Дніпропетровщина бібліотечна

2009


Календар подій
 

Дніпропетровська обласна універсальна


12-13 січня 2009 року – фахівці відділу наукової органі-зації і методики бібліотечної роботи    ДОУНБ проводили прийом інформаційної, інформаційно-аналітичної та статистичної звітності міських і районних ЦБС  області та інших спеціальних і спеціалізованих бібліотек за підсумками 2008 року.
Прийом статистичної звітності був організований за методичними рекомендаціями ДОУНБ і за новими формами державної звітності зразка 2007 року «Зведення річних звітів про діяльність бібліотек сфери управління культури і туризму України» (зведена під форму № 6-НК), 80-а-РВК (Зведена звітність державних, публічних та інших бібліотек).
Інформаційна звітність ЦБС області супроводжувалася кращими зразками рекламної продукції, виданнями краєзнавчого змісту, інноваційним досвідом роботи, хронікою подій та іншими змістовними документами, що позиціонують ЦБС.

28 січня 2009 року вийшло у світ інформаційно-довідкове видання «Публічні бібліотеки Дніпропетровської області», підготовлене фахівцями відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи  ДОУНБ.
У Довіднику надано інформацію про 684 бібліотечні заклади області системи Міністерства культури і туризму України. Довідник складається з 3-х розділів, в яких матеріал систематизовано за географічно-територіальною ознакою. В кож-ному розділі наведені фактографічні відомості: назва бібліотеки, ім’я керівника, адреса, контактні телефони, електронна пошта, сайт, рік заснування, кількість видань у фонді бібліотеки, кількість читачів, бібліотечний персонал. Для створення Довідника були використані інформаційні та статистичні матеріали, надані публічними бібліотеками облас-ті за підсумками 2007-2008 років. Видання є корисним праців-никам органів місцевої влади та управління, сфери культури, освіти, бібліотечним спеціалістам, громадськості і зорієнтує всіх у бібліотечних ресурсах області. Довідник вийшов тиражем 500 примірників і надрукова-ний у друкарні ТОВ «ЕНЕМ».

10 лютого 2009 року у відділі наукової організації і методики бібліотечної роботи   ДОУНБ відбулось засідання обласної науково-методичної Ради трьох облас-них методичних центрів: обласної універсальної наукової бібліотеки, обласної бібліотеки для молоді  ім. М. Свєтлова і обласної бібліотеки для дітей.
На засіданні Ради обговорювалися питання підсумків роботи ЦБС області за 2008 рік, інформаційної та статистичної звітності за державними формами. Аналізувалась діяльність ЦБС в цілому, міських і районних ЦБС окремо. Позитивно була відмі-чена інформаційна і рекламно-іміджева діяльність ЦБС, соціокультурна та просвітницька робота багатьох бібліотек області.
Було відзначено і декілька знакових подій року, а саме: відкриття нової будівлі центральної міської бібліотеки м. Новомосковська, придбання бібліотеками області 88 комп’ютерів, 18 нових сучасних телевізорів, 45 одиниць копіювально-розмножувальної техніки, збільшення майже удвічі обсягів фінансування бібліотечних закладів  області.


2-13 березня 2009 року для працівників відділів обслуговування міських і районних ЦБС відбулись курси підвищення кваліфікації за темою «Маркетинговий підхід до організації бібліотечного обслуговування: сучасні аспекти». Навчались на курсах працівники структурних підрозділів Дніпро-петровської міської ЦБС для дорослих, Дніпропетровської, Солонянської, П’ятихатської, Синельниківської районних ЦБС.
Заняття на курсах проводили: директор ДОУНБ, заслу-жений працівник культури України Тітова Н.М., заступник ди-рек-тора ДОУНБ Абраїмова Т.О. та провідні фахівці бібліотеки, керів-ники структурних підрозділів ДОУНБ: Луньова І.Є., заві-дуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної ро-боти, Барабан І.В., завідуюча відділом наукової інформації та бібліографії, Голуб І.С., завідуюча краєзнавчим відділом, Литвиненко Н.Г., завідуюча відділом наукового опрацювання документів та організації каталогів, Афанасьєва Л.Ф., завідуюча відділом абонемента.
Під час навчання були опрацьовані теоретичні та практичні питання, що стосуються сучасних напрямків обслуговування різних категорій користувачів. Слухачам курсів було запропоновано відвідати Новомосковську центральну міську бібліотеку. Бібліотечні фахівці ознайомились з новою будівлею центральної бібліотеки, роботою структурних підрозділів, сучасними аспектами діяльності з обслуговування користувачів.
У роботі курсів взяли участь також і фахівці обласної   бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова та обласної бібліотеки для дітей.

