Дніпропетровщина бібліотечна

Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №10 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки

Бібліотека бере початок з 20-х років ХХ століття. Книгозбирання розпочала шахтарська молодь рудника ім. Артема при клубі ім. Н.Крупської. У вересні 1922 року була організована хата-читальня. Згодом бібліотеку взяв під свою опіку профспілковий комітет рудника, у складі якого книгозбірня проіснувала до 1999 року. В подальшому бібліотека працює як структурний підрозділ комунального закладу культури «Міська бібліотека для дорослих». Знаходиться бібліотека у приміщенні палацу культури ім. Артема.




Сучасність бібліотеки

 Протягом року у бібліотеці обслуговуються 3001 користувач різних вікових категорій. Загальна кількість відвідувань – 14983, документовидача – 56972 примірників з різних галузей знань.

Бібліотека працює за цільовою комплексною програмою «Обереги отчого краю» і є відомим у місті краєзнавчим центром. При бібліотеці сформований унікальний краєзнавчий фонд документів. Діють міні-музеї «Руда і люди» (історія РУ імені Кірова) та «Бібліотека із століття в століття» (історія бібліотеки). Створюється електронна база матеріалів діяльності бібліотеки. Особливого значення в краєзнавчому фонді надається не лише книжковим виданням, а й таким як рукописні матеріали, предмети побуту, ксерокопії окремих статей з періодичних видань, наукові праці, кіно, фото, фоно-документи. Технологічна модернізація дозволила доповнити краєзнавчі фонди електронними документами: довідниками, енциклопедичними виданнями, започатковано створення власних електронних краєзнавчих продуктів, які розміщуються в мережі Інтернет та на CD-ROM. 

Продовжує свою роботу літературно-мистецька студія «Культурная среда на Творческой Кухне», яка діє в межах проекту «Театр Живої Літератури». У рамках «Творчої Кухні» проводяться  зустрічі творчої інтелігенції міста, студентства та учнів навчальних закладів. В читальному залі бібліотеки щомісячно проходять засідання літературного об’єднання «Саксагань». На них проводяться зустрічі з цікавими людьми, презентації книг та виставок творчих робіт. Літератори навчають молодь професійно писати твори у літературно-мистецькій студії «Творча Кухня».

Бібліотечний персонал являється одним із організаторів «Творчої Ліги». Метою якої є популяризація високого рівня музики, літератури, мистецтва. Засідання відбуваються систематично в різних закладах культури міста, а саме: у Криворізькому обласному музичному училищі, книжковому супермаркеті «Буквиця» та інших. Крім бібліотекарів міста учасниками засідань є літератори, краєзнавці, музиканти і непересічні творчі особистості Криворіжжя.

Не менш важливою ланкою діяльності є партнерські відносини з громадами інших національностей на Криворіжжі: «Криворізьким міським союзом поляків», «Криворізькою вірменською громадою ім.Григорія Лусаворича», Криворізькою національною єврейською громадою, Криворізьким національно-культурним товариством «Primavara». Зроблено перші кроки по налагодженню партнерських відносин з іншими громадами – німецькою, грузинською, чеченською, азербайджанською. Майже кожну суботу у читальному залі бібліотеки зустрічаються члени польської громади. Вони вивчають Польщу, її історію, мову, культуру і традиції, співають польські пісні. Готуються до різних міських та бібліотечних заходів.

У рамках святкування 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка працівники бібліотеки проводили вуличну бібліотеку та прийняли участь у обласному конкурсі буктрейлерів «Тарас Шевченко в кадрі». Також 15 січня 2014 року в читальному залі бібліотеки було проведено літературно-музичну композицію «Тобі, народних нужд, співаче!». Упродовж заходу присутні читали вірші Т.Шевченка та виконували пісні на слова українського поета. Родзинкою заходу було читання «Заповіту» українською, російською, білоруською, німецькою, англійською, польською, французькою мовами за участю представників національних меншин нашого міста

5 березня 2014 року працівниками бібліотеки було проведено  літературну годину «Живе Шевченкове слово». У програмі заходу було переглянуто буктрейлер "Шевченко - художник", відеоролик "Т.Шевченко". У виконанні вокальних тріо "Калинонська" та "Червона калинонька" у супроводі бандури звучали пісні на слова Т.Шевченка. Були прочитані пророчі поетичні слова. Криворізькі літератори, такі як Л.Челнокова, Л.Талалайченко та учні КЗШ № 72, озвучили власні твори присвячені Тарасу Григоровичу Шевченку.

21 березня 2014 року в читальному залі бібліотеки-філіалу №10 в межах літературно-мистецької студії «Культурная среда» на Творчій Кухні» відбувся літературно-мистецький вернісаж «Віршовержці, римотворці!...», присвячений Всесвітньому дню поезії.  У програмі зустрічі були: театральне дійство «Епоха відродження» (автор і виконавці Ю.Ващенко та О.Зелінська),  співана поезія (О.Кар`єв, О.Зоря, В.Бакальцев, В.Нємченко), поетичний круглий стіл, на якому свої поетичні твори читали як відомі криворізькі поетия: Г.Туренко, Ф.Мамут, Л. Баранова, Т.Меліхова, І.Доленник, Л.Терещенко, Н.Абіна, О.Пономарьов, так і початківці: Н.Чернега, М. Погорєла, А.Пєшкова.

Окремою родзинкою була виставка творчих робіт вихованців Творчої Кухні.