Лекція І. Основи смартфона та Android


Винахідництво
Економіка
   Аудит
   Бухгалтерський облік
   Економіка підприємства

   Соціальне забезпечення
   Історія економіки

   Контроль і ревізія
   Корпоративне управління
   Логістика

   Маркетинг
   Менеджмент
   Страхування

   Управління економікою
   Фінанси
   Цінні папери
Екологія
Етика. Естетика

Інформаційні технології
Історія
   Всесвітня історія
   Історія України
Культурологія
   Культура, мистецтво, суспільство
   Культурне співробітництво
   Менеджмент в галузі культури
   Оперне, балетне мистецтво України
   Сучасна українська музика
   Українська книга
   Українське кіно
Мистецтво
Мовознавство
Педагогіка
Право
   Авторське право

   Адміністративне право
   Господарське право
   Екологічне право
   Інтелектуальна власність
   Конституційне право
   Кримінально-процесуальне право
   Кримінальне право
   Кримінологія, криміналістика
   Митне право
   Міжнародне право

   Правоохоронна діяльність
   Сімейне право
   Соціальне право
   Фінансове право
   Цивільне право
   Цивільне процесуальне право
Політика. Державне управління

Психологія

   Екстремальна психологія
   Загальна психологія
   Організаційна психологія
   Психологія конфлікта
   Психологія особистості
   Педагогічна психологія

   Психологія спілкування
   Психологія спорту

   Психологія творчості
   Юридична психологія
Сільське господарство
Філософія

Лекція 1

Після покупки смартфон потрапляє до нас в руки з заводськими налаштуваннями і багато користувачів не зовсім уявляють, як його «запустити» і як налаштувати параметри системи під себе. Через це багато людей готові попросити продавців-консультантів, щоб ті допомогли їм налаштувати придбаний девайс за певну плату. І навіть після цього клієнт може залишитися незадоволений, оскільки у всіх свої запити. У цьому матеріалі ми розповімо вам про декілька простих кроків по налаштуванню смартфона, які допоможуть вам залишитися задоволеним після покупки. Ця інструкція підходить до будь-якого сучасного смартфону або планшету на Android.

Що таке операційна система?

Операційна система (ОС) - це набір програм, які керують роботою комп'ютера чи іншого пристрою. Вона дозволяє користувачам взаємодіяти з пристроєм та використовувати його функції.


Android - операційна система для мобільних пристроїв

Android розроблена компанією Google та є однією з найпопулярніших операційних систем для смартфонів. Вона використовується на пристроях різних виробників, що дає користувачам багато вибору.

Базове налаштування
Незважаючи на те, що Android є загальною ОС для мільйона найрізноманітніших смартфонів, багато виробників допилюють і прикрашають операційку відповідно зі своїми баченням прекрасного. Тому послідовність кроків первісного налаштування в різних смартфонах може дещо відрізнятися. Переживати через це не варто, просто дотримуйтесь інструкцій на екрані і не промахнетеся. А тепер включаємося і поїхали.


1. Якщо девайс купувався в магазині, то після встановлення SIM-карти і при першому вмиканні вас зустріне екран привітання, де буде необхідно вибрати основну мову інтерфейсу. Тут все просто: у списку шукаємо потрібну і натискаємо «Далі».

2. Слідом за цим система, зазвичай, пропонує підключитися до Wi-Fi мережі, щоб смартфон отримав зв'язок із зовнішнім світом і міг оперативно підтягнути необхідні оновлення. Тут все просто — вибираємо вашу домашню мережу, забиваємо пароль і готово. В разі чого цей пункт можна пропустити і підключитися до мережі пізніше.

3. Повноцінне використання смартфона можливе лише за наявності Google-акаунта. Якщо у вас вже був Android-смартфон або раніше створений обліковий запис в Gmail або YouTube, просто введіть свої дані, а потім погодьтеся з умовами ліцензійної угоди.


4. Якщо аккаунту немає, то тиснемо «Створити новий обліковий запис» і переходимо в меню реєстрації. Тут потрібно придумати назву електронної адреси, пароль і за бажанням ввести свої особисті дані. Не варто пропускати цей крок, оскільки без акаунта Google багато сервісів в смартфоні не будуть працювати.

