Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №16 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки    

 Бібліотека-філіал № 16 знаходиться в Центрально-міському районі, обслуговує три територіально віддалені від міста селище Рахманове, Степове, Рудничне. Почала працювати бібліотека з 1956 року, фонд видань налічує майже 10 000 екземплярів. В бібліотеку йдуть люди похилого віку, діти і молодь. Хто прочитати книгу, хто підготуватися до уроків, екзаменів, а хто й знайти в періодиці мудру й своєчасну пораду для ведення господарства, догляду за садом, городом тощо. Особливо цікавляться люди, як вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, зміцнити здоров’я за допомогою трав, мінералів, фізкультури. За вищевказаними темами у бібліотеці постійно поповнюються тематичні папки - досьє, які наскільки цікаві та змістовні, що користуються попитом у багатьох бібліотекарів міста.


            Вже багато років в бібліотеці працює провідний бібліотекар - Шевчук Антоніна Олександрівна, яка, як досвідчений бібліотекар, сприяє розвитку культури читання серед громади за допомогою опитувань, тестувань, годин спілкування, дайджестів, літературних нюансів тощо. Оскільки в селищі Рахманове, бібліотека являється єдиним культурним центром, на її базі відкрито дитячий відділ. Діти та юне покоління залюбки відвідують бібліотеку, беруть участь у вікторинах, літературних іграх, казкових подорожах, літературних калейдоскопах та поетичних конкурсах, тим самим бібліотека підвищує свій статут культурно-освітнього центру. Крім цього, не лишаються без уваги і люди похилого віку, непрацездатні та одинокі громадяни, для яких бібліотека — це затишна вітальня для приємних розмов та спілкування.

            Молоді зелені насадження та квіткові клумби милують око усім користувачам, створюють затишок біля бібліотеки, де влітку бібліотека працює в режимі Опен-ейр.

            На високому рівні проходять різноманітні масові заходи за участю членів Громадської ради та активістів бібліотеки. Особливо популярними є  заходи до зимових та різдвяних свят, свят весни і врожаю. Присутні користувачі не тільки у ігровій формі дізнаються про традиції та обряди українського народу, а й змістовно проводять своє дозвілля з польовою кашею,  плетінням вінків, палінням снопів та народними рольовими іграми. Мешканців трьох селищ, які не мають змоги самостійно пересуватись, бібліотекар обслуговує на дому.

            Завдяки місцевим органам влади протягом трьох останніх років у бібліотеці було виконано капітальні ремонти: замінено вікна на метало пластикові, впроваджено новітню конвекторну систему опалення, виконано ремонт внутрішнього приміщення.

            Бібліотека-філіал №16 трансформувалась з традиційної бібліотеки в сучасний культурно-інформаційний центр, внаслідок чого збільшилась кількість користувачів. У 2014 році з метою якісного і належного обслуговування до штату бібліотеки введено ще одну штатну одиницю.

Сучасність бібліотеки

 
У 2014 році в бібліотеці почав працювати ще один бібліотекар І категорії 10 розряду – Самойленко Анна Петрівна.

Протягом року у бібліотеці обслуговуються 934 користувача різних вікових категорій. Загальна кількість відвідувань – 4117, документовидача – 19663 примірника з різних галузей знань.

Бібліотека на селищі – це вогнище культури та приємного і корисного проведення дозвілля. Протягом багатьох років була і є місцем зустріч, роздумів, спогадів.

Користувачі люблять свою бібліотеку. Часто звертаються до бібліотекаря з різними питаннями, своїми проблемами. Бібліотека для них – це своєрідний оазис для душі та думок.

В бібліотеці працює дитячий абонемент. Діти перебувають тут подовгу: читають газети, журнали, розглядають книжкові виставки, приймають активну участь у конкурсах та вікторинах.

За допомогою різноманітних заходів бібліотечні працівники намагаються донести до користувачів основні принципи гуманізму, людяності, здатність удосконалювати себе, привити здоровий спосіб життя, виховувати громадянську позицію.
 5 січня 2014 року  працівниками бібліотеки було проведено дайджест «Колядують зорі на Різдво Христове».  Бібліотекар розповіла про історію виникнення свята. Захід переріс у змагання  хто більше знає колядок.