Магдалинівський район


 
Кільченська бібліотека-філіал  

 

Історія бібліотеки

Люди не мислять свого життя без книг. Адже книги - це знання, дружня бесіда, відпочинок. Саме тому жителі с. Радянське в кінці 50-х років задумали створити бібліотеку.

  В селі діяв сільський клуб. Під клуб була перебудована будівля ще панських часів. В 1958  році до неї з обох боків від головного входу прибудували дві кімнати: в одній проводилися різноманітні гуртки,а інша була відведена під бібліотеку. В 1959 році бібліотеку відвідали перші читачі.

   Книжковий фонд бібліотеки був створений  профспілковою організацією радгоспу, книги також дарували жителі села. Стелажі для книг зробили в столярній майстерні села, вони настільки зручні і практичні, що служать бібліотеці до сіх пір.

   Завідуючою бібліотеки до 1977 року була Рубцова Марія Самойлівна, а з 1987 року - Раєвська Валентина Іванівна.

 Приміщення було просторим, читачі могли подивитися телевізор, ознайомитися з новинами періодики. Для бібліотеки виписувалось 5-6 журналів, стільки ж газет. В1984 році фонд бібліотеки нараховував 8,5 тисяч примірників літератури.

 В 1991 році внаслідок недотримання техніки безпеки при проведенні зварювальних робіт клуб згорів. Пожежа почалася з даху, її не одразу помітили тому врятувати  не вдалося. Але книги з бібліотеки  врятували майже всі.

Жителі села  під загрозою обвалу  стелі  через  вікна  виносили  книги і складали на підігнану машину. Винесли стелажі і столи.

Під бібліотеку тимчасово була відведена кімната в приміщенні контори радгоспу, але новий клуб так і не був збудований, тому бібліотека  до 2013 року знаходилася  в тому ж самому  приміщенні.  

   В 2012 році на базі Радянської бібліотеки був проведений районний семінар.

Спільна робота школи та сільської бібліотеки  по вихованню  читацької активності та інформаційної культури юних читачів.

  Бібліотека в 2013 році отримала нове приміщення на другому поверсі двоповерхового будинку в центрі села.  

 Читачі Радянської бібліотеки активно беруть участь в різноманітних проектах і конкурса,  які організовують районна та обласні бібліотеки.  Для розвитку творчих здібностей в бібліотеці діє дитячий гурток «Талантів сяючий вінок», для задоволення читацьких потреб дорослих читацьке об*єднання «Читач і книга».  

  Фонд бібліотеки нараховує близько 6 тисяч примірників, всього три періодичних видання.

   В Радянській бібліотеці світло, затишно, тут завжди готові допомогти читачам в задоволенні їх потреб.