КАЛЕЙДОСКОП ПЕРIОДИКИ

« початок ‹ назад 1 2 3 4 5 6
 

Сучасність
Література, наука, мистецтво, суспільне життя. Часопис незалежної думки.
 
 

Журнал “Сучасність” є містком між українськими представниками літературної творчості в Україні та поза її межамчасопис продовжує виконувати свою унікальну місію: пробуджує наукову й творчу думку в Україні та висвітлює діяльність культурних сил діаспори.

Крізь призму світобачення українських майстрів художнього слова “Сучасність” знайомить читачів із Україною, різнобарвною мозаїкою її культурного, історичного життя. На сторінках живе незалежна суспільно-громадська думка.
За останні роки дещо змінилася структура “Сучасності”, зміст журналу збагатився бібліографічним оглядом, який дає нові стимули для знайомства з журналом...

До вашої уваги представлен уривок публікації І. Грабовської "Політичне лідерство в Україні: гендерний аспект". Стаття присвячена гострій проблемі жіночого лідерства у владі.

Бібліотека отримує видання з 1985 р.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами видання можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ

Сторінки журналу :   1   2 

Всесвіт
Літературно-художній та громадсько-політичний журнал.
 
 

Це єдиний український журнал, спеціально присвячений іноземній літературі, культурі, мистецтву і суспільно-політичним акцентам зарубіжних країн.

Журнал іноземної літератури "Всесвіт" впродовж багатьох десятиліть був і досі лишається єдиним літературним "вікном у світ" і джерелом систематичним знань, культурного досвіду відкритих суспільств для українських читачів найширшого професійного спектру. Незаперечним є той факт, що кілька поколінь української інтелігенції, "актуальних" українських політиків і найширших верств населення зростали саме на публікаціях "Всесвіту".

Нагадаємо також, що незмінним принципом журналу до 1993 р. було видавати іноземну прозу тільки вперше на радянському і пострадянському просторі, тобто вся проза, що тоді з'являлася в журналі "Всесвіт", виходила на цих теренах вперше. І це були твори перекладені українською мовою.

У № 11-12 звертаємо вашу увагу на публікацію Д. Дроздовського " Боже, я вільна! ", де річ їде про нову монодруму Лариси Кадирової, яка у своїй прем"єрі оживила голос вірменського театру.
Також до вашої уваги оповідання Кортасара Х., Маламуда Б., Маркеса Г. та ін.

Бібліотека отримує видання з 1958 р.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.


Сторінки журналу :   1   2 

Хроніка 2000
Український культурологічний альманах .
 
 

«Завдання альманаху - відновити історичну справедливість.
На мою думку, реалії літературного побуту в постсовдепівському виконанні дуже шкідливі для творчої людини. Включення у якесь літературне «соцзмагання» дуже принизливе для справді вільної творчої людини, яка повинна йти туди, куди її ведуть «вільні ноги».

Головний редактор «Хроніки2000» Юрій Буряк

Цей випуск присвячений Дніпропетровську, цікавою є публікація праці молодих істориків, яких не задовольнили установлені дати існування нашого міста.

Не можна не звернути вашу увагу на статті, присвяченні видатним людям нашого краю :Котову К., Біднову В., Капустянському М., Мазуренко Г., Сокульському І. та ін.

Звертаємо вашу увагу на публікацію Десятерника В. "Крик і шепіт", на сторінках якої ви дізнаєтесь про творчий шлях талановитого Народного артиста України, лауреата Державної премії імені Т.Шевченко 20007 року М.Мельника.
Бібліотека отримує видання з 1992 р.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.


Сторінки журналу :   1   2   3 

Слово і час.
Журнал теорії, історії і критики літератури.
 
 

Журнал «Слово і час» друкує статті й розвідки з питань теорії й історії української літератури, компаративістики, зарубіжних і слов’янських літератур, текстології, літературного джерелознавства, літературної критики, а також суміжних дисциплін - культурології, фольклористики й етнології, стилістики, перекладознавства та ін.

Постійно ведуться також рубрики «Рецензії», «Наші презентації», «Літературна карта», «Осередки філології», «Хронограф», «Літопис подій», «Бібліографія», друкуються розвідки науковців-початківців («Дебют»), статті про літературну та громадську діяльність українців зарубіжжя (Діаспора»), про інтеграцію україської філологічної науки в європейський культурний процес («Україніка»), архівні матеріали і спогади («Написане лишається», «З пам’яті літ) тощо.

У рубриках "Погляд", "Дискусії", "Ad fontes!" публікуються матеріали, які носять більш особистий погляд авторів. Рубрики "Рецензії", "Літературна критика" розглядають вітчизняні та зарубіжні монографії, збірники, підручники, які становлять інтерес для читачів журналу.

У рубриках "Штрихи", "Написане лишається", "Наші презентації", "Літопис подій" і т.п. подаються матеріали про різні наукові заходи (симпозіуми, семінари, конференції) з короткими інформаціями про найважливіші літературні новини.

Стратегічне завдання журналу - координація основних напрямів літературознавчих досліджень та формування на теренах України нового теоретико-літературного дискурсу.