24 березня 2009 року завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. разом з директором ДОУНБ, заслуженим працівником культури України Тітовою Н.М. та завіду-ючою відділом наукової ін-форма-ції та бібліографії Барабан І.В. взяла участь у святкуванні Всеукраїнського дня працівників    культури та аматорів народного мистецтва, яке відбулося у приміщенні Будинку органної та камерної музики. На свято були запрошені працівники галузі культури Дніпропетровської області. Кращі з них були відзначені почесними грамотами Міністерства культури і туризму України, голови обласної державної адміністрації, голови обласної ради, подяками управління культури і туризму облдержадміністрації. Приємно відмітити, що серед кращих представників галузі культури, які були відмічені нагородами, були і представники бібліотечних зак-ладів області, а саме: Селіхова Ю.М., директор Новомосковської районної ЦБС, Голуб Г.Є., провідний методист Верхньодніпров-ської районної ЦБС та 2 завідуючі сільськими бібліотеками Солонян-ського району – Махота Т.П.,  зав. Привольнянською сільською бібліотекою і Хвалько В.У., зав. Миропільською сільською бібліотекою.
У святкових урочистостях взяли участь заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації з питань освіти, науки та культури Бородін Є.І., заступник голови обласної ради – керуюча справами Відякіна К.В., начальник управління культури і туризму облдержадміністрації  Першина Н.Г., голова обласної профспіл-кової організації працівників культури Чудакова Т.В. Для всіх присутніх працівників культури був організований чудовий святковий концерт. 

10-11 квітня 2009 року – завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. разом із завідуючою відділом обслуговування обласної бібліотеки для дітей Железняк Т.О. відвідала Васильківську районну ЦБС з метою оглядового ознайомлення зі станом діяльності районної ЦБС (методичний моніторинг) та з метою надання консультаційної допомоги з питань функціонування структурних підрозділів ЦБС та в зв’язку з призначенням на посаду нового директора районної ЦБС Мазура С.В. Під час виїзду було розглянуто діяльність функціональних відділів центральної районної бібліотеки для дорослих, районної біб-ліотеки для дітей та роботи декількох сільських бібліотек-філій. Були надані методичні рекомендації та консультаційна допомога з питань організації та управління ЦБС, впровадження платних послуг, проведення повних та вибіркових перевірок книжкового фонду структурних під-розділів, здійснення нових форм обслуговування користувачів у ЦБС та рекламно-іміджевої  діяльності. По закінченні здійс-нення методичного моніторингу відбулася зустріч із заступником голови райдержадміністрації Федишиною Л.В. та завідуючою відділом культури райдерж-адміністрації Глубан А.В.
Під час відрядження присутні також взяли участь у церемонії передачі книг сільським бібліотекам Васильківського ра-йону, збір яких проходив у рамках акції «Подаруй бібліотеці книгу» за ініціативи громадських об’єднань Дніпропетров-щини.

