Магдалинівський район


 
Новопетрівська бібліотека-філіал  

 
Історія бібліотеки

Новопетріаська сільська бібліотека заснована 1 вересня 1848 року, про це свідчить запис інвентарної книги 1. Спочатку це була хата - читальня з книжковим фондом - 150 екземплярів книг. На 14 вересня 1950 року хата-читальня розміщалась у маленькій кімнаті 6 кв.м. У приміщенні пошти та відділу зв’язку (радіовузол). Завідувала читальнею Черевко Олена Іванівна. З 14 березня 1953 року по 6 вересня 1960 року завідуюча уже сільською бібліотекою працювала Балаєва Олександра Василівна. Книжковий фонд сягав 4200 екз. книг і поповнювався за рахунок кошторису Новопетрівської сільської ради. З 6 вересня 1960 року по 13 червня 1961 року бібліотекарем була Городян Лідія Іванівна, а далі Акімова Валентина Карпівна, яка працювала по 11 жовтня 1964 року. На цей період для бібліотеки виділили кімнатку в новозбудованому приміщенні для сільської ради. З жовтня 1964 по жовтень 1969 року завідуюча сільською бібліотекою Різник Таміла Панасівна фонд бібліотеки сягав більше 6000 примірників. Виділили ще одну кімнату під приміщення бібліотеки в колгоспі «Аврора» зробили 4 стелажі для книг, колгосп виділив на комплектування книг кошти. Періодичні видання становили 25 найменувань. Процвітав колгосп - росла культура на селі. Проводились читацькі конференції, зустрічі з передовиками виробництва, вечори-портрети . З 6 жовтня 1969 року завідуючою сільською бібліотекою стає Перескок Галина Дмитрівна, яка пропрацювала 38 років. Приміщення 75 кв.м. Газети і журнали підписувались як обласні республіканські, так і районну газету за рахунок профсоюзного комітету колгоспу. На придбання книг виділяли також кошти по 100-120 крб. щороку. Завідуюча бібліотекою працювала в тісному контакті з виробництвом, правлінням та профкомом колгоспу, обслуговуючи працівників на виробництві. Щотижня випускали радіогазету в період жнив - бойові листки.

З роками перебудови прийшли зміни і в роботі бібліотеки. Завідуюча стала працювати на 0.25 ставки в неопалюваному і неосвітлювальному приміщенні. Не мали коштів на підписку періодики, ремонт приміщення, комплектування новою літературою.

З 1 листопада 2007 року завідуючою бібліотекою стала Федаш Наталія Іванівна. Було надано нове приміщення з 3-х кімнат 75 кв.м у  приміщенні сільської ради. Але, як і раніше, складне положення з підпискою періодичних видань та комплектуванням книжкового фонду – не вистачає коштів.