КАЛЕЙДОСКОП ПЕРIОДИКИ

« початок ‹ назад 1 2 3 4 5 6
 

Хроніка 2000
Український культурологічний альманах .
 
 

«Завдання альманаху - відновити історичну справедливість.
На мою думку, реалії літературного побуту в постсовдепівському виконанні дуже шкідливі для творчої людини. Включення у якесь літературне «соцзмагання» дуже принизливе для справді вільної творчої людини, яка повинна йти туди, куди її ведуть «вільні ноги».

Головний редактор «Хроніки2000» Юрій Буряк

Цей випуск присвячений Дніпропетровську, цікавою є публікація праці молодих істориків, яких не задовольнили установлені дати існування нашого міста.

Не можна не звернути вашу увагу на статті, присвяченні видатним людям нашого краю :Котову К., Біднову В., Капустянському М., Мазуренко Г., Сокульському І. та ін.

Звертаємо вашу увагу на публікацію Десятерника В. "Крик і шепіт", на сторінках якої ви дізнаєтесь про творчий шлях талановитого Народного артиста України, лауреата Державної премії імені Т.Шевченко 20007 року М.Мельника.
Бібліотека отримує видання з 1992 р.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.


Страницы журнала :   1   2   3 

Слово і час.
Журнал теорії, історії і критики літератури.
 
 

Журнал «Слово і час» друкує статті й розвідки з питань теорії й історії української літератури, компаративістики, зарубіжних і слов’янських літератур, текстології, літературного джерелознавства, літературної критики, а також суміжних дисциплін - культурології, фольклористики й етнології, стилістики, перекладознавства та ін.

Постійно ведуться також рубрики «Рецензії», «Наші презентації», «Літературна карта», «Осередки філології», «Хронограф», «Літопис подій», «Бібліографія», друкуються розвідки науковців-початківців («Дебют»), статті про літературну та громадську діяльність українців зарубіжжя (Діаспора»), про інтеграцію україської філологічної науки в європейський культурний процес («Україніка»), архівні матеріали і спогади («Написане лишається», «З пам’яті літ) тощо.

У рубриках "Погляд", "Дискусії", "Ad fontes!" публікуються матеріали, які носять більш особистий погляд авторів. Рубрики "Рецензії", "Літературна критика" розглядають вітчизняні та зарубіжні монографії, збірники, підручники, які становлять інтерес для читачів журналу.

У рубриках "Штрихи", "Написане лишається", "Наші презентації", "Літопис подій" і т.п. подаються матеріали про різні наукові заходи (симпозіуми, семінари, конференції) з короткими інформаціями про найважливіші літературні новини.

Стратегічне завдання журналу - координація основних напрямів літературознавчих досліджень та формування на теренах України нового теоретико-літературного дискурсу.

Звертаємо вашу увагу на статтю М.Крупка "Художні версії любовних драм у сучасному прозовому дискурсі", де приведена критика на відомі твори сучасних письменниць О.Забужко, І.Карпи, С.Пиркало(пропонуємо уривок статті).

Бібліотека отримує журнал з 1990 р.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.

Страницы журнала :   1 

УКРАЇНСЬКИЙ ДЕТЕКТИВ
Журнал для дозвілля
 
 

ЗАЛ ПЕРІОДИКИ ОБЛАСНОЇ НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ ОДЕРЖАВ КОМПЛЕКТ ЖУРНАЛУ «УКРАЇНСЬКИЙ ДЕТЕКТИВ» (№1-6 ЗА 2006 І № 1-4 ЗА 2007 РОКИ).

