Дніпропетровщина бібліотечна

Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №21 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки

У 1965 році, в зв'язку з пуском Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату, з побудовою житлового масиву нового мікрорайону, виникла потреба у відкритті культурно- освітнього та інформаційного осередку для мешканців мікрорайону.

            17 серпня 1965 року вперше розпочала свою діяльність  бібліотека-філіал №21. На той час вона підпорядковувалась відділу з питань культури Інгулецького міськвиконкому. Бібліотека знаходилась на проспекті Сєднєва, 25 і займала лише одну кімнату, а згодом згідно з  розпорядженням органів влади, бібліотека зайняла весь другий поверх. В тому приміщенні бібліотека проіснувала до 2001 року. Згодом бібліотеку перевезли у центр міста, а в 2005 році перемістили на вулицю Нєдєліна, 36, де вона знаходиться і сьогодні.

            Бібліотека це джерело отримання інформації, місце самоосвіти, спілкування, відпочинку і творчого розвитку користувача. До послуг користувачів книжковий фонд 24000 примірників: широкий вибір суспільно - політичної, природознавчої, мовознавчої, літературознавчої, мистецтвознавчої та з питань вітчизняної і світової історії, етнографії технічної та іншої літератури. Бібліотека має читальний зал та абонемент.  Щороку обслуговує понад 2500 користувачів: студентів, учнів шкіл, пенсіонерів, службовців, робітників та інше доросле населення  мікрорайону.

            Бібліотека координує роботу з бібліотеками других систем і відомств: технічною ІНГЗК , бібліотекою ПТУ- 44, бібліотекою гірничого технікуму, бібліотеками КЗШ №№59, 100, 102, 114, 127, 99.

            Популяризація літератури здійснюється за допомогою наочних форм роботи та проведенням масових заходів. Це вечори, уроки народознавства, вікторини, години спілкування, історичні подорожі, уроки мужності тощо. Щороку бібліотека проводить більше 30 масових заходів. Бібліотечні працівники  обслуговують мешканців територіального центру соціального обслуговування Інгулецького району, на базі якого щотижня бібліотекар  проводить бесіди, години цікавих повідомлень, огляди на різні теми.

         Бібліотечні працівники надають кваліфіковану допомогу у доборі необхідної літератури, виконують інформаційно-бібліографічну роботу.

      У читальному залі надаються довідки краєзнавчого характеру, видаються енциклопедії, словники, довідники. Тут користувачі мають змогу ознайомитися з новими книгами, а також з періодичними виданнями.

            Бібліотека працює за напрямками:

1.      Відродження національної культури - краєзнавство.
2.      Духовне відродження - морально-етичне виховання.
3.      Популяризація економічної та технічної літератури.
4.      Популяризація природничої літератури.

            Персонал приділяє багато уваги зовнішньому вигляду бібліотеки, створенню доброзичливої атмосфери для користувачів.




Сучасність бібліотеки

         У квітні поточного року бібліотеку очолила молода і енергійна людина, Мільчук Тетяна Михайлівна.

На сьогодні бібліотека обслуговує 2250 користувачів. Загальна кількість відвідувань – 10174, документовидача – 42619 примірників з різних галузей знань.  Користувачами бібліотеки є усі верстви населення м.Інгульця.

         Основними напрямками у роботі бібліотеки є формування особистості з високим рівнем громадської свідомості, виховання духовності, моральності, загальної культури, толерантного ставлення до оточуючих, виховання любові до життя. Персонал бібліотеки приділяє велику увагу проведенню масових заходів, які є невід’ємною складовою усієї роботи бібліотеки. Бібліотечні працівники проводять усі заходи в координації з колективами загальноосвітніх шкіл № 59, 99, 100, 102, 114, гімназії №127, КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян у Інгулецькому  районі», районною радою ветеранів, аматорськими колективами «Калинонька» та «Берегиня». Так, до Дня Соборності в Територіальному центрі було проведено історичну подорож «Україна сильна, коли єдина». На заході були присутні ветерани Інгулецької ради ветеранів та учнівська молодь. Бібліотекар звернулась до історичних витоків Соборності, розповіла про славетних мужів України, що зійшли на Голгофу заради заповітної мрії. Колектив «Калинонька» та учні гімназії подарували присутнім святковий концерт.

9 січня 2014 року працівниками бібліотеки-філіалу №21 було  проведено бесіду "Заповідні печери України". Присутні дізналися, що для збереження печер, які мають велике наукове та пізнавальне значення, вони оголошуються заповідниками, резерватами, включаються до складу національних природних парків. Охороняються державою Червона, Геофізична, Скельська, Крубера, Миру, Мармурова, Еміне-Баїр-Хосар і ряд інших печер Криму, всі найбільші печери Поділля і Буковини — Оптимістична, Озерна, Кришталева, Вертеба, Ювілейна, Перлина, Атлантида, Попелюшка, які є пам'ятками природи державного значення.