Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №24 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки

Згідно плану майбутнього розвитку Саксаганського району за рішенням виконкому міської Ради в жовтні 1969 року було засновано міську бібліотеку №24.

Район був необжитий. Навкруги степ та єдине селище, яке незадовго до будування швидкісного трамваю було знесене. Але район відбудовувався…

В даний час бібліотека знаходиться у затишному та зручному місці: привітними вікнами виходить на "червону лінію" і водночас огорнута зеленню невеликого скверику поблизу зупинки швидкісного трамваю "Майдан Артема".

БФ №24 — це 6 працівників три з яких мають вищу освіту. Всіх їх об'єднує любов до справи. Загальною характеристикою є не лише високий професіоналізм, ерудованість, а й такі людські якості, які ніколи не старіють: доброта, чуйність, здатність співчувати, а ще вміння створювати затишок.

БФ №24 — це не тільки абонемент, юнацький абонемент, читацький зал, але й обслуговування пенсіонерів та самотніх непрацездатних громадян методом читального залу в Територіальному центрі соціального обслуговування у Саксаганському районі. Також бібліотека співпрацює з навчальними закладами району: загально освітніми школами — № 72, 107, 14, 118, 120, 19, 122, ліцеями — науково-природничим, КПЛ №66, КПТМЛ №46 та ін.

Гордість БФ №24 — читальний зал — світлий, просторий, потопаючий в зелені квіткової екзотики. Саме тут проводяться цікаві масові заходи та засідання вже багато років діючого жіночого клубу "Роксолана". Об'єднання любителів книг в клуб не було випадковим. Найбільш активні читачі, приходячи у бібліотеку, висловлювали бажання поспілкуватися в теплій атмосфері, обговорити насущні і актуальні проблеми, поговорити про наболіле… Приходячи в бібліотеку, наші читачки залишають вантаж своїх проблем удома, на роботі і говорять про прочитані книги, обговорюють політичні і поточні новини, питання виховання, ведення домашнього господарства. Враховуючи смаки, побажання, інтереси жінок засідання клубу планується на рік, розписується тематика кожної зустрічі членів клубу. Так вже трапилося, що кожне засідання клубу супроводжується чаюванням, гулянням. Причому кожна жінка неодмінно бажає похвалитися своїми кулінарними шедеврами…

У стінах нашого будинку затишно всім.

 На Вас завжди чекають!
Сучасність бібліотеки


            На сьогодні бібліотека обслуговує 4588 користувачів. Загальна кількість відвідувань – 19724, документовидача – 74437 примірників з різних галузей знань. Бібліотека задовольняє потреби всіх категорій населення.

Робота з юнацтвом проводиться в тісному контакті з загальноосвітніми школами № 14, 91, 107, 118, 119, 120, 122, професійними гірничо-металургійними ліцеями № 37, 46, професійний ліцей. Бібліотека стала справжнім інформаційно-освітнім центром для молоді району задовольняючи різноманітні навчальні, загальноосвітні, культурні, дозвільні потреби юнацтва. З нагоди 200-річчя від дня народження Т.Шевченка для учнівської молоді у читальному залі бібліотеки було проведено літературну годину «У творах Т.Шевченка – душа народу». Розповідь бібліотекаря про життєвий та творчий шлях поета, художника, борця за волю українського народу супроводжувалася декламуванням його віршів та показом репродукцій картин поета. У ході заходу було продемонстровано фільм «Думи мої, думи мої...» та проведено вікторину за творами Т.Шевченка.

Майже 20 років працівники бібліотеки продовжують роботу колективного читального залу у КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян у Саксаганському  районі». Їх слабка соціальна захищеність та обмежені можливості не дають змогу задовольнити культурні потреби. Більшість з них – люди малозабезпечені, вони не можуть відвідувати театр, концертний зал, купувати книги, передплачувати періодику. Тому з нетерпінням чекають на зустріч з бібліотечними працівниками.

1 квітня 2014 року на базі металургійного ліцею бібліотечними працівниками БФ № 24 було проведено дайджест "Великий син двох народів", присвячений 205-річчю від дня народження Миколи Гоголя. Присутні зацікавлено слухали розповідь бібліотекаря про життя та творчість М. Гоголя. У ході заходу було показано документальний фільм "Жизнь и тайны Н.В. Гоголя".  Після перегляду фільму користувачі висловили свої враження від побаченого. В ході заходу з'ясувалося, що багато чого з історії життя та творчості М.Гоголя студенти ліцею почули вперше. До заходу було оформлено викладку літератури "М.В Гоголь - життя і творчість".

5 травня 2014 року у КПТМЛ №46 працівниками бібліотеки-філіалу №24 було проведено дайджест "Європа і ми". Працівник бібліотеки розповіла присутнім про перспективи вступу України до ЄС, а також про можливості і загрози. Було зроблено послідовний аналіз, у чому полягає сила і слабкість нашої країни за умови, якщо Україна війде в склад ЄС. Бібліотекар перерахувала всі політичні, економічні і соціальні вигоди і недоліки вступу до ЄС. Присутні уважно слухали розповідь бібліотекаря. До заходу було оформлено викладку періодики "Перспективи інтеграції України до ЄС", яка зацікавила присутніх. Потім було показано документальний фільм "Україна і Європейський союз". Після перегляду молодь висловила свої думки і враження від побаченного.