Дніпропетровщина бібліотечна

Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №8 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 

Історія бібліотеки


       Вперше користувачі переступили поріг бібліотеки 10 жовтня 1958 року. Ця дата і вважається днем народження бібліотеки. Росло селище Мирівське, будувався Центральний гірничо-збагачувальний комбінат, люди тягнулися до знань, до книги і відкриття бібліотеки було своєчасно подією.

           Бібліотека відкрилася у приміщенні барачного типу і отримала назву «Районна бібліотека № 4 Жовтневого району». Першою її завідуючою була Кобец Лідія Євтихіївна. З 1968 року бібліотека стала міською бібліотекою № 8. Незабаром бібліотека отримала нове приміщення площею 400м2, де просторо розмістили абонемент, читальний зал, дитячий відділ. Завідування взяла на себе Марченко Ганна Пилипівна, помічниками в її праці були Шевченко Л.І., Смірнова Г.О., Яцентюк В.П.

          Саме Яцентюк Валентина Петрівна і прийшла на зміну Ганні Пилипівні. Справжній професіонал своєї справи, вимогливий до себе та своїх колег керівник, вона заслужила повагу користувачів.

            В 1970-1980 роках в бібліотеці працювало 4 бібліотекарі, колектив неодноразово поновлювався, так як  жителі мікрорайону змінювали місце проживання, бо отримували житло в інших районах міста.  Поступово зменшувалася кількість користувачів, а також  книжковий фонд, і звичайно «бібліотечний штат». За своє існування бібліотека тричі змінювала своє місцезнаходження.

            Зараз це невелика бібліотека, яка знаходиться у приміщенні дитячого садочка «Яблучко», де вже 28 років працює провідний бібліотекар Головченко Тетяна Олександрівна.




Сучасність бібліотеки

Протягом року у бібліотеці обслуговуються 750 користувачів різних вікових категорій. Загальна кількість відвідувань – 3604, документовидача – 13087 примірників з різних галузей знань.

         Бібліотекар обслуговує не тільки дорослих, а й дітей, оскільки в селищі Мирівське відсутня дитяча бібліотека. Координує роботу бібліотекар з загальноосвітньою школою № 76, обслуговує різну категорію користувачів і в читальному залі і шляхом видачі літератури на абонементі, окрім того, обслуговує інвалідів, ветеранів та чорнобильців на дому.  Всі користувачі різні, але їх об’єднує бажання знайти потрібну інформацію в бібліотеці, поспілкуватися з книгою і приємно провести своє дозвілля.  

         Так, для наймолодших користувачів було проведено конкурс «Країна дитинства – країна казкова». У ході конкурсу діти впізнавали персонажів казок за їх висловлюваннями, розглядаючи ілюстрацію до книги відгадували, як вона називається та хто її автор.                            

Для молоді 8 січня 2014 року було проведено огляд літератури «Патентний відділ пропонує». Бібліотекар розповіла про історію виникнення патентних фондів. Адже бурхливе зростання винахідницької діяльності завжди підштовхує розвиток патентного права, що у свою чергу позитивно впливає на зростання патентної інформації та патентних фондів, оскільки саме патентне право регламентує видачу охоронних документів на винаходи та їх публікацію. 

22 січня 2014 року у читальному залі бібліотеки було зроблено перегляд літератури «Благословена у віках земля». Бібліотекар розповіла про історію святкування Дня Соборності України та його значення в житті українського народу. 

16 лютого 2014 року до 25-річчя виводу військ з Афганістану бібліотекарем було проведено поетичний етюд «Афганістан — ти серця мого біль», У ході заходу користувачі читали вірші та згадували рідних які загинули під час цієї війни.

23 лютого 2014 року до 70-річчя визволення Кривого Рогу від фашистських загарбників  було проведено огляд літератури «Всіх пам'ятаємо, мертвих і живих».

6 березня 2014 року до Дня Матері було проведено поетичний етюд «Материнська любов, як весна зігріває». У ході заходу 46 присутніх користувачів згадували своїх матерів, читали вірші та співали пісню про найдорожчу у світі людину – Маму.         

 

 

 

            Бібліотека обслуговує дорослих і дітей. Вона координує свою роботу з КЗШ № 76, обслуговує інвалідів, ветеранів та чорнобильців вдома.

 

 

            Бібліотека намагається бути справжнім культурним центром мікрорайону. У ній затишно та завжди раді людям, які люблять книгу.

 

 

            Традиційно, кожного року у вересні бібліотека проводить до Всеукраїнського дня бібліотек рандеву з друзями бібліотеки за чашкою кави. Протягом року проводяться цікаві заходи, на які з задоволенням приходять користувачі, яким не байдужі новинки літератури та періодичні видання. Оформлюються цікаві книжкові виставки та тематичні полиці.

 

 

            Бібліотека неодноразово нагороджувалася почесними грамотами за відмінні успіхи.

 

 

 

 

 

 

 

 

Бібліографія:

 

 

 

 

 

«Полвека, отданных читателю» // Пульс. – 2008. – 19 листопада.