Кам'янське (Дніпродзержинськ)


 
Бібліотека-філіал №8 КЗ КЗ "ЦБС м. Кам'янське" 

 
Історія бібліотеки

           Дитяча бібліотека-філіал №8 відкрила свої двері для маленьких читачів в 1951 році і мала назву «Дніпродзержинська 2-га міська дитяча бібліотека». Першою завідуючою бібліотеки була Поліна Іванівна Целік, яка зуміла переконати керівництво міста в необхідності відкриття дитячої бібліотеки в містечку хіміків – соцмісті. Разом з Поліною Іванівною працювали бібліотекарі Людмила Фомінічна Перемітько, Зоя Миколаївна Кучук, Майя Володимирівна Сурова, технічний працівник Галина Андрійовна Яковенко. З уходом на пенсію П.І. Целік в 1981 році бібліотеку очолює Марина Васильївна Новопашина, яка почала працювати в бібліотеці з 1978 року.
В цей час в бібліотеці створюється клуб за інтересами «Про людей хороших». Головний напрямок його роботи – популяризація літератури про  професії, які потрібні нашому місту, зустрічі членів клубу з представниками цих професій, майстрами своєї справи. За час існування клубу були проведені зустрічі з ветеранами підприємства «Азоту», працівниками хлібзаводу №3, інспектором у справах неповнолітніх, художником–оформлювачем, працівниками залізничного транспорту. Разом із завідуючою  засідання клубу готувала старший бібліотекар Тетяна Миколаївна Целік, студентка заочного відділення Харківського державного інституту культури. В 1983 році Т.М. Целік перемагає  в конкурсі «Кращий за професією», який проходив в міській бібліотечній системі.
В 1996 році  М.В. Новопашина виходить на пенсію і завідуючою бібліотеки стає Т.М. Целік – далі Т.М. Гончар.  Дитяча бібліотека має книжковий фонд 14 тисяч примірників, яким користуються 1400 читачів. Це учні шкіл Баглійського району, діти з притулку, літніх оздоровчих таборів, дитячих садочків. В бібліотеці працюють два кваліфікованих працівника – завідуюча Т.М. Гончар і бібліотекар Вероніка В’ячеславовна  Паденко.
В 1990 році у бібліотеці почав працювати «Ляльковий театр читача», який з часом став літературним гуртком «Веселка». За двадцять два роки роботи гуртка змінилось декілька складів маленьких артистів. Багато хто вже самі стали мамами і приводять своїх дітей у бібліотеку. А одна з учасниць найпершого складу вибрала професію вихователя і із задоволенням готує і показує лялькові вистави у дитячому садочку.
В 2010 році гурток повністю змінив свій склад і нові учасники із задоволенням беруть участь в постановці лялькових вистав, літературних іграх, розповідають маленьким читачам про бібліотеку і книги, які прочитали самі. Це літературна година «Дядько Федір і інші», літературні ігри «Як Барвінок книгу  рятував» і «Поради дядечка Світлофора», літературні вікторини «Незвичайні пригоди в лісовій школі», «Острів скарбів».
Третій рік поспіль бібліотека працює за цільовою програмою  «Читай-місто і зустрічі в ньому». Крок за кроком бібліотекарі разом з вчителями початкової школи намагаються наполегливо і цілеспрямовано формувати у дітей навички користування книгою, фондами бібліотеки, її довідково-бібліографічним апаратом, виховувати бережливе ставлення до книги.  Так, на протязі 2010-2011 учбового року було проведено 12 бібліотечних годин, 4 бібліографічних огляда, вікторину «Загадки країни Чомучки», бібліотечно-бібліографічну гру «Чарівна регата». Зробити бібліотечні уроки цікавими допомагає участь в них ляльок: бібліографічна гра «Пригоди словничка», бібліотечний урок «У книжковій лікарні» та інші.У ході реалізації цільової програми колектив бібліотеки заявив про себе як творча, активно.


Сучасність бібліотеки

Кожний, хто прийшов до бібліотеки в 2013 році, мав можливість з користю і цікаво провести час:

-          взяти книги додому;

-          переглянути книжкові виставки;

-          взяти участь у масових заходах;

-          поспілкуватись з читаючими родинами та дізнатись про їх домашні бібліотеки на бібліотечних вікендах і бібліотечних посиденьках;

-          послухати вірші і музику на літературних вечорах;

-          отримати безкоштовну юридичну консультацію;

-          відвідати безкоштовний Інтернет-центр .

.