5. Далі більшість сучасних смартфонів запропонує вам перенести на нього дані з вашої попередньої «трубки» або відновити з хмари. Менеджер перенесення даних відрізняється від смартфона до смартфону і наділений різними функціями від простого перенесення встановлених раніше додатків до повного копіювання системи. Тож визначтеся, що саме ви хочете повернути, а що залишити в минулому, і дотримуйтесь інструкцій на екрані.

6. Майже приїхали. Тепер Android запропонує активувати необхідні сервіси Google. Зазвичай галочки стоять біля всіх пунктів, але ви можете прибрати непотрібні (наприклад, посилену геолокацію або відправку анонімних системних даних у Google) і в разі потреби включити їх пізніше в налаштуваннях.
7. Останній пункт — захист смартфона. У цьому меню вам потрібно буде придумати пароль/PIN-код і додати відбиток пальця (якщо в смартфоні є дактилоскопічний датчик).

Основні характеристики Android

Інтерфейс користувача: Android має зручний інтерфейс, який дозволяє легко взаємодіяти з пристроєм.

Сенсорне керування пристроєм

Екран блокування: Розблоковуйте екран, натискайте на зображення чи проводьте певний жест.

Робочий стіл, віджети, керування іконками
Потрапляючи на робочий стіл після першого запуску, користувач бачить тільки ті утиліти, на які виробник вирішив звернути вашу увагу. Природно, його можна налаштувати під себе і вивести на головний екран тільки ті програми, які вам дійсно потрібні. Крім того, в Android можна додавати спеціальні віджети (погода, годинник, курси валют, плеєр тощо), які дають змогу взаємодіяти з додатком безпосередньо з робочого столу. Додатки додаються на робочий стіл звичайним перетягуванням іконки на потрібне місце. Щоб додати віджет, потрібно клацнути по пустому місцю екрану на кілька секунд, потім в меню, що з'явилося, натиснути на розділ «Віджети» і вибрати потрібний із загального списку.
Робочий стіл - на ньому користувач може розміщувати ярлики додатків, створювати папки, додавати віджети та багато іншого.
Віджети — це засіб швидкого перегляду актуальної інформації, як-от сьогоднішніх заголовків, прогнозу погоди, нагадувань, рівня заряду акумулятора тощо.
Іконки робочого столу - це ярлики для входу у додатки, настройки телефону тощо.

Шпалери
Робочий стіл смартфона повинен радувати свого власника. Особливо спочатку. Шпалери є його невід'ємною частиною і це те, за що чіпляється погляд з самого початку. Замість того, щоб копатися в мережі і вручну вибирати їх, краще встановіть який-небудь додаток, який буде оновлювати фони автоматично. Наприклад, Wallz або WallHub. Цілком імовірно, що у вас в системі вже є схожий додаток для шпалер. Пошукайте по слову «Wall» або «Wallpaper» у назві.

Керування мовами на телефоні
Як змінити мову на пристрої Android
1. На пристрої Android відкрийте "Налаштування" .
2. Виберіть Система Мова та введення Мови. Якщо розділ "Система" відсутній, то в розділі "Особисте" виберіть Мова та введення Мови.
3. Натисніть значок і виберіть потрібну мову.
4. Перетягніть потрібну мову вгору списку.

Шторка та швидкі налаштування

Шторка повідомлень і швидких налаштувань — це найкращий винахід людства з часів пеніциліну та двигуна внутрішнього згоряння. Вона дозволяє швидко в один клік увімкнути/вимкнути геолокацію, NFC, Wi-Fi, ліхтарик, автоповорот екрану і взагалі що завгодно. Тому відразу після робочого екрану логічно було б налаштувати і її. Для цього тягнемо пальцем зверху вниз по екрану поки шторка не виїде. У правому верхньому кутку поруч зі значком шестерні з'явиться іконка, що нагадує олівець. Клікаємо по ній і переходимо в меню налаштування шторки: тут можна змінити порядок іконок швидкого доступу, додати потрібні або навпаки прибрати непотрібні.


Налаштування
Для зміни параметрів пристрою та додатків переходьте у розділ "Налаштування".