ВИДАННЯ З ТАКОЮ НАЗВОЮ ПРИПИНИЛО ІСНУВАННЯ ПОНАД 10 РОКІВ ТОМУ.
ТОДІ "УКРАЇНСЬКИЙ ДЕТЕКТИВ" МАВ УСПІХ. НЕ БРАК ТВОРІВ СПРИЧИНИВ ПРИПИНЕННЯ ЙОГО ВИДАННЯ. ТЕПЕР З'ЯВИЛАСЯ МОЖЛИВІСТЬ ВІДНОВЛЕННЯ ЙОГО.
ВИДАННЯ ГОТУЄТЬСЯ НА КІРОВОГРАДЩИНІ, АЛЕ ОРІЄНТОВАНЕ НЕ ТІЛЬКИ НА МІСЦЕВИХ АВТОРІВ, ВОНО ВІДКРИТЕ ДЛЯ ВСІХ, ХТО ЗМОЖЕ ПОРАДУВАТИ ЧИТАЧІВ ГАРНИМ ТВОРОМ. МОЖЛИВО, ЧИТАЧАМ НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ ЦІКАВО БУДЕ ДІЗНАТИСЬ, ШО У ЦЬОМУ ВИДАННІ НАДРУКОВАНО ДЕКІЛЬКО ТВОРІВ СПІВРОБІТНИКА НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ, ПРУДЧЕНКО Є.Д. НАПИСАНІ У СПІВПРАЦІ З ЙОГО БРАТОМ ПРУДЧЕНКО В.Д.

У ТИХ, ХТО ВПЕРШЕ ЗУСТРІНЕТЬСЯ З ЖУРНАЛОМ, НАПЕВНЕ, ВИНИКНЕ ЗДИВУВАННЯ - ЧОМУ ТАКА НАЗВА — "УКРАЇНСЬКИЙ ДЕТЕКТИВ", ХІБА ВІН ЧИМОСЬ МАЄ РІЗНИТИСЯ ВЗАГАЛІ ВІД ДЕТЕКТИВНОЇ ЛІТЕРАТУРИ?
ЩОДО ОСОБЛИВОСТЕЙ УКРАЇНСЬКОГО ДЕТЕКТИВУ, ТО ТУТ ДОЦІЛЬНО БУЛО Б НАВЕСТИ ВИСЛОВЛЮВАННЯ ОДНОГО З АВТОРІВ КОЛИШНЬОГО "УД". НА ЗАПИТАННЯ, ЧОМУ ВІН, ЗАГАЛОМ НЕ ПРИХИЛЬНИК ДЕТЕКТИВНОЇ ЛІТЕРАТУРИ, ВЗЯВСЯ ЗА НЕЇ, ПИСЬМЕННИК ВІДПОВІВ: "ВСЕ ВИЙШЛО ЯК РЕАКЦІЯ НА ЛІТЕРАТУРУ ЖАХІВ. НАВІТЬ НА ОБКЛАДИНКИ КНИГ СТРАШНО ДИВИТИСЯ. А КІНО? НАСИЛЬСТВО, КРОВ, ЖОРСТОКІСТЬ, ЗВІРИНІ ІНСТИНКТИ. А ДЕ Ж ДУХОВНІСТЬ, ДОБРОТА, ЛЮДЯНІСТЬ? НЕВЖЕ ВСЬОГО ЦЬОГО ВЖЕ НЕ ІСНУЄ? А ЩО ПРОТИСТАВЛЯЄТЬСЯ ЗЛУ? Я СПРОБУВАВ ЇХ ПОСЕЛИТИ У ДЕТЕКТИВНО-ПРИГОДНИЦЬКИЙ ЖАНР".
КРІМ ХУДОЖНІХ ТВОРІВ ОБРАНОГО СПРЯМУВАННЯ, В ЧАСОПИСІ ДРУКУЮТЬСЯ МАТЕРІАЛИ ПІЗНАВАЛЬНОГО, ІНФОРМАТИВНОГО, РОЗВАЖАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ, ТОБТО ПОЄДНУЄТЬСЯ КРАСИВЕ, ЦІКАВЕ І КОРИСНЕ.

СПОДІВАЄМОСЯ, ВІДНОВЛЕНИЙ ЧАСОПИС "УКРАЇНСЬКИЙ ДЕТЕКТИВ" СПОДОБАЄТЬСЯ ЧИТАЧАМ.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.

Страницы журнала :   1