.


У 1936 р. церкву і будинок священника розбирають. Сільський клуб збудували новий, а бібліотеку перенесли в школу.


 З 1938-1953р. була хата  - читальня. Завідувала Ольга Несват.


З 1958 р. сільську бібліотеку перенесли в приміщення сільської ради. Завідувала Дубовик Надія Петрівна.


Бібліотека поступово ставала кабінетом № 1. Бо кожний захід, який проходив в житті села, потребували підготовки, отому і йшли люди за книжкою мудрістю та порадою у бібліотуку.


Велике було надходження у бібліотеку. Не кожний міг виписати газети чи журнали, тому і йшли вечорами в читальні зали, щоб почитати і поспілкуватись.


Бібліотека поступово комплектувалась новими надходженнями. Перед бібліотекарем (Немировською Л.) відкрилось широке поле діяльності/


1972-1995р. працює завідуючою бібліотеки Немировська Любов Іванівна (перша зправа). Перший рік роботи вона систематизувала та перевела фонд бібліотеки на нові таблиці ББК.


Зараз працює – Чохрій Олена Олексіївна.


Фонд сільської бібліотеки на сьогоднішній день – 7370 примірників. За змістом включає науково-популярну, спеціальну, навчальну, краєзнавчу, художню, довідкову літературу. До послуг читачів  бібліотеки фонд довідкових та бібліографічних видань, який включає:

-      енциклопедії: універсальні, галузеві;

-       словники: тлумачні, мовні.


У бібліотеці проводяться літературні години, тематичні вечори, прем’єри книг, дні інформації, бесіди.


Бібліотека, як структурний елемент системи виховань, реалізує різні функції системи виховань: культурологічну, нормативну, інтегративну.


Бібліотекар проводить із читачами різноманітну роботу, щоб показати, що книга – це не просто результат інтелектуальної діяльності людства за багато тисячоліть його історії, це і документ, програма майбутнього.