Дніпропетровщина бібліотечна

Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №5 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки

Карачуни, мабуть, один з найчистіших районів міста. На площі близько 300га шумить дубовий ліс, а влітку приваблює відпочивальників Карачунівське водосховище.

            У післявоєнний період Кривий Ріг став будівельним майданчиком. Розбудовується і південно-західна окраїна. З селища виникає житломасив «Карачуни». Незважаючи на грізну назву (в перекладі з татарської – «чорна смерть») це місце стає гарним.

            Виникає і головна вулиця – Алмазна, згодом перейменована на вул. Погрібняка. Чотириповерхові цегляні будинки прикрашають її, багато зелених насаджень, доглянутий парк ім. І. Павлова, стадіон – все для покращення життя мешканців.

            В одному з таких будинків 1 грудня 1954 року відчинила свої двері бібліотека; перший поверх будинку, великі світлі вікна, висока стеля. Тут завжди було людно.

            Змінюються часи. Сьогодні бібліотека розміщена в приміщенні ПК «Карачуни» і очолює її Дядечко Світлана Миколаївна. Більша частина з них учні шкіл, студенти МЦППВ, вузів міста.

            До послуг користувачів – абонемент і читальний зал. Книжковий фонд налічує 21920 екземплярів. Щорічно передплачуються 17 найменувань газет і журналів.

            З 2010 року у користувачів з’явилася можливість отримати необхідну інформацію не лише з книжкового фонду, а й за допомогою всесвітньої мережі Інтернет.

            Вся робота бібліотеки направлена на задоволення культурних, освітніх, інформаційних потреб різних категорій користувачів, духовного розвитку особистості. Бібліотека працює в тісному творчому контакті з працівниками ПК «Карачуни», з педагогами навчальних закладів мікрорайону. Сьогодні бібліотека має стабільний колектив, що працює злагоджено та плідно.

            Особливо цікаво проходять масові заходи, які проводять працівники бібліотеки:
-         година інформації «Вперед до зірок»;
-         години спілкування «Безпечно чи ризиковано», «Всі професії важливі», «Твоє майбутнє у твоїх руках»;
-         огляди літератури «Героями не народжуються»;
-         етичні години «А це теж алкоголь»;
-         бесіди-поради «Між нами дівчатами»;
-         презентації журналів.




Сучасність бібліотеки

У 2013 році послугами бібліотеки скористалися 3000 користувачів різних вікових категорій, які відвідали бібліотеку 12808 разів й отримали 58163 примірника.

Бібліотека координує роботу з відділом з питань культури виконкому Центрально-міської районної в місті ради, бібліотеками та педагогічними колективами шкіл № 12, 23, 79, 123, Міжрегіональним центром підготовки  та перепідготовки кадрів, молодіжним сектором палацу культури «Карачуни».

Основними завданнями в роботі бібліотеки є залучення до читання користувачів різних вікових категорій (особливо учнівської молоді), створення умов для виховання патріотизму, любові до Батьківщини, рідної мови, поваги до народних традицій, шанобливому ставленню до родини.

Особливу увагу працівники бібліотеки приділяють профорієнтаційній роботі. Саме від правильного вибору професії виграє як суспільство, що одержує цілеспрямованого суспільно корисного громадянина, так і особистість, яка відчуває задоволення від роботи і має широкі можливості для самореалізації. У зв’язку з цим бібліотекарі намагаються допомогти юнакам та дівчатам сформувати адекватні уявлення та знання про сучасну професійну діяльність, формувати у них психологічну готовність до вибору майбутньої професії та трудової діяльності. З цією метою в бібліотеці оформляються книжкові виставки «Дорога в професію починається з мрії», «Крок у майбутнє, література по окремим професіям зібрана в тематичній скриньці «Ким бути?». Інформацію щодо правил вступу до навчальних закладів представлено на тематичній поличкі «Куда пойти учиться».  При проведенні у січні місяці 2014 року бесід «8 принципів успішного студента» учні Міжрегіонального центру підготовки  та перепідготовки кадрів розповідали про свої мрії, які вони пов’язують з закінченням навчання, про майбутню працю за фахом, про проблеми в навчанні.

Більша частина користувачів бібліотеки – підлітки. Зацікавити їх чимось не просто. Який він – сучасний підліток, його інтереси – про це розповідає викладка літератури «Підліток ХХІ ст..» Також для них проводиться огляд журналів «Цікавинки для юних леді», бесіда-порада «У вільну хвилинку», а для випускниць оформлено виставку-пораду «Що вдягти на бал» матеріали якої зацікавили багатьох.                                      

24 квітня 2014 року в бібліотеці-філіалі №5 було проведено годину пам’яті до Дня Чорнобильської трагедії «Зона особливої уваги». Під час масового заходу користувачам було запропоновано переглянути документальний фільм про аварию на ЧАЕС 1986 року «Битва за Чернобыль. Хроники основных событий». Учням було цікаво дізнатися подробиці та історичні факти Чорнобильської трагедії.

7 травня 2014 року працівниками бібліотеки було проведено історичну годину «О днях минувших, боевых», присвячену святкуванню Дня Перемоги. День Перемоги — це свято, яке змушує всіх згадувати минуле. Це одне з головних свят в історії нашого народу, наша слава і гордість. Велика Перемога, яку наша країна здобула над фашистською Німеччиною, не має аналогів в історії. Називається вона «Велика Перемога» тому, що це війна розсудливих людей в самій жахливій війні в історії людства, яку нам нав'язав фашизм.