Дніпропетровщина бібліотечна

Магдалинівський район


 
Бузівська бібліотека-філіал  

 

Історія бібліотеки

Зі слів очевидців та старожилів, з початку виникнення та заснування с. Бузівки -1777 рік, в селі бібліотеки довгий час не було і взагалі люди не знали, що воно таке є.

До революції 1917 року і після була хата-читальня, де збиралася молодь і читалася та література, яка доставлялася сюди залізницею. Так дізнавалися люди про ті новини, які відбувалися в царській Росії.

Після війни була створена невелика бібліотека, в якій протягом 2-3 років працювала Широкова Наталія Лукінічна. В період 1953-1954 років в приміщенні старого клубу, який був за магазином «Продукти» знаходилася сільська бібліотека з фондом до 9 тис. книжок і завідувала нею Романець Катерина. Потім бібліотеку прийняла Шаблинська Ангеліна Іванівна, яка пропрацювала до початку 70-х років. На території села було 2 бібліотеки: сільська і колгоспна. Колгоспна купувалася на гроші колгоспу « Перемога», а потім прийшла в фонд сільської бібліотеки. Деякі з цих книг і зараз є в фонді.

В 1960 році, перед Новим роком, було відкрито новий будинок культури, туди й було переміщено сільську бібліотеку. Бібліотечний фонд розміщався в невеликій кімнаті. Зараз там костюмерна. З 1974-1976р. бібліотекою завідувала Іванченко Любов. Після пожежі (1979р.) згоріло пів клуба. Сільська бібліотека не постраждала, бібліотечний фонд залишився.

Протягом довгих років 1976-1996 р. завідувала бібліотекою Синиця Тамара Антонівна. 20 років вона працювала над оновленням і поповненням бібліотечного фонду, який  на той час налічував понад 12 тис. книжок. Тамара Антонівна і Рівна Віра Серафимівна згуртували навколо себе учнів, молодь, службовців, колгоспників. Працівники клубу і бібліотеки постійно виступали з лекціями, концертами, практикувалися виступи агітбригади.

Тамара Антонівна разом з учнями Бузівської школи  організовувала і проводила засідання клубу інтернаціональної дружби «Глобус», який мав свій статут і положення. Учні школи переписувалися  зі школярами з різних країн світу: Польщі, Болгарії, Індії, Кореї. Вони здійснювали заочні подорожі до цих країн. Засідання проходили в широкому колі друзів.

Працівники і учні оформили два альбоми: К І Д « Глобус» і «Героїчний подвиг народу безсмертний»

В 80-90 р. сільська бібліотека одержувала до 10 періодичних видань на рік. Серед яких обов’язково були газети і журнали українських видань. Бібліотека централізовано одержувало нові книги.

В період з 1996-2004 р. на жаль, бібліотека не одержувала жодного періодичного видання. З 2004 року Бузівська сільська рада виділила гроші на підписку районної газети «Наше життя».

З 1994 р. по серпень 2004 року в сільській бібліотеці працювала Варяниця Галина Іванівна, яка має вищу педагогічну освіту. Робота бібліотекаря спрямована на пропаганду художньої літератури. Масові заходи мають різнобічний характер. Це конкурси, вікторини, свята, ранки. Галина Іванівна організовує зустрічі з видатними людьми села: Коваленко В.І., Басанцем О.М., народною майстринею-вишивальницею Сулимою Р.П. (вчителькою-пенсіонеркою), організовує виставки.

Бібліотечний фонд налічує понад 8 тис. екземплярів.

З серпня 2004 року Бузівською бібліотекою завідує Головченко Тетяна Володимирівна. Має середню – спеціальну освіту.

Продовжується робота, спрямована  на пропаганду художньої літератури.

Проводяться різнобічні масові заходи. Постійно надходить нова література. Хочу сказати, дуже хороше оформлення в книг для молодшого покоління. Товста палітурка, барвисті малюнки. Книжки видаються українською мовою.  

    Періодика не надходить. В 2006 році бібліотека отримувала періодичне видання районної газети «Наше життя», підписане Бузівською сільською радою.

    На 2008 рік Бузівська сільська рада виділили 100 грн. на підписку періодики. Це надто мало.   

     В 2007 році проводився всеукраїнський конкурс «Найкращий читач 2007 року». Бузівська сільська бібліотека  приймала участь в цьому конкурсі, який проводився в районній центральній бібіліотеці Магдалинівки. Бібліотекарем була підготовлена учениця 5-го класу Бузівської середньої школи Муштей Галя, яка отримала грамоту і поїздку в Дніпропетовськ,  на свято 1 червня  2007 р. « Казки про правду життя»                                

    До Дня Перемоги в 2007 році бібліотекарем був оформлений куточок народознавства «Пам’ятає світ врятований», в якому були зібрані фото учасників Великої Вітчизняної війни, що і нині проживають в с. Бузівка.

   В 2002 році було підготовлено 2 папки видатних людей Бузівки:

1.             Басанець О.М. - письменника-прозаїка.

2.             Сабадир Раїса Сидорівна - народна майстриня вишивальниця.

Був зібраний матеріал і фото, про рідну Бузівку і направлений на конкурс «Моє село-окраса України».

Зібрана серія папок про своїх односельців: «Видатні люди»:

1.             «Своя доля, свій шлях широкий» Сабадир Любов М.

2.              «Лірика мого життя» Сабадир Ліна Борисівна

3.             «Самородок із народу» Григоренко В.М.

В 2007 році силами бібліотекаря були зібрані відомості про голодомор 1932-1933 років. В папку ввійшли розповіді 5 чоловік жителів с. Бузівка:


1.Буряк А.В.

2.Кіріченко О.І.
         3.Кібець Г.А.
         4. Пидорич О.Л.
          5. Вавенко М.А.

Що можна сказати за санітарний стан бібліотеки? Бібліотека потребує капітального ремонту.

В звˊязку з тим, що бібліотека не опалюється, книги беруться цвіллю. Холод і сирість негативно впливають на збереження книг.

Багато часу утекло за ці роки…

2012, 2013, 2014...

Підросли дітки, що брали дитячі книги, тепер вони читають дорослу літературу про історію рідної землі; художні твори, та ще книги за шкільною програмою.       

В бібліотеці оновлюються стенди:

1.             «Світ дивовижної краси»

2.             « Прикрасьте своє життя квітами»

3.             « Де козак, там і слава…»

4.             «Мій рідний край-квітковий рай»

5.             «Сторінками улюблених казок»

6.             « Від великого до смішного» і т. д.

Оформлений руками, та прагненням до прекрасного бібліотекаря-краєзнавчий куточок: українські рушники наших бабусь, вишиванки та подушечки-душки, 2 прялки, більше 10 глечиків, макітри, в які наші прапрабабусі складали вареники  і т . д.


Проводяться різноманітні масові заходи, краєзнавчі виїздки…

Проходить  збір матеріалу про видатних людей с . Бузівка.

Проводяться фотоконкурси по рідній стороні.