Електронна читальна зала. Правила користуванняЗагальна інформація

Правила користування

Ресурси 

Введення

Електронна читальна зала входить до складу відділу комп'ютеризації бібліотечних процесів Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки. Його робота регулюється Законами України «Про бібліотеки й бібліотечну діяльність», «Про інформації», «Про науково-технічну інформацію», Уставом ДОУНБ, Правилами користування ДОУНБ, цими Правилами й іншими нормативними й технологічними документами.

1. Призначення електронної читальної зали

Основна мета електронної читальної зали — надання читачам бібліотеки доступу до електронних інформаційних ресурсів ДОУНБ і мережі Інтернет.
Додатково можуть виявлятися послуги з надання комп'ютерного часу, набору й роздруківці текстів, скануванню, пошуку інформації на задану тему й інші послуги згідно з «Положенням про систему додаткових платних інформаційно-бібліографічних послуг читачам (абонентам) Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки». Додаткові послуги є платними.

2. Режим роботи електронної читальної зали

Еелктронна читальна зала працює за графіком:
Понеділок, вівторок, середа, четвер - з 14.00 до 18.00
Неділя - з 12.00 до 16.00
П'ятниця, субота - вихідні.
Режим роботи у святкові, передсвяткові, санітарні дні й у літній період установлюється Адміністрацією бібліотеки.
Про зміни в режимі роботи читачі інформуються за допомогою оголошень.

3. Порядок надання послуг електронної читальної зали

3.1. Послуги надаються винятково постійним читачам Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки (ДОУНБ). Постійність читача визначається наявністю постійного читацького квитка.
3.2. У розпорядження читача надається робоче місце, обладнане комп'ютером. Кожне робоче місце підключене до мережі Інтернет за протоколом http.
3.3. Кожний читач ДОУНБ має право на безкоштовний доступ для роботи в Інтернет по Wi-Fi підключенню на устаткуванні читача.
3.4. Читач може в ознайомлювальних цілях працювати c локальними повнотекстовими ресурсами безкоштовно в плині 1 години на день. Роздруківка, збереження матеріалів (дозволяється не більше 10 % від обсягу джерела), оплачується відповідно до діючих тарифів.
3.5. Доступ до БД «Право» є платним відповідно до діючих тарифів.
3.6. Надання комп'ютерного часу оплачується згідно діючим тарифам.
3.7. Читач має право звертатися за консультаціями до чергового фахівця. Однак консультації виявляються в мінімальних обсягах. Персонал електронної читальної зали не робить навчання користувачів у роботі з комп'ютером.

4. Вимоги до читачів

4.1. Відвідувач електронної читальної зали повинен хоча б у мінімальних обсягах уміти працювати з комп'ютером під керуванням операційних систем сімейства Windows.
4.2. Відвідувач електронної читальної зали, що приходить із особистою комп'ютерною технікою повинен зареєструвати її на секторі обліку.
4.3. Відвідувач має право безкоштовно копіювати інформацію, знайдену в мережі Інтернет на дискети (обсяг інформації - не більше 5 мб), якщо таке копіювання не порушує нічиїх авторських прав. Відповідальність за порушення діючих авторських прав несе користувач.
4.4. Категорично забороняється перегляд ресурсів порнографічного змісту, робота в чатах, ігри, заняття будь-якою діяльністю, що порушує законодавство України й/або міжнародне законодавство.
4.5. Не допускається установка додаткового програмного забезпечення, зміна настроювань Windows і веб-браузера, вимикання й перезавантаження комп'ютера без попереднього узгодження з адміністратором електронної читальної зали.

5. Відповідальність

5.1. У випадку недотримання Правил користування електроннию читальною залою відвідувач може бути позбавлений права користування послугами електронної читальної зали (тимчасово або постійно).
5.2. У випадку злісного порушення, порушення, що призвело до матеріального збитку, і т.п. порушник може бути позбавлений права користування Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою, притягнутий до адміністративної або кримінальної відповідальності.