Дніпровський район


 
Баглійська сільська бібліотека-філіал №3 КЗ "Дніпровська ЦРБ" 

 
Історія бібліотеки

Бібліотека була заснована в 1946 році. До 1967року дані про бібліотеку відсутні. В 1967 році в новому Будинку культури для бібліотеки була виділена кімната, площею 54кв.м.  До цієї нагоди, за кошти профспілки радгоспу «Баглійське», фонд бібліотеки був поповнений на 300 екземплярів примірників книг. З 1967 по 1999 рік в бібліотеці працювали Л.І.Чемерис, І.М.Таран, М.М.Бобильова, С.І.Кривошеїна, І.М.Черткова.

Всі ці бібліотекарі були активними працівниками, проводили велику роботу по залученню читачів до бібліотеки . Жоден масовий захід в селі не проходив без участі в ньому бібліотекаря. Вони були частими гостями на молочно - товарних фермах та тракторних бригадах, куди несли новини про трудове життя району, приносили художню літературу для тих, хто за своєю зайнятістю не міг вчасно відвідати бібліотеку.

З 1999 року і по даний час в Баглійській сільській бібліотеці працює Галина Олексіївна Батюта. 

У 2002 році закінчила Дніпропетровське училище культури. Галину Олексіївну можна назвати однією із кращих бібліотекарів району. Саме завдяки її зусиллям та виділеним районною радою коштам (50тис.грн.) вдалося зробити ремонт у бібліотеці. Із придбанням меблів допоміг районний відділ культури і туризму, на бюджеті якого перебуває бібліотека.

На сьогоднішній день книжковий фонд бібліотеки налічує 7503 примірників книг, брошур та періодичних видань.

Нове приміщення , нові меблі заохочують працювати натхненно, доносити до людей важливу інформацію.

У ході роботи, постійно контактуючи з односельцями, Галина Олексіївна зрозуміла,  як мало ми знаємо про історію рідного краю і особливо своєї малої батьківщини.

Тож вирішила взятися за перо і , по крупицям збираючи матеріал розпочати написання «Історія села Степове в особах».

Протягом 2008-10 років із – під  пера Галини Батюти вийшли буклети з фотоматеріалами про відомих людей її рідного села . 

 І ось на полицях краєзнавчого куточку під написом «Із них починалась історія с.Степового» з’явилися  рукописні книги про нелегку, але яскраву долю учасниці Великої Вітчизняної війни Мотрі Куян, про молодого солдата Олександра Удовицького, який загинув на Афганській війні, про кавалерів Ордена «Дружба народів» Михайла Світличного та Людмилу Захаренко, котрі в молоді роки підкорювали Байкало – Амурсько – магістраль.