21-22 квітня 2009 року – завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. у складі групи фахівців ДОУНБ на чолі з директором бібліотеки Тітовою Н.М. відвідала Полтавську обласну універсальну наукову бібліотеку з метою обміну досвідом роботи. Під час відрядження відбулась творча зустріч і професійна розмова з   керівництвом  бібліотеки та екскурсія по функціональних відділах ПОУНБ. Перебуваючи у науково-методичному відділі, фахівці  ДОУНБ ознайомились з основними пріоритетними напрямками діяльності відділу, методичними виданнями та проблемними питаннями функціонування ЦБС області. У рамках святкування 200-річчя від дня народження М.В. Гоголя, українського і російського письменника, колеги з Полтавської ОУНБ запропонували цікаву подорож до музею-заповідника письменника у село Гоголеве, де письменник народився та провів дитячі роки. Також всі присутні здійснили прогулянку по вул. М. Гоголя м. Полтави, ознайомились з напередодні відкритою в місті алеєю скульптурних персонажів «гоголівських» героїв, побували біля садиби першого класика нової української літератури І.П. Котляревського.

1-22 травня 2009 року – фахівці відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ взяли активну участь у підготовці ювілейних заходів з нагоди 175-річчя від дня заснування Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки, а саме: Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна бібліотека як науково-інформаційний та культурно-просвітницький центр місцевої громади» і святкових урочистостях бібліо-течної та читацької громадськості «Її Величність - Бібліотека». Були підготовлені і розіслані у провідні бібліотеки України, ЦБС області, бібліотеки вищих навчальних закладів, технікумів, коледжів, інші спеціальні і спеціалізовані бібліотеки міста офіційні запрошення щодо участі у науково-практичній конференції та святкових урочистостях бібліотечної та читацької громадськості, сформовано пакет документів і ви-давничої продукції, які були підготовлені керівництвом та фа-хівцями ДОУНБ до 175-річчя бібліотеки. Забезпечено реєстрацію присутніх на робочих та святкових заходах, складена домовленість з готелем «Свердловськ» щодо розташу-вання гостей, присутніх на урочистостях. Розроблено також програму проведення конференції, визначено її порядок роботи, складений прес-реліз для представників преси, TБ, громадськості, представників управління культури і туризму обласної державної адміністрації, керівників державних та обласних універсальних наукових бібліотек України та інших учасників конференції щодо актуальності назви конференції і головних пріоритетів діяльності сучасних  бібліотек.
Працівниками відділу було розроблено, підготовлено і оформлено 2 виставки-перегляди документально-інформаційних матеріалів: «Бібліотека і громада: партнерство в інформаційному суспільстві» (до Всеукраїнської науково-практичної конференції у приміщенні Дніпропетровсь-кого обласного об’єднання профспілок) та «Обласна наукова: шлях довжиною у 175 років» (до святкових урочистостей бібліо-течної і читацької громадськості у приміщенні Дніпропетровського академічного театру російської драми    ім. М. Горького).  Завідуючою відділом наукової організації і методики біб-ліотечної роботи Луньовою І.Є. до Всеукраїнської науково-практичної конференції було підготовлено виступ-візуалізацію «Науково-мето-дична діяльність Дніпропетровської ОУНБ: нова концепція, аспекти модернізації, практичний досвід».

11-23 травня 2009 року – для завідуючих бібліотеками-філіалами районних і міських ЦБС області проводились обласні курси підвищення кваліфікації «Публічна бібліотека на шляху змін: нап-рямки діяльності та стратегія розвитку». Навчались на курсах працівники бібліотек Дніпропетровського, Солонянського, Царичанського, Васильківського, Пет-риківського районів та бібліотекарі Дніпропетровської міської ЦБС для дорослих. Заняття на курсах проводили провідні спеціалісти ДОУНБ – Абраїмова Т.О., заступник директора, Луньова І.Є., завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи, Барабан І.В., завідуюча відділом наукової інформації та бібліографії, Голуб І.С., завідуюча краєзнавчим відділом, Литвиненко Н.Г., завідуюча відділом наукового опрацювання документів та організації каталогів, Афанасьєва Л.Ф., завідуюча відділом абонемента. Питання правового забезпечення функціонування  бібліотечних закладів висвітлила у своїх лекціях директор ДОУНБ,  заслужений працівник культури України Тітова Н.М. У роботі курсів взяли участь також фахівці обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова і обласної бібліотеки для дітей.
Під час навчання були опрацьовані теоретичні та практичні питання, що стосуються сучасних проблем діяльності  міських і сільських бібліотек.
Низка лекційних матеріалів супроводжувалась мультимедійними презентаціями виступів, доповідей, порад, методичних рекомендацій, які були підготовлені фахівцями ДОУНБ.

