Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №1 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки

            Бібліотека-філіал № 1 одна з найстаріших бібліотек Кривого Рогу. Рік заснування –– 1947. Незважаючи на важкий післявоєнний час, час голоду та розрухи, бібліотека знайшла своє місце серед громади. Книжковий фонд щороку поповнювався, з дня заснування до сьогодення збільшився  з 200 примірників майже до 30000. В перший рік роботи бібліотечні працівники обслужила книгою 380 користувачів, у 2013 році – майже 2300 мешканців є постійними відвідувачами бібліотеки.

Колектив бібліотеки – невтомний генератор ідей, який знаходиться в невпинному пошуку нових та цікавих форм роботи. Кредо бібліотекарів – слова В.Шекспіра: «Мені дорожча від престолу книга». Дотримуючись кредо по життю, бібліотекарі постійно проявляють ініціативу, творчий підхід до роботи, беруть участь у конкурсах різних рівнів:

-        переможці міського огляду-конкурсу «Ярмарок творчих ідей» (2002 рік);

-        переможці конкурсу «Міс Флора» (2002 рік);

-        переможці міського конкурсу на кращу книжкову виставку до «70-річчя голодомору на Україні» (2003 рік);

-        переможці районного конкурсу на кращу книжкову виставку з нагоди 17-ї річниці Незалежності України (2008 рік);

-        переможці міського огляду-конкурсу «Творчі роботи бібліотекарів»  (2009 рік);

-        переможці внутрішньосистемного конкурсу «Бібліотека твій дім – будь господинею у нім» (2010 рік);

-        учасники проекту «Бібліотеки  та охорона здоров’я» в рамках програми «Бібліоміст» (2013 рік).

На базі бібліотеки-філіалу № 1 постійно діє виставка робіт декоративно-ужиткового мистецтва «Майстри на всі руки», на якій виставлені роботи користувачів бібліотеки як молоді, так і людей похилого віку, що дає змогу бібліотеці допомагати реалізувати творчий потенціал населення міста. На майстер-класах, які проводяться в бібліотеці, молоде покоління не тільки отримує необхідну інформацію з книг і періодичних видань, а й має можливість пізнати тонкощі декоративно-ужиткового мистецтва і навчитися власноруч  виготовляти різні вироби.

Не залишаються без уваги непрацездатні та одинокі громадяни, яких бібліотека забезпечує інформацією методом книго ношення та обслуговуванням на дому. Тісна співпраця з Територіальними центрами соціального обслуговування  сприяє інтеграції самотніх людей в громадянське суспільство.

Значно більше інформації про бібліотеку-філіал № 1 ви можете дізнатися з періодичних видань.
Сучасність бібліотеки

КЗК «Міська бібліотека для дорослих» м.Кривий Ріг

         У бібліотеці працюють троє висококваліфікованих спеціалістів: Самойлик Тетяна Олексіївна – завідувач 14 розряду, бібліотекарі І категорії 11 розряду – Баглай Олена Петрівна та Ганночка Лілія Михайлівна.

         Бібліотечні працівники координують свою роботу з педагогічними колективами загальноосвітніх шкіл № 36, 62, 71, 112.

Протягом року працівники бібліотеки обслуговують 2256 користувачів різних вікових категорій. Загальна кількість відвідувань – 10772, документовидача – 42063 примірники з різних галузей знань. Молодь, як і раніше, сама велика та активна категорія користувачів, яка складає 55,3 % від загальної кількості читачів. Саме тому бібліотечні працівники приділяють велику увагу роботі з молоддю: проводять зустрічі з видатними людьми нашого міста, майстер-класи, уроки здоров’я, уроки рукоділля, пізнавальні калейдоскопи, фотокроси, оформлюють виставки-хоббі, художні галерії.

Так, у лютому 2014 року до Дня Святого Валентина для учнівської молоді було проведено майстер-клас «Символи дня закоханих». Бібліотечні працівники поділилися з присутніми секретами виготовлення ексклюзивних речей до Дня закоханих. Це і мереживні сердечка, сердечка з квілінгу та у техніці орігамі. Молодь з цікавістю виготовила паперові дива.

Щоб стимулювати у молоді позитивне ставлення до читання та книги у лютому місяці бібліотечні працівники провели ретромісяць «Книги, що заслуговують уваги», у ході якого молодь мала можливість ознайомитися з улюбленими книгами старшого покоління.

Не залишаються без уваги непрацездатні та одинокі громадяни, яких бібліотека забезпечує інформацією методом книгоношення та обслуговуванням на дому. Тісна співпраця з КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» у Жовтневому районі сприяє інтеграції самотніх людей в громадянське суспільство. У січні поточного року для відвідувачів Територіального центру було проведено пісенний вернісаж «Лине пісня чарівна у моїм світанковім краю».   Запрошений на захід криворізький поет, композитор, бард – Леонід Талалайченко заворожив усіх присутніх своїми піснями. По закінченню заходу присутні відмітили, що такі заходи викликають неймовірний позитивний настрій, який розбурхує і думки, і почуття.

Протягом березня 2014 року працівниками бібліотеки-філіалу №1 було проведене опитування "Тарас Шевченко у сучасному вимірі", присвячене 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. "Він поет  усього людства, - так сказала про Тараса Григоровича Шевченка відома англійська політична діячка Полін Бентлі. - Тарас Шевченко виходить за межі однієї країни. Його заклик до братерства й любові, до правди й справедливості, а над усе - до волі, має всесвітнє значення". В опитуванні взяли участь всі категорії користувачів бібліотеки-філіалу №1, а також респондентами стали мешканці мікрорайону. Метою опитування було виявити рівень обізнаності користувачів бібліотеки  та мешканців мікрорайону з творчістю Т.Г.Шевченка. Результати опитування допоможуть спланувати подальшу роботу  з вивчення літературної спадщини Великого Кобзаря.

20 березня 2014 року в бібліотеці-філіалі №1 відбулася літературна візитка "Поезія - це завжди неповторність, якийсь нестримний дотик до душі" для учнів Криворізької гімназії № 49. На захід було запрошено криворізьку поетесу Оксану Зорю, яка розповіла про свій життєвий та творчий шлях, відповіла на запитання учнів, читала свої вірші та виконувала власні пісні, акомпануючи собі під гітару. Бібліотекарі презентували школярам книжкову виставку, присвячену творчості Оксани Степанівни. 

15 квітня 2014 року на базі Криворізького обласного ліцею-інтернату з учнями 10 класу філологічного профілю працівниками бібліотеки  було проведено майстер-клас "Дивовижний світ писанки".