Природа краю


Загальна історія краю
Природа краю
Етнографія
Міста і села краю
Краєзнавці
Імена в історії Придніпров'я
Рідний край у віршах і світлинах
Література рідного краю
Хроніка культурного життя області
Обличчя ріднокраю
Пошук у електронному каталозі
Дніпропетровська область розташована у степовій і лісостеповій фізико-географічних зонах (ліси займають 3,9% території області). Площа території складає 31.9 тис. кв. км. Головна річка - Дніпро, що перетинає область із північного заходу на південний схід і ділить її на майже рівні частини. Регіон межує з Донецькою, Запорізькою, Кіровоградською, Миколаївською, Полтавською, Харківською і Херсонською областями.

Дніпропетровщина має багату флору і фауну: рослинний світ налічує більше 1700 видів, тваринний - більше 7500.

Центром області є місто Дніпропетровськ, яке розташоване на обох берегах Дніпра в південно-східній частині України. Люди облюбували ці місця в стародавні часи. Лагідний клімат, безкрайні степи з родючими чорноземами та пишними травами, могутній повноводний Дніпро з мальовничими островами, тихими прибережними заводями і плесами, розкішні заливні луки, тінисті діброви по річковим долинам та степовим балкам, велика кількість в них звірів, птахів, риби з давніх часів приваблювали в ці краї мисливців, рибалок, тваринників та хліборобів.

Сьогодні Дніпропетровська область має 105 природно-заповідних територій і об'єктів, у тому числі 15 заказників державного значення; 3 пам'ятки природи, 24 заказники місцевого значення; 51 пам'ятку природи, 7 парків - пам'яток садово-паркового мистецтва; 3 заповідні урочища.

М'який клімат, мінеральні джерела, лікувальні грязі Дніпропетровщини - все це створює умови для лікування та відпочинку. Тут відкрито 21 санаторій і пансіонат з лікуванням, 10 будинків і пансіонатів відпочинку, бази відпочинку і дитячі табори відпочинку. Природно-рекреаційний потенціал: Солоний лиман - рівнинний грязьовий і бальнеологічний курорт степової зони, розташований за 20 км від Дніпропетровська. Лікувальні природні ресурси - грязь і ропа лиману, а також питна вода, що після промислового розливу використовується як столова та лікувальна під назвою "Знаменська".

Клімат: Помірно континентальний, літо тепле, зима не дуже холодна. Середня температура: зимова -5 - -7 С, літня +22 - + 23 С. Середньорічна кількість опадів - 400-490 мм, максимум - восени у вигляді дощу.