Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №3 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки

Перших своїх користувачів бібліотека прийняла у 1949 році.

Довгий час завідувала бібліотекою Машлієва О.О., а з 2010 р. керувати почала  Щебетовська В.В.

            Бібліотека – джерело отримання інформації, місце самоосвіти, спілкування, відпочинку.

            Щорічно бібліотека обслуговує понад 2 250 користувачів.

            Книжковий фонд становить 27 762 примірників. До послуг користувачів вибір художньої, галузевої, довідкової літератури.

            Готовим завданням бібліотеки є задоволення інформаційних потреб користувачів не тільки за допомогою книжкового фонду бібліотеки, ВСА, а й мережі Інтернет.

            Бібліотека має читальний зал і абонемент, де обслуговуються такі верстви населення: учні шкіл, студенти вузів, технікумів, учні ПТУ, пенсіонери, робітники і тимчасово непрацюючі.

            Масові заходи, які проводить бібліотека різноманітної тематики.

            В бібліотеці-філіалі № 3 проводяться засідання жіночого клубу «Троянда», який об’єднує жінок різного віку ось уже понад 10 років. Теми засідань різноманітні: літературно-музичний вечір «О, как же просто женщиною быть», пізнавальний вечір «Все о камнях», новорічні посиденьки «Новий рік вже на порозі», вечір-зустріч «Промені духовності», вечір-пам'ять «Праздник со слезами на глазах», та інші.

            Головною подією року було святкування 10-річчя жіночого клубу «Троянда». Цій події був присвячений вечір-рандеву «Жіночому клубу «Троянда» - VIVAT!».

            Бібліотека працює в тісному контакті з завідувачем відділу з питань культури та завідувачем відділу у справах сім'ї та молоді виконкому Дзержинської районної в місті ради, зі спілкою ветеранів Дзержинського району.

            Свою роботу координує з КЗШ № 4, 26, 69, гімназією № 95.

            Про роботу бібліотеки можна було прочитати й побачити:

·        «Червоний гірник» за 25.07.2010 р. у статті «Чорний, білий  напів….».

·        «Червоний гірник» за 18.09.2010 р. у статті Т.Затульного «Запрошує «Троянда»

·        Телеканал «Рудана» програма «Місто» від 16.09.2010 р.

Після ремонту бібліотека стала ще затишнішою та красивішою, другою домівкою для кожного її користувача.

У бібліотеці Вас радісно зустрінуть працівники:

завідувач бібліотекою – Щебетовська Валентина Вікторівна

бібліотекар абонементу – Коник Галина Іванівна

бібліотекар читального залу – Павлів Інна Юріївна

Сучасність бібліотеки

Протягом року працівники бібліотеки обслуговують 2284 користувача різних вікових категорій. Загальна кількість відвідувань – 11228, документовидача – 44165 примірників з різних галузей знань.

Персонал бібліотеки співпрацює з середніми школами № 4, 63, 69, 103, ліцеєм № 16, художньою школою № 1.

При проведенні масових заходів працівники бібліотеки активно використовують інноваційні форми роботи з використанням мультимедійного обладнання. Завідувач бібліотеки прийняла участь у обласному конкурсі буктрейлерів «Тарас Шевченко в кадрі».

У бібліотеці вже багато років працює жіночий клуб «Троянда». Члени клубу «Троянда» - жінки різного віку, яких об’єднує бажання бути разом, пізнати щось нове і цікаве. Кожне засідання клубу проходить цікаво і змістовно, учасники засідань читають вірші, співають пісні, розповідають гуморески. Засідання проходять два рази на місяць.

У  читальному залі бібліотеки було проведено літературну вітальню «Мы будем музыкой во льду» (судьбы поэтов Серебряного века). Бібліотечні працівники ознайомили присутніх із трагічними долями та неповторною поезією представників «Срібної доби», звучали пісні на вірші О.Блока, М.Гумільова, Г.Ахматової та ін. До заходу було оформлено книжкову виставку «Лирика Серебрянного века».

24 березня 2014 року в читальному залі бібліотеки-філіалу №3 було оформлено книжкову виставку, присвячену поетам Криворіжжя, яка дуже зацікавила користувачів. Зокрема такі книжки, як сбірка "Степные дали" Ф.Мамута та "Избранные стихи" В.Шрамко. Також користувачі звернули увагу на творчість Олексія Машкова та журнал "Саксагань", в якому друкуються багато криворізьких письменників та поетів.

24 квітня 2014 року працівниками бібліотеки  було проведено  годину пам'яті  «Ми пам'ятаємо... Особлива зона!". Чорнобиль 1986 року назавжди увійшов в історію як страшна трагедія, найбільша трагедія епохи. Величезний викид радіації зробив Чорнобиль навіки мертвою зоною, забруднив землю та ріки. За згадками, у Києві навіть листя на деревах стало кольору іржі. Після трагедії населення не було достатньо поінформоване, масштаби її замовчувалися, від того постраждала ще більша кількість людей. Коли таки усвідомили масштаби того, що сталося, справжній розпач охопив людей. Зараз кожного року 26 квітня (у річницю трагедії) у бібліотеках, школах та інших навчальних закладах, по телебаченню та радіо проводять відповідні лекції, згадують безневинно загиблих та постраждалих. Це дуже корисно, бо допомагає людям уникнути повторення цієї трагедії, але вже ніхто і ніщо не в змозі змінити минуле..

28 квітня 2014 року бібліотечними працівниками було проведено літературний вечір «Україна у творчості О.Довженка». О.Довженко — великий гуманіст, який не мислив себе без людей, своєї діяльності на благо народу без органічного свого єднання з ними, а через них — з самим життям. «Я син свого часу і весь належу сучасникам своїм», — так говорив про себе Олександр Петрович Довженко. Історія розсудила по-своєму: належить він тепер вічності, як невід’ємна частка могутньої світової культури, як світосяйний геній українського народу.