Кам'янське (Дніпродзержинськ)


 
Бібліотека-філіал №9 КЗ КЗ "ЦБС м. Кам'янське" 

 
Історія бібліотеки

  В травні 1987 року гостинно відчинила свої двері на Лівобережжі міста бібліотека-філіал №9 (на той час дитяча бібліотека-філіал №15) за адресою пр. Перемоги, 35 в приміщенні кінотеатру «Мир». Бібліотека мала п’ять бібліотечних підрозділів і 7 штатних працівників. На той час в бібліотеці працювали Мутовкіна Світлана Олександрівна, Бондаревська Тетяна Владиславівна, Козорог Ніна Володимирівна, Федорчук Валентина Яківна, Чередніченко Надія Іванівна, Портненко Віра Олексіївна. Першою завідуючою бібліотекою була  Коренчук Тамара Петрівна.

Хроніка подій:

В 1988 році гостино відкрив двері книжковий клуб «Літературна вітальня».
В 1989році, влітку, було відкрито пункт видачі літератури  в лівобережному парку відпочинку. З травня по жовтень працівники бібліотеки проводили радіоогляди літератури.
1992 рік – завідуючою  бібліотекою стає  Голікова Людмила Григорівна.
1993 – 1994 рр. – регулярно   проводиться літературна гра «Зоряна година».
1997 рік – бібліотека   отримує статус бібліотеки сімейного читання.  Масові заходи відбуваються за участю як дітей, так і їхніх батьків. Традиційними стають в бібліотеці  Дні сімейного читання.
1998 рік – в ЦБС у зв’язку з великим скороченням бібліотек було змінено нумерацію і з цього часу це вже  бібліотека - філіал №9, яка стала обслуговувати дорослих, юнацтво та дітей. Бібліотека бере участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Права дитини - очима дитини». Переможцем конкурсу стала читачка бібліотеки Вікторія Корелішвілі.
2003  рік – бібліотека  починає співпрацю з літніми пришкільними таборами за програмою «Читайте самі, але цікавіше з нами».
2005рік - до 60-річчя  Перемоги у Великій Вітчизняній війні бібліотеки спільно з ліцеєм НІТ №2 провела літературно-музичну композицію «Шляхами мужності і слави».
2006 рік - родинне свято «Як мама і тато люблю я читати».
2007рік - наш читач Ігор Баранов – кращий читач року конкурсу до Міжнародного дня книги.
2008 – 2009 рр. - в результаті опитування читачів міською газетою «Событие»  кращою бібліотекою року 2 рази поспіль стала бібліотека-філіал №9 і отримала дипломи від міського управління культури та туризму.
2010 рік – відбулось  літературно-музичне свято «Від сопілки – до слова, від слова – до мови», на яке був запрошений поет нашого міста Борис Федорович Лаліменко.
2011 рік – бібліотека  була офіційно оголошена однією з переможців другого раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг з використанням доступу до Інтернет-ресурсів програми «Бібліоміст» і отримала грант.
Сучасність бібліотеки

Кожний, хто прийшов до бібліотеки в 2013 році, мав можливість з користю і цікаво провести час:

-          взяти книги додому;

-          переглянути книжкові виставки;

-          взяти участь у масових заходах;

-          поспілкуватись з читаючими родинами та дізнатись про їх домашні бібліотеки на бібліотечних вікендах і бібліотечних посиденьках;

-          послухати вірші і музику на літературних вечорах;

-          отримати безкоштовну юридичну консультацію;

-          відвідати безкоштовний Інтернет-центр .

У листопаді творчі і талановиті читачі бібліотеки об’єднались в читацький клуб за інтересами «За покликом душі».

Завдяки нової організації бібліотечного простору, у бібліотеці з’явилися комфортні зони для читання, ігрова та зона відпочинку.

Пріоритетним напрямком роботи залишається робота за цільовою бібліотечної програмою «Діти і батьки читають залюбки».

Найкращі події року:  «Новорічні святки», літературно-розважальне свято «Кохання вічне, як химерний світ», конкурс «Діти єднають Україну», Всеукраїнський тиждень дитячого читання «Дружба з книгою – це свято», літературна подорож «Бережіть собори душ, прагніть задумів високих», екскурсії-знайомства «Чарівна країна Читалія», виставка-інсталяція «А ми читали в дитинстві».