Дніпропетровщина бібліотечна

Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №26 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки

Так розпорядилася доля, що ім’я Сергія Миколайовича Колачевського – рудо промисловця, невіддільне від історії Кривого Рогу, нашого рудника, від історії нашої бібліотеки.

            На початку 90-х років 19ст. Колачевський С. зацікавився рудною промисловістю нашого краю, потім, викупивши 254 десятин землі, відкрив кар’єр з видобутку руди, проклав залізницю, збудував одну з перших на Криворіжжі електростанцій, заклав робітниче селище, де згодом відкрив лікарню та бібліотеку. Рудник став одним з найпотужніших у Кривбасі. Серед перших експортував руду за кордон. Величезні кошти були вкладені ним у створення унікального парку.

            1951 рік – у густій релеї парку Колачевського при клубі була відкрита профспілкова бібліотека рудника ім. Орджонікідзе. Своїм народженням бібліотека зобов’язана прогресивній інтелігенції.

            1969 рік – переведені в світле приміщення Палацу культури ім. Леніна. Тепер маємо абонемент, читальний зал, книгосховище.

            1987 рік – відкрилася літературна вітальня, відбулося перше засідання… і надалі всі засідання – це зустрічі для духовного спілкування. Нашими гостями були письменник А.Дімаров, поетеса Заляутдінова, поет А.Чуманов, актор В.Палашко.

            2004-2005 роки – при бібліотеці працює творча лабораторія по популяризації впровадження інновацій.

            2006 рік – … співпраця з усіма училищами міста. Яскравою сторінкою тих взаємин є спільні засідання з літературним об’єднанням «Пегас», на які запрошується поетично обдарована молодь з метою їх виявлення та підтримки.

           2010 рік – ввійшли до складу КЗК «Міська бібліотека для дорослих».

            2010 рік – стали лауреатами Всеукраїнського конкурсу на кращий проект з підтримки та розвитку читання «Читаю я! Читає вся моя сім'я».

            Сьогодні бібліотека обслуговує 2 290 користувачів. Книжковий фонд становить 22 494 примірників видань.

            Бібліотека має абетковий та систематичний каталоги, систематичну картотеку статей та краєзнавчу.

            Палітра масових заходів, які проводяться в бібліотеці надзвичайно різноманітна. Кожний захід має своє забарвлення, настрій і часточку нашої душі.

            Книжкові виставки – це ціла лабораторія творчих ідей, це витвір буйної фантазії бібліотечних працівників: Голубкової З.О. – завідувача 14р., Довгальової Л.М. – провідного бібліотекаря 12р., Лигун Т.П. – бібліотекар І кат. 11р.

            Якщо ви прагнете одержати знання, шукаєте друзів та однодумців для спілкування, хочете цікаво та змістовно провести вільний час – наша бібліотека до ваших послуг.



Сучасність бібліотеки

 На сьогодні бібліотека обслуговує 2262 користувача. Загальна кількість відвідувань – 11879, документовидача – 42565 примірників з різних галузей знань.

Бібліотека координує свою роботу з загальноосвітніми школами № 27, 38, 42, 45, 55, навчально-виробничим центром, професійно-будівельним ліцеєм, будинком милосердя «Затишок», КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян у Тернівському  районі», ПК «Терніський».

         Працівники бібліотеки постійно перебувають у безперервному творчому пошуку креативних форм дозвіллєвої діяльності поєднуючи традиційні та інноваційні форми роботи: проводяться віртуальні подорожі, вернісажі поетичної творчості, поетичні читання, поетичні батли, уроки  hand made, брейн-ринги, літературні оазиси, флешмоби, оформляються викладки-адвайзери, виставки-захоплення, виставки-елегії, виставки-інсталяції. Наочна форма популяризації книжкового фонду є не тільки засіб розкриття інформаційних ресурсів бібліотеки, а й відображення творчих можливостей колективу бібліотеки.

25 березня 2014 року в читальному залі бібліотеки  було проведено поетичний батл «На висоті окрилених сердець». На захід прийшли не тільки початківці поетичного слова профтехосвіти, а й шанувальники поезії, поети Криворіжжя, люди, що цінують і розуміють силу поезії.  Учасники конкурсу мали можливість отримати оцінку своєї творчості від професіоналів. Визначали переможців суворе журі -  поети Криворіжжя Мамут Ф.З., Кан Р.І., Терещенко Л.М.  До заходу було оформлено  книжкову виставку «Поезіє, ти сила чарівна…», де можна було ознайомитися з віршованими творами поетів різних епох.

         На базі бібліотеки працює клуб за інтересами «Найкраща терапія – хобі!», головною метою якого є створити у бібліотеці «острів» спілкування, де було б затишно і комфортно. Члени клубу це друзі-однодумці, які збираються на свої засідання 4 рази на рік.

6 березня 2014 року в бібліотеці-філіалі №26 було проведено поетичні читання «Стежками Тарасового слова». До читальної зали бібліотеки  зібралося чимало людей: члени літературного об’єднання «Лотос», студентська та учнівська молодь району,  яким перед початком заходу було запропоновано дати відповіді на запитання анкети «В моєму серці слово Кобзаря». Вдалим доповненням до заходу була презентація картини відомого унікального майстра скляної справи, гравірувальника на склі в художньому стилі - Василя Пілки. Портрет Кобзаря був вигравіруваний на склі та висвітлений світлодіодами. Також було представлено книжкову виставку творів Шевченка та книг про його життєвий та творчий  шлях «Кобзареві струни». Присутні на заході відчули велич і простоту генія, його непримиренність до зла та жорстокості. Всі ще раз переконалися, що Великий Кобзар був людиною талановитою, багатогранною, безмежно закоханою у свій рідний край.