27 травня 2009 року – завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. та заступник директора ДОУНБ Абраїмова Т.О. взяли участь у святкових урочистостях бібліотечної та читацької громадськості з нагоди 75-річчя від дня заснування Дніпродзержинської центральної міської бібліотеки. Святкові урочистості відбулись у приміщенні Центру позашкільної роботи та дитячої творчості.
Всіх присутніх на святі особисто привітав мер міста Дніп-родзержинська Корчевський Я.С. і вручив кращим працівникам центральної міської бібліотеки подяки та цінні подарунки. За ініціативою директора ЦБС Герасюти Т.І. фахівці бібліотеки провели величезну пошукову роботу з історії бібліотеки, починаючи з 1934 року і по сьогоднішній день, підсумком якої стало створення і презентація історико-документального фільму про бібліотеку «Дніпродзержинській центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка - 75». Привітали також колектив бібліотеки заступник міського голо-ви, начальник відділу культури міської ради, громадськість міс-та. Від обласної універсальної бібліотеки за дорученням її директора Тітової Н.М. висловили подяку за роботу і вручили цінний подарунок і квіти заступник директора Абраїмова Т.О. та завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи Луньова І.Є. Також було багато подарунків, квітів і найкращих побажань від художніх ко-лективів міста, друзів бібліотеки, ветеранів та колег-бібліотекарів.

10-12 червня 2009 року – завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. разом з фахівцями обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова - завідую-чою відділом читальної зали Височиною В.В., завідуючою відділом обслуговування читачів обласної бібліотеки для дітей Железняк Т.О., відвідали П’ятихатську районну ЦБС з метою проведення експертно-діагностичного аналізу діяльності за останні  11 років.
Під час виїзду було розглянуто діяльність функціональ-них відділів центральної районної бібліотеки для дорослих, центральної районної бібліотеки для дітей та роботу Саксаганської, Грушевської, Вільнівської, Жовто-олександрівської, Пальмирівської сільських  бібліотек.
За підсумками експертно-діагностичного обстеження відбулася загальна нарада колективу ЦБС, на якій були надані консультації з проблемних питань організації роботи структурних підрозділів, обслуговування користувачів у сільських бібліотеках ЦБС.

15-26 червня 2009 року за проханням керівників облас-ної науково-медичної бібліотеки та центральної науково-технічної бібліотеки гірничо-металургійного комплексу України на базі функціональних відділів ДОУНБ пройшли курси підвищення кваліфікації для  бібліотечних працівників вищезазначених бібліотек за темою «Сучасна бібліотека: концепція розвитку, інформаційно-ресурсний потенціал, нові технології». Програма курсів була складена з урахуванням побажань працівників бібліотек і включала наступні  лекції: «Законодавчо-нормативні засади діяльності бібліотек України», «Маркетинговий підхід до організації бібліотечного обслуговування», «Стратегічне планування», «Менеджмент якості в бібліотечній діяльності», «Віртуально-довідкова служба ДОУНБ: відповідає бібліограф», «Фонди патентної та науково-технічної документації та організація роботи з читачами-науковцями», «Бібліотечно-інформаційні ресурси: створення, використання, доступ», «Нові інформаційні технології», «Платні послуги в бібліотеці», «Організаційна та нормативно-правова документація структурних підрозділів бібліотеки», «Електронні каталоги та картотеки в бібліотеці: формування, використання, доступ» та ін. 
Заняття на курсах проводили провідні спеціалісти  ДОУНБ – Абраїмова Т.О., заступник директора, Луньова І.Є., заві-дуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи, Литвиненко Н.Г., завідуюча відділом наукового опрацювання документів та організації каталогів, Голуб І.С., завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи, Лєсканова М.Л., завідуюча відділом зберігання основного фонду, Мищенко Т.М.,  завідуюча патентно-технічним відділом, Браславська І.М.,  завідуюча відділом періодики. Низку консультацій з правового забезпечення функ-ціонування бібліотечних закладів прочитала слухачам директор ДОУНБ, заслужений працівник культури України Тітова Н.М.
Під час навчання були опрацьовані теоретичні та практичні питання, що стосуються сучасних проблем функціонування бібліотечних закладів.