Звертаємо вашу увагу на статтю М.Крупка "Художні версії любовних драм у сучасному прозовому дискурсі", де приведена критика на відомі твори сучасних письменниць О.Забужко, І.Карпи, С.Пиркало(пропонуємо уривок статті).

Бібліотека отримує журнал з 1990 р.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.

Сторінки журналу :   1 

УКРАЇНСЬКИЙ ДЕТЕКТИВ
Журнал для дозвілля
 
 

ЗАЛ ПЕРІОДИКИ ОБЛАСНОЇ НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ ОДЕРЖАВ КОМПЛЕКТ ЖУРНАЛУ «УКРАЇНСЬКИЙ ДЕТЕКТИВ» (№1-6 ЗА 2006 І № 1-4 ЗА 2007 РОКИ).

ВИДАННЯ З ТАКОЮ НАЗВОЮ ПРИПИНИЛО ІСНУВАННЯ ПОНАД 10 РОКІВ ТОМУ.
ТОДІ "УКРАЇНСЬКИЙ ДЕТЕКТИВ" МАВ УСПІХ. НЕ БРАК ТВОРІВ СПРИЧИНИВ ПРИПИНЕННЯ ЙОГО ВИДАННЯ. ТЕПЕР З'ЯВИЛАСЯ МОЖЛИВІСТЬ ВІДНОВЛЕННЯ ЙОГО.
ВИДАННЯ ГОТУЄТЬСЯ НА КІРОВОГРАДЩИНІ, АЛЕ ОРІЄНТОВАНЕ НЕ ТІЛЬКИ НА МІСЦЕВИХ АВТОРІВ, ВОНО ВІДКРИТЕ ДЛЯ ВСІХ, ХТО ЗМОЖЕ ПОРАДУВАТИ ЧИТАЧІВ ГАРНИМ ТВОРОМ. МОЖЛИВО, ЧИТАЧАМ НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ ЦІКАВО БУДЕ ДІЗНАТИСЬ, ШО У ЦЬОМУ ВИДАННІ НАДРУКОВАНО ДЕКІЛЬКО ТВОРІВ СПІВРОБІТНИКА НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ, ПРУДЧЕНКО Є.Д. НАПИСАНІ У СПІВПРАЦІ З ЙОГО БРАТОМ ПРУДЧЕНКО В.Д.

У ТИХ, ХТО ВПЕРШЕ ЗУСТРІНЕТЬСЯ З ЖУРНАЛОМ, НАПЕВНЕ, ВИНИКНЕ ЗДИВУВАННЯ - ЧОМУ ТАКА НАЗВА — "УКРАЇНСЬКИЙ ДЕТЕКТИВ", ХІБА ВІН ЧИМОСЬ МАЄ РІЗНИТИСЯ ВЗАГАЛІ ВІД ДЕТЕКТИВНОЇ ЛІТЕРАТУРИ?
ЩОДО ОСОБЛИВОСТЕЙ УКРАЇНСЬКОГО ДЕТЕКТИВУ, ТО ТУТ ДОЦІЛЬНО БУЛО Б НАВЕСТИ ВИСЛОВЛЮВАННЯ ОДНОГО З АВТОРІВ КОЛИШНЬОГО "УД". НА ЗАПИТАННЯ, ЧОМУ ВІН, ЗАГАЛОМ НЕ ПРИХИЛЬНИК ДЕТЕКТИВНОЇ ЛІТЕРАТУРИ, ВЗЯВСЯ ЗА НЕЇ, ПИСЬМЕННИК ВІДПОВІВ: "ВСЕ ВИЙШЛО ЯК РЕАКЦІЯ НА ЛІТЕРАТУРУ ЖАХІВ. НАВІТЬ НА ОБКЛАДИНКИ КНИГ СТРАШНО ДИВИТИСЯ. А КІНО? НАСИЛЬСТВО, КРОВ, ЖОРСТОКІСТЬ, ЗВІРИНІ ІНСТИНКТИ. А ДЕ Ж ДУХОВНІСТЬ, ДОБРОТА, ЛЮДЯНІСТЬ? НЕВЖЕ ВСЬОГО ЦЬОГО ВЖЕ НЕ ІСНУЄ? А ЩО ПРОТИСТАВЛЯЄТЬСЯ ЗЛУ? Я СПРОБУВАВ ЇХ ПОСЕЛИТИ У ДЕТЕКТИВНО-ПРИГОДНИЦЬКИЙ ЖАНР".
КРІМ ХУДОЖНІХ ТВОРІВ ОБРАНОГО СПРЯМУВАННЯ, В ЧАСОПИСІ ДРУКУЮТЬСЯ МАТЕРІАЛИ ПІЗНАВАЛЬНОГО, ІНФОРМАТИВНОГО, РОЗВАЖАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ, ТОБТО ПОЄДНУЄТЬСЯ КРАСИВЕ, ЦІКАВЕ І КОРИСНЕ.

СПОДІВАЄМОСЯ, ВІДНОВЛЕНИЙ ЧАСОПИС "УКРАЇНСЬКИЙ ДЕТЕКТИВ" СПОДОБАЄТЬСЯ ЧИТАЧАМ.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.

Сторінки журналу :   1