Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №17 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 

Історія бібліотеки

Бібліотека-філіал №17 розташована на території колишнього селища Змичка, яке отримало  свою назву в кінці 20-х на початку 30-х років ХХ століття на честь рудника та шахти, які працювали на той час.

            1951 рік – на території селища відкрито Авіаційне училище (нині Криворізький Національний Авіатехнічний Університет), що зумовило потребу населення та учнівської молоді в освітньо-культурному центрі. І вже у червні 1951 року було засновано бібліотеку, яка до 1968 року – мала назву “Бібліотека №1 Центрально-міського району”, а потім змінила назву  “Міська бібліотека № 17”. Внаслідок централізації бібліотек у 1979 році бібліотеку приєднано до Централізованої бібліотечної системи для дорослих як бібліотека-філіал №17.

            На сьогодні бібліотека обслуговує 2 250 користувачів, книжковий фонд становить майже 17тис. примірників. Бібліотека задовольняє потреби всіх категорій населення, але більша частина – це юнацтво. Працівники бібліотеки координують свою роботу з Криворізьким Національним Авіатехнічним Університетом, КЗШ № 2, 12, 28.

            На допомогу користувачам у бібліотеці є каталоги: алфавітний та систематичний. В читальному залі є систематична картотека статей та краєзнавча картотека, які постійно поповнюються. Протягом року проводяться масові заходи, на які запрошуються всі мешканці мікрорайону та міста. Бібліотеку постійно прикрашають книжкові виставки та тематичні полиці, які несуть корисну інформацію для відвідувачів. Щороку працівники бібліотеки звітують перед користувачами про виконану роботу.

            В 2010 році бібліотека отримала в подарунок комп’ютерну техніку, що надало  можливість користувачам мати вільний доступ до мережі Інтернет.

            Мешканець Змички Б.І. Гутовський у своїй книзі «Поселок Смычка» один із розділів присвятив бібліотеці-філіалу № 17.
Сучасність бібліотеки

         На сьогодні бібліотека обслуговує 2313 користувачів. Загальна кількість відвідувань – 10583, документовидача – 43732 примірника з різних галузей знань. Бібліотека задовольняє потреби всіх категорій населення, але більша частина – це юнацтво.

Бібліотека координує свою роботу з Криворізьким Національним Авіатехнічним Університетом, загальноосвітніми школами № 2, 12, 60.

         Працівники бібліотеки сприяють підвищенню освітнього рівня користувачів, допомагають кожному відкрити для себе шлях індивідуального та духовного зростання. Впливають на рівень освіченості, моральності та патріотизму користувачів, сприяють гармонійному розвитку та становленню особистості.

         Особливе місце в читальному залі займає куток «Інтернет – це життя майбутнього». Інтернет вже є невід’ємною складовою бібліотеки. В результаті змінився характер надання бібліотечних послуг, з’явилися додаткові умови для безперервної   самоосвіти, можливості дистанційного навчання для користувачів і для самих бібліотекарів. Для підвищення інформаційної культури користувачів бібліотечні працівники проводять уроки комп’ютерної грамотності. Так користувачами куточка є представники найрізноманітніших верств на

27 березня 2014 року на базі КДНЗ №34 працівниками БФ № 17 було проведено пізнавальну годину "Загадки країни Чомучляндії". Захід підготувала та провела бібліотекар бібліотеки-філіалу №17 Сокол І.Ю. Діти уважно та з задоволенням слухали розповідь, приймали активну участь у вікторині, переглянули повчальний мультфільм «Семья почемучек», розлядали дитячі журнали та книжки з виставки.

9 квітня 2014 року на допомогу випускникам шкіл у виборі подальшого навчання в бібліотеці-філіалі № 17  було оформлено виставку «Професій тисяча — твоя одна»