11 вересня 2009 року вийшов у світ черговий випуск серії методичних видань «Бібліотечна практика» - інформаційний бюлетень «Бібліотеки Дніпропетровщини: літо-пис подій 2008». Видання підготовлене фахівцями відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ.
У бюлетені висвітлені події та факти 2008 року, що відбувались в інформаційній, культурно-просвітницькій, рекламно-іміджевій, методичній та інших сферах діяльності бібліотек області. При підготовці видання оперативно використовувалась щоквартальна хроніка подій, яку надсилали ЦБС  області.
Черговий випуск адресовано працівникам бібліотек, користувачам, громадськості і всім тим, кого цікавить сьогодення бібліотечної справи.

2 жовтня 2009 року завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. здійснила виїзд до Покровської  районної ЦБС з метою підготовки бази і проведення обласної виїзної проблемно-творчої лабораторії «Сільська бібліотека і читач: послуги, діалог, спів-праця». Під час відвідування бібліотеки була проведена зустріч з начальником відділу культури Покровської райдержадміністрації Колісником С.Ф., співробітниками центральної районної бібліотеки, розроблена попередня програма проведення творчої лабораторії, визначена кількість учасників.

6-8 жовтня 2009 року завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. разом із фахівцями обласної бібліотеки для молоді, завідуючою відділом книгосховища Борздовою О.Ю. та завідуючою відді-лом обслуговування обласної бібліотеки для дітей Железняк Т.О., відвідали Юр’ївську районну ЦБС з метою проведення експертно-діагностичного аналізу діяльності за останні 10 ро-ків. Під час обстеження було розглянуто діяльність функціона-льних відділів центральної районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей, роботу Водянської, Сергіївської, Новов’язівської, Новоіванівської та Чернявщинської сільських бібліотек.
На початку обстеження та по його закінченні відбулися зус-трічі з представниками районної ради, начальником відділу    культури Карпенко О.А. За підсум-ками експертно-діагностичного  обстеження пройшла загальна нарада колективу ЦБС, на якій була проаналізована діяльність структурних підрозділів, надані консультації з деяких проблемних питань організації роботи, обслуговування користувачів у сільських бібліотек.

13-16 жовтня 2009 року завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи Луньова І.Є. у складі групи фахівців ДОУНБ на чолі із заступником директора Абраїмовою Т.О. та разом з провідними фахівцями обласної бібліотеки для молоді здійснила виїзд до Дніпропетровської міської ЦБС для дорослих з метою проведення експертно-діагностичного аналізу діяльності ЦБС. Під час перебування було проведене оглядове ознайомлення з діяльністю функціональних відділів центральної міської бібліотеки. Більш детально була розглянута робота організаційно-методичного відділу та бібліотек-філіалів. Провідні фахівці  ДОУНБ відвідали 24 бібліотеки. Також здійснена моніторингова поїздка по бібліотеках Самарського та Жовтневого районів. За підсумками обстеження була проведена робоча зустріч з керівниками структурних підрозділів міської ЦБС для дорослих, на якій були підведені попередні підсумки обстеження і надані методичні і консультаційні поради щодо подальшої організації роботи струк-турних підрозділів, посилення ме-тодичного впливу на діяльність бібліотек-філіалів міста. У роботі підсумкової наради взяла участь заступник начальника управління культури і мистецтв міської ради Бойко М.В.

