Валуєва-Мунт Ганна


Загальна історія краю
Природа краю
Етнографія
Міста і села краю
Краєзнавці
Імена в історії Придніпров'я
Література рідного краю
Рідний край у віршах і світлинах


Ганна Валуєва-Мунт (13 (1 ст. ст.) серпня 1856. Петербург – 30 (17 ст. ст.) січня 1902, Катеринослав), письменниця, перекладачка, журналістка, видавець, педагог, громадська діячка.

Народилася в сім’ї юриста-німця. Виховувалась у Петербурзькому німецькому училищі святого Петра, за іншими даними – Петра і Павла. З 1873 р. навчалась на математичному та словесному відділеннях петербурзьких Жіночих педагогічних курсів, займалась науковою роботою. Працювала вчителем математики, друкувалась в журналі «Детское чтение для семьи и школы», дитячих журналах «Родник», «Журнал для детей» та інших. Головний жанр – науково-популярні біографії переважно західноєвропейських та американських знаменитостей для дітей і юнацтва.

З кінця 1890-х років мешкала в Катеринославі. Займалась видавничою, педагогічною та благодійницькою діяльністю. Співупорядник першого тому «По Екатерининской железной дороге».

Ганна Валуєва-Мунт - стаття [50.5 Kb] (викачано: 3)

Література:

Мороз В. Правнучка адмірала Літке – повернення із забуття // Моє Придніпров’я. Календар пам’ятних дат Дніпропетровської області на 2011 рік. II півріччя: Бібліогр. видання. У 2-х ч. Ч. II / Упоряд. І. Голуб.– Дніпропетровськ: ДОУНБ, 2010.– С. 37–38.

* * *
Мороз В. Ганна Мунт: повернення із забуття [Текст] / Мороз В. // Огни Приднепровья.– 2008.– 2 жовт.– (№ 37).– С. 7.
Руденко О. Погост трех писателей: [Кладбище в Севастопольском парке стало пристанищем для известных писателей - И. Манжуры, А. Валуевой и А. Кащенко] / О. Руденко // Горожанин.– 2010.– 5 листоп.– (№ 31).– С. 23.