Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №12 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки

Вперше свої двері бібліотека № 12 відкрила у 1960 році для жителів селища Верабове. Довгі роки працівники бібліотеки обслуговували читачів цього селища.

            Йшов час… Будувалося нове житло, виникали нові мікрорайони. Криворіжці покращували свої житлові умови, переїжджали до квартир поліпшеного планування, які  будувалися на мікрорайоні Зарічний.

            Переїхали на нове місце і бібліотека № 12. Це було зумовлено тим, що кількість жителів селища Верабове значно зменшилась, а в новому мікрорайоні не було закладу культури. Весною 1988 року бібліотека переїхала в будинок № 22, в приміщення, в якому працює і сьогодні.

            Щорічно послугами бібліотеки користується майже 2500 користувачів, видається близько 40 000 примірників літератури.

            Фонд бібліотеки складає майже 18 000 примірників. Щороку бібліотека передплачує 15-16 видів періодичних видань. Це популярні видання з медицини, техніки, сільського господарства, рукоділля.
            Бібліотека співпрацює з шкільними бібліотеками мікрорайону, центром дитячої творчості «Дивосвіт», жовтневим територіальним центром соціального обслуговування
Сучасність бібліотеки

Протягом року у бібліотеці обслуговуються 2252 користувача різних вікових категорій. Загальна кількість відвідувань – 11137, документовидача – 46471 примірник   з різних галузей знань.

Основним завданням своєї діяльності працівники бібліотеки  вбачають у залученні користувачів до культурної спадщини, відкритті для них світу книги, розвитку здібностей до мистецтва, а також в розповсюдженні і популяризації літератури та мистецтва через збереження історичних документів.

При проведенні масових заходів працівники бібліотеки активно залучають творчі колективи  Центру творчості «Дивосвіт». Так у січні місяці в читальному залі було проведено мистецьку годину «Свята народного календаря». Користувачі згадали традиції та свята які є в їх сім’ях а вихованці Центру творчості «Дивосвіт» заспівали колядки та щедрівки.

З 20 по 25 лютого 2014 року у бібліотеці проходили Шевченківські читання «200 рядків із «Кобзаря». В читальному залі було оформлено викладку літератури «Великий Кобзар», присвячену життю та творчості Т.Шевченка. Всі бажаючі могли продекламувати вірші Кобзаря, виконати пісні на його слова. Підсумком Шевченківських читань став буктрейлер «200 рядків із «Кобзаря».

13 січня 2014 року працівниками бібліотеки-філіалу №12 було проведено сторінку пам'яті "Відлуння афганських гір". Минуло 25 років з того моменту, коли останній воїн-інтернаціоналіст залишив землю Афганістану. Це була страшна війна, на якій загинуло багато молодих хлопців та чоловіків. 15 лютого 1989 року радянські війська були повністю виведені з Афганістану, тепер цей день відзначається в Україні, як день вшанування учасників бойових дій на території інших держав.