Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №18 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки

Бібліотека знаходиться в Довгинцівському районі, обслуговує селища: Залізничне, Травневе, Калініно, Незалежне, Суворове.

            Бібліотека працює з 1954 року, має багатий книжковий фонд, який постійно поповнюється за рахунок коштів з місцевого бюджету та дарунків від вдячних користувачів.  На сьогодні фонд становить майже 18 тисяч примірників. Вже більше сорока років очолює бібліотеку Вовк Ольга Миколаївна.

            За роки роботи у бібліотеки з’явилося дуже багато друзів, які допомагають  проводити культурно-масові заходи, допомагають популяризувати читання та беруть участь у проведенні ремонту і господарських робіт.

            Бібліотека тісно співпрацює з народними майстринями міста Решетняк Раїсою Кирилівною та Красовською Людмилою Василівною, які в приміщенні бібліотеки проводять вернісажі своїх вишиванок, рушників, в’язаних виробів та виробів з мукасольки.  Рукотворна краса допомагає бібліотеці виховувати у користувачів естетичний смак, любов до мистецтва та націлює їх до власного творчого самовираження. Почесними гостями та близькими товаришами бібліотеки є учасники ансамблю «Калинонька», в складі якого ветерани війни та праці, сімейні династії, творчі особистості та представники духовенства.

            Неподалік від бібліотеки розташований  Ботанічний сад, завдяки якому у бібліотеці одним із пріоритетних напрямків роботи є проведення екскурсій з метою виховання у молоді почуття любові до навколишнього середовища, виявлення зацікавленості до краєзнавства, виховання почуття гордості за рідний край.

            Бібліотека – улюблене місце зустрічей, обговорення книг, розповідей про життєві ситуації. Саме в затишній читальній залі збираються користувачі за інтересами: обмінюються думками, рецептами, порадами, йдуть з новими ідеями, мріями, розповідями. Бібліотека – чудове місце, де спочиває від негараздів душа, а людина духовно росте, самовдосконалюється, стає вище від турбот повсякдення.

            І якщо в церкві місце намолене, то в бібліотеці начитане, бо таки «спочатку було Слово…» і воно вимріяне, друковане продовжує жити в бібліотеці, і вірно служить людям!


Сучасність бібліотеки

             На сьогодні послугами бібліотеки користуються 751 користувач. Загальна кількість відвідувань – 4627, документовидача – 14812 примірників з різних галузей знань. Бібліотека забезпечує інформаційне та культурно-освітнє обслуговування дорослих та дітей селища Залізничого Довгинцівського району.

         Бібліотекар приділяє велику увагу роботі з підростаючим поколінням, формуванню його громадянської позиції, патріотичному вихованні. Намагається задовольнити читацькі запити молодого користувача, урізноманітнити форми проведення дозвілля, створити сприятливі умови для освіти, самоосвіти, запобігти розвитку шкідливих звичок у молоді. Саме тому бібліотека координує свою роботу з загальноосвітніми школами № 84, 89, дитячим клубом «Маяк», музичною школою № 4.

         2014 рік – рік Т.Г.Шевченка. Не залишилася осторонь і бібліотека-філіал № 18. З нагоди святкування 200-річчя від дня народження Кобзаря у читальному залі було проведено літературно-музичний вечір «Кохання й розчарування в вінку слави Т.Шевченка». До заходу було оформлено книжкову виставку «Світова слава Кобзаря», прикрашену рушниками, калиною та барвінком. Бібліотекар розповіла про життєвий та творчий шлях поета, навела маловідомі факти з його життя. Учні музичної школи № 4 виконали пісні на вірші Т.Шевченка.