Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №19 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки

Щоденним доторком до мудрих думок, спілкуванням із вдумливим читачем ось уже 55 років насичене життя бібліотеки-філіалу № 19, що на мікрорайоні Східний – 1.

            19 жовтня 1960 року, невеличкий бібліотечний заклад було засновано для обслуговування дорослих і маленьких мешканців Карнаватки. В листопаді 1989 року відбулося  друге народження бібліотеки, коли зі старого приміщення селища Карнаватки, бібліотеку перемістили до нового мікрорайону Східний-1 у новозбудовану дев'ятиповерхову будівлю, де перший поверх займає бібліотека. Тепер вона забезпечує світлом знань жителів мікрорайонів Східний – 1, 2, 3.

            В бібліотеці за роки існування в декілька разів збільшився книжковий фонд, оновились фонди галузевої та художньої літератури. Протягом року за необхідними книгами та інформацією з періодичних видань та мережі Інтернет бібліотеку відвідують понад 2 300 користувачів.

            Колектив бібліотеки тісно співпрацює з педагогічним колективом КЗШ № 128, 130 та КНТМЛ № 81, на базі яких проводить масові заходи: виховні години, духовні години, дайджести, нюанси, бібліотечні уроки та екскурсії до бібліотеки. Окрасою заходів є дзвінкі голоси юних солістів ансамблю «Сузір’я мрії».

            Приміщення бібліотеки невелике, але дуже затишне. Велику увагу працівники бібліотеки приділяють наочній популяризації книги. При вході користувачів вітають яскраво та змістовно оформлені стенди, в читальному залі та на абонементі завжди наявні інформаційно наповнені та креативно оформлені книжкові виставки та тематичні полиці. На усіх книжкових стелажах розміщені паспорти та покажчики, які допомагають користувачам орієнтуватися у фонді та скорочують час у пошуку інформації.

            З 2009 року бібліотека облаштована компютерною та оргтехнікою, за допомогою якої бібліотекарі в повному обсязі задовольняють інформаційний попит користувачів та проводять інноваційні масові заходи: телемости, онлайн-спілкування, віртуальні подорожі, слайд-вікторини та інші заходи, що дають можливість відповідати бібліотеці  вимогам сьогодення.

Сучасність бібліотеки

На сьогодні бібліотека обслуговує 2250 користувачів. Загальна кількість відвідувань – 10301, документовидача – 42458 примірників з різних галузей знань. Бібліотека задовольняє потреби всіх категорій населення, але більша частина – це юнацтво.

Основну увагу бібліотечні працівники приділяють популяризації літератури з національної культури. Надають кожному користувачеві можливість змістовного та цікавого читання, постійно збагачують його знаннями необхідними для подальшої освіти та підтримки професійної діяльності, допомагають  в організації дозвілля.

Усю роботу бібліотека координує з загальноосвітніми школами № 128, 130, науково-технічним металургійним ліцеєм № 81. За допомогою різноманітних масових заходів працівники бібліотеки намагаються формувати стійку потребу у читанні, прищепленні смаку до художнього слова, а також виховання патріотичних почуттів, формування громадянської позиції, відродження національної свідомості та народних традицій. 

6 березня 2014 року бібліотека-філіал №19 вітала своїх користувачів-жінок, зі святом весни і кохання – Міжнародним жіночим днем 8- Березня на духовній годині: «Сьогодні, жінки Ваше свято!». Свято відбулося у теплому, родинному колі. Гостей привітали святковими листівками та солодощами. Окрасою заходу стали дзвінкі голоси солістів ансамблю «Сузір’я  мрії»  під музичним керівництвом Грицай О.В.

21 березня 2014 року працівниками бібліотеки-філіалу №19 було оформлено тематичну полицю "Ю.Мушкетику - 85 років" та проведено нюанс "Істина в людських душах", на якому бібліотечні працівники ознайомили користувачів з життям та творчістю видатного майстра сучасної прози Ю.Мушкетика.