Кам'янське (Дніпродзержинськ)


 
Бібліотека-філіал №6 КЗ КЗ "ЦБС м. Кам'янське" 

 
Історія бібліотеки

Бібліотека – філіал № 6 була заснована як самостійна бібліотека №7 у 1975 році за адресою вул. Глаголева, 28/9. Після централізації  у  1979 році вона приєдналась до ЦБС і стала бібліотека – філіал № 6. Керували бібліотекою жінки, наші колеги: з 1979 року – Рябчук  Наталія Миколаївна, з 1986 р. – Коренчук Тамара Петрівна, з 1987р. – Дмитрієва Світлана Євгенівна, з 1997 р. – Чеченіна Любов Михайлівна, з 2002 р.   завідуюча бібліотекою – філіалом Польська Лариса Григорівна. Багато років в бібліотеці працював хобі-клуб «Оріентір», який об’єднував читачів-майстрів декоративно-прикладного мистецтва.
З 2008 року бібліотека  змінила адресу, переїхала в приміщення по вул. Бойка,17. На новому місці за ці роки облаштувалися, зробили ремонт, налагодили зв’язки з закладами освіти та культури мікрорайону.
У 2010 році на базі бібліотеки – філіалу № 6 відкрився клуб «Золотий ієрогліф життя» для людей похилого віку. Головна  мета: спілкування людей похилого віку, наших читачів, справжніх любителів літературного мистецтва, людей захоплених, творчих, активних читачів.
2011 рік – конкурс «Кращий  читач року», наш читач, Повєткін Сергій зайняв друге місце.Сучасність бібліотеки

              Бібліотека розташована у мікрорайоні «Старі Черемушки», її користувачі – школярі, працююча молодь, літні люди. З 2007 року  бібліотека працює за цільовою бібліотечною програмою «Золотий ієрогліф життя», а у 2010 року створено під такою назвою читацький клуб, мета якого допомогти людям похилого віку знайти свої мотивації у житті, зруйнувати бар’єри самотності. Біля бібліотеки згуртувались самотні, одинокі люди, яки велику частину вільного часу проводять у бібліотеці. Девіз клубу «Не міняй життя – змінюйся сам». Одна із зустрічей у 2013 році була присвячена літотерапії за допомогою каменів.

Яскравим святом у 2013 році став «Фестиваль варення в бібліотеці». Члени клубу «Золотий ієрогліф життя» принесли в бібліотеку більше 10 видів варення, пироги з фруктами і ягодами, а головне - рецепти їх виготовлення. Всі присутні на святі пригощались солодкими десертами і  «справжнім чаєм із самовара».

               Цікаві заходи протягом року підготували і провели працівники бібліотеки для своїх користувачів: екскурсії по бібліотеці «Вхожу в бібліотеку, немов у храм», літературно-музичні композиції «Цей День Перемоги, ми наближали, як могли», «Ти побачив бій, Дніпро…».

               Кожного літа працівники бібліотеки проводять заходи для  відпочиваючих у пришкільних таборах як в стінах бібліотеки, так і поза ними. А ще вони допомагають реалізувати дитячі фантазії: майструвати вироби та іграшки своїми руками.