Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №2 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки
 
            1 березня 1955 року рішенням Криворізького міськвиконкому була заснована бібліотека № 2 Жовтневого району міста Кривого Рогу. Приміщення бібліотеки по вул. Кропивницького, складалось з трьох невеликих кімнат. Початковий фонд був близько 4000 примірників. Обслуговувала бібліотека дорослого користувача та дітей.

            У 1957 році бібліотека переїздить в нове спеціальне приміщення по вул.. Ватутіна, 29. Це велична споруда 50-х років: три поверхи, великі просторі зали з ліпленням на стелі, високі білосніжні колони та об лаштований читальний зал, абонемент і книгосховище.

            З 1957 року по 2013 рік бібліотечний фонд зріс до 62 000 примірників, а користувачів збільшилось від 400 до 4 000. Штат бібліотеки – 6 бібліотечних працівників, які популяризують книгу і читання не лише в приміщенні бібліотеці, а й поза його межами: організовують бригадні абонементи і колективні читальні зали у гуртожитках навчальних закладів району, на підприємствах різних форм власності та бюджетних і комунальних установах. Влітку майже вся масова робота проходить на дитячих майданчиках, в скверах і парках, під час якої бібліотекарі проводять флешмоби, презентації нової літератури і періодичних видань, вікторини, конкурси та інші інформаційно-пізнавальні та розважальні заходи.

            У 1980 році бібліотеці було присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи», яке постійно підтверджується девізом «Працювати без відмов».

Сьогодні бібліотека є осередком культури у Жовтневому районі, яка тісно співпрацює з  палацом культури Б.Хмельницького, Криворізькою музичною школу №2,  районною та міською організаціями ветеранів війни та праці, навчальними закладами, міськими спілками літераторів і поетів, літературно-мистецьким об’єднанням «Лотос» та видатними діячами культури. Співпрацюючи з відділом культури Виконкому Жовтневої районної в місті ради, бібліотека бере участь у фестивалях та конкурсах, які проходять в громадських центрах та місцях відпочинку жителів міста.

Креативна фантазія бібліотечних працівників безмежна, яка проявляється в творчих зустрічах, літературних вечорах, історичних та краєзнавчих годинах, літературно-художніх вернісажах особистостей, поетичних колажах, книжкових диліжансах тощо.

Книжкові виставки бібліотеки завжди оформлені естетично та органічно з використанням народних виробів, вишиванок, музейних експонатів, цікавих саморобок та інших цікавих деталей, які доповнюють пізнавальну інформацію.

У 2010 році бібліотека відзначила свій 55-річний ювілей.

Багаторічна і плідна праця бібліотеки не залишається непоміченою у місцевих ЗМІ. Щомісячно масові заходи, які проводяться у бібліотеці, транслюються на телебаченні та радіо місцевих телерадіокомпаній «Рудана» і «Криворіжжя».
Сучасність бібліотеки

         У 2013 році послугами бібліотеки скористалися 4141 користувачів різних вікових категорій, які відвідали бібліотеку 20024 рази й отримали 77626 примірників.

         Для підвищення якості обслуговування та наближення періодики до користувача, бібліотекарі читального залу організували при відділу абонементу «Зал періодичних видань. Таким чином  вся періодика,  яку отримує бібліотека, наблизилася до користувачів.

Бібліотечні працівники постійно працюють над творчим та емоційним розвитком користувачів, над збільшенням можливостей творчо себе реалізувати. Допомагають юному користувачу успішно увійти в життя, в рішення життєвих проблем, виборі професії, в підвищенні інтелекту. Тісно співпрацюють з педагогічними колективами   шкіл № 49, 57, 111, школи-інтернату № 4, центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі, навчально-виробничий центру. Так з нагоди 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану у читальному залі бібліотеки-філіалу № 2 було проведено вечір афганської поезії та пісні «Вогнем і полум’ям війни чужої охрещені, обпалені навік». Учні Жовтневого ліцею привітали «афганців» піснями під гітару. Самі ж воїни-інтернаціоналісти поділилися своїми спогадами про ту страшну війну. Пам’ять про загиблих земляків учасники й гості вшанували хвилиною мовчання.

Сьогодні бібліотека-філіал № 2 у Жовтневому районі є центром духовного становлення особистості.

Особливу увагу бібліотечні працівники приділяють соціально незахищеним верствам населення району: ветеранам війни та праці, воїнам-афганцям, чорнобильцям, одиноким та престарілим громадянам, людям з обмеженими фізичними можливостями.

Важливим у роботі працівників є духовна підтримка та доброзичливе ставлення до таких людей і не тільки у свята, а повсякдень. Хоча бібліотека і не може задовольнити матеріальні потреби цих людей, проте увага, вчасно запропонована хороша книга, щире слово, організована зустріч чи запрошення на святковий вечір – допомагають цим людям хоч на деякий час забути про життєві негаразди і відчути себе потрібним. Обслуговування таких користувачів допомагає їм перебороти почуття самотності, невпевненості в собі та своїх силах, повертає їм віру в себе. Більше 100 осіб цієї категорії являються користувачами бібліотеки. А 35 із них, які внаслідок фізичного стану не можуть відвідувати бібліотеку, бібліотечні працівники та актив бібліотеки обслуговують вдома. Крім того два рази в місяць бібліотечні працівники відвідують Раду ветеранів житлового масиву 129 кв., де збираються на свої засідання ветерани, і носять їм книги проводять для них зустрічі. Завжди вітають зі святами, з днями народження, підбирають книги на замовлення.

4 березня 2014 року в читальному залі бібліотеки-філіалу № 2 до 200-річчя від дня народження Т.Шевченка було проведено вечір «Свіча запалена від серця». Вечір розпочався музичним номером у виконанні учнів дитячої музичної школи № 2. Вшанувати Кобзаря, а також послухати його твори у виконанні учнівської молоді, поетів, бібліотечних працівників, в бібліотеці зібралися читачі, в яких полум’яне слово поета запалило повагу до мови та традицій свого народу. Бібліотекар читального залу розповіла про маловідомі сторінки життєвого та творчого шляху Т.Шевченка. До заходу було оформлено книжкову виставку «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття».

1 квітня 2014 року для ветеранів житлового масиву 129 кв. було організовано  зустріч з відомим на Криворіжжі поетом-гумористом Миколою Васильовичем Олексієнком. 

7 квітня 2014 року бібліотечними працівниками для учнівської молоді КЗШ № 57 було проведено еко-вікторину «Екологічний ерудит». У ході заходу бібліотекарі зосередили увагу учнів на дбайливому ставленні до довкілля, збереження його. Також вони запропонували учням природничо-наукову літературу. Учні були активні, на всі питання відповідали вірно, а переможці отримали солодкі призи.

8 квітня у бібліотеці-філіалі № 2 було проведено народознавчу годину "Под звездой кочевой", присвячену Міжнародному дню циган. Присутні дізналися багато цікавого про циганський етнос,  звичаї та обряди ромів.

11 квітня для учнів 10 класу КЗШ № 57 працівниками бібліотеки-філіалу №2 було проведено вікторину "Розкриваємо таємниці космосу" до Всесвітнього дня авіації та космонавтики.

15 квітня 2014 року для ветеранів житлового масиву 129 кв. бібліотечними працівниками було проведено дайджест "Чорнобиль у творах українських письменників". На заході бібліотекар Безменова Т. В. читала вірші, присвячені чорнобильській трагедії. Слова віршів до глибини душі вразили кожного слухача.