Дніпропетровщина бібліотечна

Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №7 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки

Відкриття бібліотеки відбулося 7 грудня 1957 року під назвою – «Районна бібліотека для дорослих № 3 Жовтневого району».

Перша завідуюча – Вербовікова Марія Арсентіївна. Книжковий фонд бібліотеки налічував на 01.01.1958 року – 10 422 примірники. Бібліотека мала три відділи: читальний зал, абонемент і дитячий відділ. За перший рік існування колектив бібліотеки обслужив 4 577 читачів, її відвідало 61 045 чоловік, було видано 109 546 примірників.

Перші читачі з 1957 року по сьогодення: М.Є. Фляга, В.М. Єрмоленко, Н.М. Полєжаєва, М.М. Лисиця, Л.В. Морчагова.

            1969р. – колектив бібліотеки отримав звання «Культурно-освітня установа відмінної роботи» і утримував його до самого кінця, поки це звання не втратило значення.

1970р. – відокремлюють і організовують дитячу бібліотеку, яка дістає окреме приміщення за адресою: вул. Кремлівська, 2а.

            1979р. – централізація об’єднала бібліотеки міста у єдину систему і бібліотека стає бібліотека-філіал № 7 ЦБС для дорослих.

            1997р. – бібліотека працює з волонтерами корпусу Миру для створення при бібліотеці секції літератури на англійській мові. На 01.01.2011 року англомовна секція налічує 356 книг.

            1998р. – рішенням Криворізької міської Ради народних депутатів від 11.03.1998 року № 90 бібліотеці-філіалу № 7 ЦБС для дорослих присвоєно                                          ім’я Івана Олексійовича Кошицького.

            1999р. – криворізький художник Борис Павлович Куновський виконав для бібліотеки екслібрис.

            2008р. – ІІ місце в обласному літературному конкурсі «Щоб далі йти дорогою однією» присвяченій героїні України О.Телізі.

            2010р. – І місце в обласному літературному конкурсі «Війна без права забуття»

Найвищі контрольні показники за 53 роки:

1979 – читачі – 6 104

1958 – відвідування – 61 045

1980 – книговидача – 140 336

            Бібліотека-філіал № 7 ім. І.Кошицького сьогодні – це більше 4 000 користувачів, більше 77 000 примірників книговидачі та більше 20 000 відвідувань щорічно.

            Персонал бібліотеки співпрацює з навчальними закладами мікрорайону, товариством «Просвіта», Жовтневим районним відділом культури, СЮТ Жовтневого району, літературними об’єднаннями міста.

            Дуже приємно, що бібліотека, стала на старт у далекому 1957 році і сьогодні працює у стабільному ритмі, залишається складовою культурної сфери Жовтневого району міста.

 

Бібліографія:

1.      Сидоровська Л. «Гарні слова не повинні зникати…» // Шахтар Кривбасу.- 2000.-17 червня.

2.      Кучеренко Н.М. Вік не тужити // Червоний гірник.-2000.-30 вересня.

3.      Вороненко В.  «…Прийшов записатися, о чув про вашу бібліотеку багато хорошого» //Бібліотечна планета.-2001.-№ 1.

4.      Сидоровська Л. «Поезія – притулок для душі» // Шахтар Кривбасу.-2003.- 29 вересня.

5.      Сидоровська Л. «Навіщо нашій жінці закордон? навіщо закордону наша жінка?» // Шахтар Кривбасу.-2003.-6 березня.

6.      Панова М.  «Гарні слова не повинні зникати…» // Червоний гірник.- 2004.-21 серпня.

7.      Кучеренко Н.  «Музи криворізьких поетес» // Шахтар Кривбасу.-2005.- 27 березня.

8.      Вітаємо з ювілеєм! // Промінь просвіти.-2007.-№ 23 (грудень)

9.      Світанок Б.  Віконця живої любові // Промінь просвіти.-2007.-№ 11 (грудень)

10. Пронченко повертається // Червоний гірник.-2009.-10 вересня.




Сучасність бібліотеки

Протягом року працівники бібліотеки обслуговують 4152 користувача різних вікових категорій. Загальна кількість відвідувань – 19697, документовидача – 78330 примірників з різних галузей знань.

Персонал бібліотеки співпрацює з середніми школами № 34, 52, 54, 86, 49, професійним гірничо-електромеханічним технікумом, автотранспортним технікумом, ВУЗами міста, товариством «Просвіта», Жовтневим районним відділом культури, СЮТ Жовтневого району, літературними об’єднаннями міста.

Виконуючи програму «Молодь міста» намагаються не тільки задовольнити читацькі запити юного та молодого користувача, алей урізноманітнити форми проведення дозвілля, створити сприятливі умови для освіти, самоосвіти, розвитку особистості, запобігання шкідливих звичок у молоді. Саме тому для учнівської молоді було проведено круглий стіл «Життя серед людей». На захід були запрошені соціальні працівники-консультанти благодійного фонду «Громадське здоров’я» та ВІЛ-сервісної організації «Шанс+». Учасники круглого столу розповіли, на життєвих прикладах, як модні звички випити та закурити приводять до алкоголізму та наркоманії, про ситуацію з ВІЛ-інфекцією у нашому місті, нагадали шляхи передачі, безпечну поведінку та про толерантне відношення до ВІЛ-інфікованих. Учні в інтерактивному спілкуванні прослухали інформацію, відповідали на запитання, заповнили анкету-тест і залишили її собі, як пам’ятку.

Персонал бібліотеки постійно працює над підтриманням іміджу бібліотеки, як інформаційного, духовного та краєзнавчого центру міста, складової сфери Жовтневого району. Так у рамках районного свята присвяченого 200-річчю Т.Г.Шевченка у фойє академічного театру «Академія руху» працівниками бібліотеки було оформлено розгорнуту ілюстративно-книжкову експозицію «Скарби безсмертного Кобзаря». Запрошені учасники заходу цікавилися новими виданнями Кобзаря, переглядали його художні роботи, портрети Великого українця виконані користувачами бібліотеки.

Бібліотекарі продовжують проводити благодійну роботу по обслуговуванню пільгових категорій користувачів вдома. 

Юрій Мушкетик — визнаний майстер сучасної української прози. За три десятиліття літературної праці ним опубліковано більше десяти романів, низки повістей та збірок оповідань, написано кілька п'єс. З нагоди святкування 85-річчя від дня народження письменника 20 та 21 березня 2014 року працівниками бібліотеки-філіалу №7 для студентів  було проведено захід «Творча позиція Ю. Мушкетика». Присутніх ознайомилися з творчостю писменника та звернули увагу на глибину його творів,  на те, як ці твори перекликаються із сучасним життям.

21 березня 2014 року у читальному залі бібліотеки-філіалу №7 було проведено годину з мистецтвом «Пісня буде поміж нас», присвячену пам'яті композитора Володимира Івасюка. Ведучі заходу бібліотекарі Скирта Н.В. та Синиця Ю.С.  розповіли присутнім про життєвий та творчий шляхи видатного українського композитора Володимира Івасюка. Присутні згадали пісні Володимира Івасюка, які і зараз співає вся Україна: «Червону руту», «Водограй», «Любов цвіте тільки один раз», «Пісня буде поміж нас» та ін. Ансамбль дівчат музичної школи №8 під керівництвом викладача Сидориненко Т. О. та викладача по класу гітари Авдеєнко І.Г. присвятили пам'яті композитора українські народні пісні. На заході також виступила криворізька поетеса, журналіст Т. Гаєвська, яка читала свої поезії. Спілкування продовжили за чашкою чаю під музику Володимира Івасюка.