Для початку налаштуємо параметри дисплея.
Базові налаштування дисплея часто влаштовують лише деяку кількість користувачів. Замість того, щоб розчаруватися в телефоні через «неправильні» відтінків або великий шрифту, йдемо в настройки смартфона і шукаємо розділ «Екран/Дисплей». Насамперед радимо погратися з колірним режимом і температурою, ці параметри можуть кардинально змінити враження від смартфона. Також в налаштуваннях можна виставити потрібну яскравість (або включити автоматичну зміна яскравості) і розмір шрифтів. У тому ж розділі можна налаштувати вмикання спеціального нічного режиму, який запобігає впливу синього світла, що особливо негативно позначається при використанні телефону перед сном.

Параметри витрати батареї
Те, як часто ви будете заряджати новий смартфон, сильно вплине на враження від нього. Тому настійно рекомендуємо відправитися в меню налаштувань, знайти пункт «Батарея» і там трохи посидіти.
У параметрах насамперед потрібно встановити нижній поріг заряду, при досягненні якого буде включатися режим енергозбереження. У деяких оболонках можна з точністю до одного відсотка встановити дане значення, але найчастіше це фіксоване значення типу 10%. Також потрібно вирішити, чи використовувати функції Battery Manager або Adaptive Battery. Перша буде виявляти програми, що надмірно витрачають заряд і пропонувати обмежити їх роботу. У другому випадку система сама буде контролювати, які програми ви найрідше використовуєте і обмежувати такі фонові процеси для продовження терміну життя смартфона від одного заряду. Назви та принципи роботи цих функцій можуть трохи відрізнятися залежно від оболонки і версії Android, але принципи їх роботи загальні.
Крім цього на витрату заряду дуже сильно впливає яскравість екрану, розмови і використання бездротових мереж і додаткових сервісів. Загальні рекомендації тут такі — відключайте Wi-Fi, мобільний інтернет, Bluetooth, NFC і геолокацію, коли вони вам не потрібні. А в налаштуваннях екрану поставте галочку напроти пункту «Авто». Тоді смартфон буде регулювати яскравість залежно від освітлення навколо, а не постійно світити на всі 100%.

Телефонна книга, контакти, створення контакту

Додатки
На Android можна встановлювати різні додатки з магазину Google Play для різних потреб (ігри, програми тощо).
На більшості смартфонів вже з коробки встановлені основні додатки на зразок Gmail, Skype або Facebook Messenger тощо. Але, якщо потрібно встановити додаткові програми, то шукаємо в меню або на робочому столі іконку Google Play, клікаєм по ній та в рядку пошуку забиваємо назву потрібного додатка. Потім переходимо до нього, вибираємо «Встановити» і даємо йому потрібні дозволи на використання смартфона. І так повторюємо процес для кожного додатка. Список «потрібного» у кожного свій, тому дати якісь рекомендації складно. Якщо не знаєте, що вам потрібно, то неодмінно подивіться тематичні рекомендації у самому Google Play або погугліть «кращі програми для Android». Головне не поспішайте забивати смартфон під зав'язку, потім забудете, що і навіщо встановлювали, а смартфон може сповільнитися.

Оновлення
Операційна система та додатки можуть оновлюватися для поліпшення функцій та безпеки. Навіть якщо у вас зовсім новий смартфон, це все одно варто зробити. За той час, який смартфон лежав на прилавку, виробник міг встигнути представити цілу пачку важливих і не дуже оновлень системи. Зазвичай оновлення системи виноситься в окремий пункт у налаштуваннях смартфона («Про систему» або «Система»), який знаходиться в самому низу списку. Клікаємо по ньому і шукаємо пункт "Оновлення ПЗ".

Джерела:
https://www.youtube.com/watch?v=T4Kz00Fzx_g
https://www.youtube.com/watch?v=7xnXZ05IjJs&t=8s
https://www.youtube.com/watch?v=RyTc54_S9P4&t=59s
https://gsminfo.com.ua/39126-eksperty-nazvaly-osnovni-pravyla-korystuvannya-smartfonom-yaki-zroblyat-jogo-shvydshym-yak-nikoly.html

Ланін Богдан Романович, бібліотекар 1 категорій ДОУНБ

Завантажити у PDF: Завантаження [958,54 Kb] (cкачувань: 2)