30 жовтня 2009 року на базі центральної районної бібліотеки Покровського району фахівцями відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ була організована і проведена  об-ласна виїзна проблемно-творча лабораторія «Сільська бібліотека і читач: послуги, діалог, співпраця».
Для участі в роботі творчої лабораторії були запрошені завідуючі сільськими бібліотеками Дніпропетровського, Васильківського, Синельниківського, Межівського, Павлоградського та Покровського районів. У рамках лабораторії були розглянуті питання державної та регіональної політики в галузі бібліотечної справи в цілому та окремо сільських біб-ліотек, важливі питання функціонування сільських бібліотек у сучасних реаліях, перспективи їх розвитку, можливості сільських бібліотек щодо задоволення інформаційних потреб громади.
Відбулась презентація  діяльності структурних підрозділів Покровської ЦБС: відділів обслуговування та сільських бібліотек. Нетрадиційно і зацікавлено пройшов творчий діалог з колегами під назвою «Я хочу Вам розповісти…». Завідуючі сільськи-ми бібліотеками Синельників-ського, Межівського та Павлоградського районів презентували діяльність своїх закладів як центрів збереження історичної пам’яті громади, розповідали про створення літописів своїх населених пунктів, реалізацію цільових бібліотечних програм з краєзнавства. Було також здійснено виїзд до с. Маломихайлівка, де всі присутні взяли участь у годині творчої ініціативи і прослухали досвід Маломихайлівської сільської бібліотеки, ознайомились з історією села та відвідали Свято-Успенський Храм.
У роботі обласної виїзної проблемно-творчої лабораторії взяли участь заступник голови Покровської райдержадміністрації Спажева С.А., заступник голови Покровської рай-онної ради Іващенко М.О., начальник відділу культури райдержадміністрації Колісник С.Ф. та Маломихайлівський сільський голова Гненний А.М.

2-5 листопада 2009 року завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. взяла участь у Всеукраїнській школі методиста «Роль методичної служби у забезпеченні професійної компетентності бібліотекаря», основною метою якої було створення єдиного інформаційно-бібліотечного простору України, стимулювання інноваційної методичної діяльності   фахівців.
Учасниками Всеукраїнської школи були не тільки представники обласних універсальних наукових бібліотек, а й міських бібліотек Києва, районних ЦБС Київської області, Національних, державних наукових бібліотек. Основними формами занять були лекції, повідомлення, консультації, мультимедійні презентації бібліотек, перегляди літератури.
З великою зацікавленістю учасники школи прослухали виступи канд. пед. наук, відповідального редактора журналу «Библиотечное дело» Слави Григорівни Матліної «Публічна бібліотека: формування культурно-інформаційного простору», «Публічна бібліотека: складові успішної діяльності», «Методична діяльність як засіб управління інноваційними процеса-ми», та канд. пед. наук, заступника директора бібліотеки Білоруського державного університету культури і мистецтв І.Б. Стрєлкової «Трансформація основних напрямів науково-методичної діяльності бібліотек» (досвід освітніх і проектних ініціатив бібліотечної спільноти Білорусі).
В НПБ України відбувся День бібліотек м. Біла Церква (Київська область). З інтересом  була прослухана доповідь ди-рек-тора Білоцерківської ЦБС Красножона П.І. та методиста Білої Т.Г. про діяльність ЦБС. Доповіді доповнювали розгорнута книжкова виставка про діяльність ЦБС, му-льтимедійні презентації, під час яких усі слухачі мали можливість побачити інтер’єри бібліотек Білоцерківської ЦБС, інформаційні зони, соціокультурну діяльність. Учасники школи побачили виступи-презентації своїх колег з Вінницької, Миколаїв-ської, Луганської, Кіровоград-ської, Харківської обласних наукових бібліотек та презентацію пілотного проекту «Відчуй радість читання» (ЦБС Шевченківського району м. Києва).
Завідуюча відділом наукової організації і методики біб-ліотечної роботи ДОУНБ Луньова І. Є. на заняттях школи ви-ступила з доповідями-презентаціями «Публічні бібліотеки Дніпропетровщини: стратегія оптимального розвитку, інноваційні підходи і практичні рішення» та «Сільські бібліотеки Дніпропетровщини: доступні, комфортні,  демократичні».

