Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №29 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки

Загальний бібліотечний фонд становить – 11 399 примірників видань у т.ч.
 
Книжковий фонд – 7 481
 
Фонд періодичних видань – 3 918
 
            На рік бібліотека передплачує 12 видань, у т.ч. газет – 7, журналів – 5. Дві газети краєзнавчого характеру.
 
            Знання фонду наближення його до зони видачі допомагає працівникам бібліотеки якісно та оперативно виконувати замовлення користувачів з тої, чи іншої тематики. В бібліотеці сформовано і діють тематичні книжкові комплекси:
 
-         Історія України в творах художньої літератури.
-         Українська міфологія, звичаї та народні традиції.
-         Джерело знань про рідний край.
-         Життя видатних людей.
-         Пагубні звички.
-         Всьому початок є любов.
-         Казкова мозаїка.
-         Нам не забути Вас…
 
            Щорічно бібліотека обслуговує понад 2 250 користувачів різних категорій – студентів ВНЗ, технікумів, учнів ПТУ, середніх шкіл, наукових працівників, вчителів, робітників, службовців, пенсіонерів та інших.
 
            Близько 12 тисяч становлять відвідування та понад 42 тисячі – документовидача.
 
            Бібліотека в мікрорайоні є єдиним інформаційним центром, який задовольняє культурні, освітні, соціально-побутові потреби провідних груп користувачів.
 
            Це інформаційні стенди: «Хроніка подій», «Наші послуги», «Бібліотека інформує», «Зона бібліотеки».
 
            Тематичні папки-досьє: «Гендерна рівність в світі та в українському суспільстві», «НАТО – шляхи до партнерства», «Європейський вибір України», «Історія великих картин», «Зіркові імена», «Заповіді батькам», «Землянам чисту планету», «Чорнобиль. Як це було?», «Голодомор в Україні: 1932-1933 рр.», «Ви шукаєте роботу?», «Світ нових професій», «Довідкове бюро учня», «Дитина під захистом держави», «Знати і володіти: юридичні поради молоді» та ін.
 
            Бібліотека виступає посередником між місцевою владою та громадськістю, надає правову інформацію. Випускає інформаційні листки, складає рекомендаційні списки літератури, оформляє книжкові виставки, книжкові полички та викладки літератури.
 
            Колектив бібліотеки проводить велику культурно-дозвільну, просвітницьку роботу використовуючи традиційні та новітні форми масової роботи з користувачами.
 
            Саме в нашій бібліотеці ви отримаєте фахову допомогу – в бібліотеці працюють три працівника з вищою фаховою освітою: Жибовська Л.В. – завідувач бібліотекою 14р., Новікова О.В. – провідний бібліотекар 12р., Демеденко Р.Г. – провідний бібліотекар 12р., які також створюють для користувачів комфортне середовище, відповідний інтер’єр.
 
 
 

Сучасність бібліотеки

 На сьогодні бібліотека обслуговує 2255 користувачів. Загальна кількість відвідувань – 11774, документовидача – 42523 примірника з різних галузей знань.

 
Бібліотека координує свою роботу з загальноосвітніми школами № 110, 116, художньою школою № 2, дитячо-юнацькою спортивною школою № 7, ПК ПівнГЗК.
 
У бібліотеці працює дитячий відділ, тому бібліотекарі  проводять заходи які відкривають маленьким користувачам багатий фольклорний світ, знайомлять з традиціями і звичаями українського народу. Так з метою ознайомити дітей із різдвяними звичаями нашого народу було проведено конкурс колядок «Коляд, коляд, колядниця – добра з маком паляниця», до улюбленого свята християнського свята Великодня було проведено вікторину «Святкові дзвони – дзвони Великодні».
 
У дні весняних канікул працівники бібліотеки створили хобі-центр «Змістовне дозвілля». Цього літа учні мали можливість не тільки оглянути література на різноманітних викладках, але й скористатися їх порадами... В центра були оформлені такі викладки: «юним рукодільницям» - поряд з літературою про в’язання, вишивання, гаптування і таке інше, учням були запропоновані приладдя – голки, нитки, бісер, папір для виробів...
 
Яскравою, привабливою була створена викладка «Смакота. Готуємо самі». На столі стояла велика ваза з фруктами, овочами, а поряд різноманітні рецепти, книги з рецептами кухні грузинської, італійської, християнської та рецепти від зірок.
 
Для хлопчиків була оформлена викладка «Робимо дива своїми руками». Що можна виготовити із пластикової, скляної пляшки, із дерева, різного природного матеріалу – поради на всі смаки.