Кам'янське (Дніпродзержинськ)


 
Бібліотека-філіал №3 КЗ КЗ "ЦБС м. Кам'янське" 

 

Історія бібліотеки-філіалу№3

 

        У 1975 році жителі Баглійського району отримали у дарунок міську дитячу бібліотеку по вулиці Матросова, 78 . Цю адресу назавжди запам’ятало багато поколінь дітлахів та дорослих нашого мікрорайону. Тут вона знаходиться і нині. Першою завідуючою бібліотеки була Якубова Галина Трофимівна. Далі недовгий час працювала Сосова Ніна Митрофанівна. В 1987 році її очолила Бур’яненко Людмила  Олександрівна. Саме в цей період прийшли на роботу в бібліотеку і працюють в ній більш ніж 20 років: завідуюча бібліотеки Заславська Юлія Володимирівна, бібліотекар Могильова Людмила Геннадіївна та Лящевська Валентина Олексіївна.  За 37 років свого існування наша бібліотека пережила багато різних подій. При реорганізації у 1997 році відбулося злиття з бібліотекою – філією №1. З цього часу і по теперішній день бібліотека має назву філія №3 Дніпродзержинської ЦБС.
        
На протязі багатьох років ми співпрацюємо з дошкільними закладами №7, 24; з загальноосвітніми школами №9, №36, №24, №32, №10; НВК №3; з технолого - економічним коледжем, з Дніпродзержинським обласним музичним училищем; з професійно-технічними училищами №15 та №26. Тісна співпраця бібліотекаря, вчителя та батьків допомагає прилучити дітей до книги, сприяє засвоєнню та використанню інформації. Наша бібліотека обслуговує всі категорії читачів:  дорослих, юнацтво та дітей. Всього  2100 користувачів, яким видається близько 30 тис. примірників. 
         
З 1999 року для зміцнення матеріально - технічної бази бібліотеки були введені додаткові платні бібліотечні послуги. Одна з них – це позачергове користування літературою підвищеного попиту. За цей період до 2012 року бібліотека придбала 3050 примірників на суму близько 25 тис. грн.  Це дало нам можливість задовольняти потреби наших читачів новинками літератури, як для дорослих та юнацтва, так і для дітей. У 2007 році бібліотекою було відкрито пункт видачі книг у Заводському територіальному центрі соціального захисту пенсіонерів.  Ми комплектуємо фонд цього пункту згідно запитам читачів. Щорічно обслуговується понад 130 читачів та видається 500 примірників книг. На протязі багатьох років бібліотека традиційно працює по програмі «Літо без нудьги». Ми співпрацюємо з пришкільними оздоровчими таборами при ЗОШ №9, 32, 34, 36; НВК №3.  Основне завдання бібліотеки сьогодні – навчити дитину цінувати книгу, відчувати в ній щоденну потребу. Читання не стане такою потребою для дитини, як гра й спілкування з однокласниками, якщо до цього не докласти спеціальних зусиль.
         Тому
2010 році в бібліотеці була розроблена бібліотечна комплексна програма «Книга в спадщину». Напрямом дії програми є просування ідеї читання у свідомість маленьких громадян. Ця програма розроблена на підтримку книги та читання в сім’ї. Зусиллями бібліотекарів філії №3, батьків та вчителів ми залучили до читання учнів молодших класів, розширили кругозір дітей. Також спільними зусиллями встановили зв’язок між бібліотекою та сім’єю. Допомогли батькам в створенні родинної атмосфери, підвищили статус читання в дозвіллі сім’ї, та роль бібліотеки філії №3 для мешканців мікрорайону. Головна ідея  програми бібліотеки – це співпраця бібліотекаря, дитини і батьків для того, щоб й у вік комп’ютерів читати було модно й престижно.


Історія бібліотеки-філіалу №3: сьогодення

Протягом 2013 року бібліотека була місцем де завжди можна отримати потрібну інформацію, пораду, місцем спілкування, обміну цікавими думками та ідеями. Колектив бібліотеки доклав максимум зусиль для перетворення бібліотеки в сучасний та ефективний інформаційний центр. Було здійснено ремонт приміщення бібліотеки, оновлено дизайн дитячого та дорослого абонементу, виділено зони комфортного спілкування, створено дитячий куточок з можливістю для малечі не тільки читати, а й займатися творчістю. А головне – бібліотека стала переможцем конкурсу «Бібліомоста»  і завдяки цьому всі користувачі бібліотеки мають можливість безкоштовно користуватися послугами Інтернет-центру, зоною WI-FI. Технічне забезпечення бібліотеки – 4 комп’ютери, принтер, 1 БФП (сканер, ксерокс), телевізор.

Бібліотека продовжує працювати за цільовими бібліотечними програма «Книга в спадщину», «Літо без нудьги». Пріоритетними напрямками роботи залишаються патріотичне виховання, етичне та моральне, популяризація бібліотеки, промоції книги та читання, краєзнавча робота, дозвілля дітей під час шкільних канікул. В бібліотеці активно використовують розважально-ігрові форми роботи: вікторини, КВК, кросворди, конкурси.

На базі бібліотеки для бібліотекарів, що обслуговують дітей проводилась творча лабораторія «Розширюємо границі дитячого читання. Її учасники  активно обговорювали напрацьований досвід, обмінювались ідеями, технологіями та прийомами робити з проведення масових заходів, роботі поза межами бібліотеки, використанні віртуальних форм роботи.

Завдяки щорічної акції «Подаруй бібліотеці книгу» бібліотечний фонд поповнився 360 примірниками книг та журналів.