Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №13 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки

Бібліотека-філіал № 13 пройшла шлях від профспілкової бібліотеки до міської бібліотеки для дорослих.

            Розпочалась історія бібліотеки з 12 травня 1947 року при поштовій скриньці рудоуправління «Першотравневе». Історію нашої бібліотеки неможливо відокремити від історії нашого району. Саме бібліотека стала першою установою культури при поштовій скриньці.

            У 1955 році бібліотека перейшла до нового приміщення при палаці культури «Першотравневий».

            У 1988 році всі профспілкові бібліотеки металургійної промисловості нашого міста об’єдналися у єдину централізовану систему при радіоуправлінні ім. Дзержинського. Ми стали бібліотекою-філіалом № 2. Бібліотека мала найвищу категорію і була однією з найкращих бібліотек у місті.

            З 1 лютого 2001 року бібліотека була передана у структуру КЗК «Міська бібліотека для дорослих».

           У фонді бібліотеки збирається друкована продукція з усіх галузей знань для використання їх сучасним і майбутнім поколінням.

            Сьогодні бібліотека надає послуги понад 2 270 користувачам: студентам, учням шкіл, представникам ділових кіл, пенсіонерам та іншим категоріям, які відвідують бібліотеку – 11 500 разів на рік.

            За рік користувачам видається понад 40 000 документів. Бібліотека має читальний зал та абонемент.

            До послуг користувачів традиційні каталоги (алфавітний, систематичний) та картотеки статей з періодичних видань.

            В бібліотеці користувачі цікаво проводять свій вільний час: на них чекають вікторини, подорожі, бесіди, огляди літератури.

            У приміщенні бібліотеки створено міні-галерею де виставляються твори місцевих художників.
Сучасність бібліотеки

Протягом року у бібліотеці обслуговуються 2280 користувачів різних вікових категорій. Загальна кількість відвідувань – 11138, документовидача – 43972 примірника з різних галузей знань.

Бібліотека координує свою роботу з Палацом культури «Першотравневий», Тернівською районною радою ветеранів, загальноосвітніми школами № 48, 50, 78, 105, 106, 110, 117, Тернівським ліцеєм.     

Бібліотека-філіал № 13 є інформаційним і культурним центром мікрорайону та відіграє важливу роль у становленні громадянського суспільства. Залучаючи населення до багатьох своїх заходів і акцій, бібліотечні працівники  сприяють підвищенню соціальної активності людей, формують у них громадянську свідомість, допомагають створювати особливий мікроклімат у регіоні свого впливу. Так, до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав працівниками бібліотеки було проведено свічу пам’яті «Афганістан – ти серця мого біль». У читальному залі було оформлено викладку літератури «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану» та виставлені портрети воїнів-інтернаціоналістів Тернівського району, що загинули в Афганістані. Запрошений на захід учасник бойових дій, воїн-інтернаціоналіст Пономарьов А.М. розповів присутнім про свою обпалену бойовими діями юність. Переглядаючи фільм, представлений Тернівським районним об’єднанням ветеранів-інтернаціоналістів «Гепард», користувачі побачили сторінки героїчного літопису.

З нагоди святкування 70-річчя визволення Кривого Рогу у читальному залі бібліотеки було проведено історичну годину «Вшануймо кожного бійця від Тернів до Інгульця». Користувачі з тривогою і цікавістю мандрували героїчним минулим нашого міста, карбуючи у пам’яті події та уславлені імена воїнів-визволителів. Емоційним доповненням до заходу був виступ гостей Ликова А.Н. та Трофімюк Н.Ю. Митці-аматори декламували власні вірші та виконували авторські пісні.

3 березня 2014 року працівниками бібліотеки-філіалу №13 було проведено бесіду-застереження "Що потрібно знати про наркоманію". Що таке наркоманія? Які види наркотиків? Як же виявляється психічна залежність? Чому молодь починає вживати наркотичні речовини? Які знамениті люди вживали наркотики? Які наслідки їх вживання у майбутньому? Про все це йшла розмова на заході "Що потрібно знати про наркоманію", що пройшов у читальному залі бібліотеки.