10 грудня 2009 року  вийшов у світ інформаційно-аналітичний огляд за підсумками діяльності бібліотек області «Публічні бібліотеки області: рік 2008». Видання підготовлене фахівцями відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ. Огляд діяльності дає майже повну інформацію про діяльність бібліотечних закладів області за минулий рік. Щорічний збірник підготовлений на основі інформаційних та статистичних звітів бібліотек області з урахуванням даних статистичної інформації згідно затверджених нових форм Державної статистичної інформації 6-НК, 80-а РВК. У збірнику проаналізовано стан мережі бібліотечних закладів області, кількісний склад користувачів та відвідувань, питання формування і використання бібліотечних ресурсів, фінансу-вання бібліотечних закладів області, проблем матеріально-технічного стану функціонування ЦБС, організаційно-методична робота та ін.
У видання включено інформацію з питань обслугову-вання молоді та дітей бібліотеками області, яку надали керівни-ки обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова й обласна бібліотека для дітей.
Збірник розрахований на керівників бібліотечних закладів області, а також є корисним працівникам органів місцевої влади та управління.

15-16 грудня 2009 року відбулась обласна нарада директорів ЦБС та завідуючих бібліотеками з питань планування роботи бібліотек «Основні напрямки планування роботи бібліотек на 2010 рік». Нараду відкрила директор обласної універсальної наукової бібліотеки, заслужений працівник культури України   Н.М. Тітова. У своїй доповіді вона висвітлила деякі нормативно-правові та соціальні аспекти управління ЦБС.
Про головні напрямки діяльності бібліотек області на нас-тупний 2010 рік йшлося у виступі-візуалізації завідуючої відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньової І.Є. «Бібліотечні орієнтири нового 2010 року: за вимогами часу і запитами користувачів», консультаціях директора обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова Матюхіної О.Л. «2010 рік. Новий формат діяльності бібліотек з підтримки та розвитку читання молоді», директора обласної бібліотеки для дітей Шарабури О.І. «Дитячі бібліотеки: співзвучність сучасному, відкритість майбутньому».
На нараді були розглянуті проблемні питання бібліотечної статистики, підготовки плановозвітної документації за 2009 рік (зав. відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є.), подальшої роботи з реалізації регіонального проекту «Електронний корпоративний краєзнавчий каталог «Дніпропетровщина» (заступник директора ДОУНБ  Абраїмова Т.О.).
Присутнім було запропоновано декілька інформаційних повідомлень стосовно участі міських і районних бібліотек в об-ласному конкурсі на кращу організацію пункту та куточка єв-ро-пейської інформації «На шляху до Європи» та розповсюдження інформації європейської тематики як фактору підвищення рівня обізнаності громадян з питань євроінтеграції (Барабан І.В., завідуюча відділом наукової інформації та бібліографії ДОУНБ), та участі у програмі «Бібліоміст» в Україні (проект організації нових бібліотечних послуг з вико-ристання вільного доступу до Інтернету (Селиверстов Ю.Б., регіональний представник програми «Бібліоміст» у Дніпропет-ровській області).
«Бібліотечна панорама досвіду» була представлена керівникам бібліотечних закладів області у вигляді мультимедійних презентацій діяльності бібліотек України «Скажіть, будь ласка, як пройти в бібліотеку?» та досвіду роботи Дніпродзержинської міської ЦБС з популяризаційної акції просування читання і послуг бібліотеки серед мешканців міста «Формуємо націю  читачів».
На прохання директорів ЦБС була організована зустріч з головою обласної профспілкової організації працівників культури Чудаковою Т.В. Тема її виступу стосувалася актуальних питань соціального захисту працівників культури в умовах   сьогодення.
Родзинкою обласної наради стала мультимедійна презентація «Публічні бібліотеки Дніпропетровщини у першому десятиріччі ХХІ століття», підготовлена фахівцями відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ.