КАЛЕЙДОСКОП ПЕРIОДИКИ

« початок ‹ назад 1 2 3 4 5 6 7 вперед › кінець »
 

Всесвіт
Літературний журнал
 
 

Журнал присвячено іноземній літературі, культурі, мистецтву та суспільно-політичним акцентам зарубіжних країн та їх зв'язків з Україною. Часопис друкує романи, поетичні добірки, повісті і драматургічні творів, статті, розвідки, есе, репортажі, інтерв'ю авторів зі 105 країн світу в перекладах із 84 мов світу.
Журнал «Всесвіт» - найстаріший український журнал іноземної літератури, заснований у січні 1925 року. Безпосередню участь у створенні журналу брали: літературний редактор Микола Хвильовий, художній редактор Олександр Довженко. У 1925—1934 роках журнал виходив двічі на місяць. У жовтні 1934 року через політичні обставини його було закрито, а більшу частину працівників репресовано та вбито, серед них Микола Хвильовий, Євген Касьяненко, Олександр Шумський, М. Ткач, Ф. Таран та інші.
1958 року журнал відновив роботу й виходить у Києві безперервно як щомісячник до 2000 року. «Універсальний ілюстрований журнал» було перетворено в часопис перекладів. Увага ілюстраціям була наділена значно менша.
До 1993 року незмінним принципом журналу було видавати іноземну прозу вперше на радянському і пострадянському просторі, тобто вся проза, що тоді з'являлася в часописі «Всесвіт», виходила вперше. І це були твори, перекладені українською мовою. У ті часи український журнал шукали росіяни і грузини, білоруси і вірмени, представники багатьох інших національностей, які часом лише поверхнево, без ґрунтовного знання української, знайомились із найкращими творами, що пропонував часопис. На базі часопису створена потужна школа українського перекладу та перекладознавства, яка й досі є визначною в Україні. Редакція журналу здійснює значний внесок у популяризацію української культури на Заході, а також популяризацію західної літератури в Україні.
Періодичність - з 2000 року виходить раз на два місяці.
Журнал є органом Спілки письменників України та Українського товариства дружби та культурного зв’язку з зарубіжжям.
Відділ періодики отримує це видання з 1958 року.
До Вашої уваги пропонується початок статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(056) 731-92-87

Сторінки журналу :   1 

Гидротехническое строительство
Науково-технічний журнал
 
 

Видається з 1930 р. Тематика журналу: перспективи розвитку гідроенергетики; гідротехнічні споруди, забезпечення їх надійності та безпеки; сучасний стан ГЕС, досвід їх експлуатації, реконструкція і технічне переозброєння; впровадження АСУ та обчислювальної техніки, вдосконалення диспетчерського управління на ГЕС; гідроекологія і охорона водних ресурсів; інженерна геологія, сейсмостійкість, вплив землетрусів на стан гідротехнічних об'єктів; гідравлічні дослідження і гідрологічні розрахунки водного і льодового режимів водосховищ, твердого стоку і руслових процесів; поновлювані джерела енергії.
Журнал призначений для інженерів-гідротехніків, які працюють на об'єктах гідроенергетичного і водогосподарського будівництва, в монтажних, налагоджувальних і проектно-конструкторських організаціях, а також для викладачів, студентів і аспірантів вищих навчальних закладів.
Періодичність – виходить щомісяця.
Відділ періодики отримував це видання з 1947 року до 1992 рік.
До Вашої уваги пропонується початок статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(056) 731-92-87

Сторінки журналу :   1 

Вітчи́зна
Літературно-художній та громадсько-політичний
 
 

Український літературний часопис. Був найстарішим часописом українських письменників. Проіснував з 1933 по 2012 рік.
Створений у січні 1933 року у Харкові. Виходив під різними назвами. Серед них: «Українська Література», як місячник. У журналі, крім творів українських письменників і літературознавчих статей, вміщено переклади західно-європейських творів. Критикований за «націоналістичні тенденції». З 1946 взяв назву «Вітчизна».
У цей період журнал редагував Юрій Яновський. Л. М. Каганович в 1947 піддав Яновського нещадній критиці і як редактора, і як автора написаного ним роману «Жива вода». Він був звинувачень в націоналізму, міщанско-обивательському поглядах, публікації аполітичних, порочних і помилкових творів. Яновський був знятий з поста головного редактора, змінено був і майже весь колектив редакції.
На сторінках часопису надруковано твори найвизначніших письменників сучасної української літератури: М. Рильського, П. Тичини, М. Хвильового, М. Бажана, Остапа Вишні, В. Сосюри, І. Микитенка, О. Довженка, Ю. Яновського, М. Зерова, В. Винниченка, В. Підмогильного, Є. Плужника, А. Малишка, О. Гончара, Р. Іваничука, братів Тютюнників, В. Дрозда, Д. Міщенка, Ю. Мушкетика, П. Загребельного, Л. Костенко, М. Вінграновського, Є. Гуцала, В. Захарченка та багатьох інших.
Періодичність з 2004 року 6 разів на рік.
Засновник – Спілка письменників України.
Відділ періодики отримував це видання з 1946 до 2009 року.
До Вашої уваги пропонується початок статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(056) 731-92-87

Сторінки журналу :   1 

Студенческий меридиан
Науково-популярний і літературно-художній молодіжний журнал
 
 

Журнал утворений в 1924 році під назвою «Красная молодежь». Потім декілька разів змінював назву. З 1967 по 1973 роки журнал виходив у вигляді щорічного альманаху, з 1974 року виходить щомісяця.
В даний час журнал розповсюджується за передплатою, частина його накладу йде в вузи.
Популярністю у читачок користується проект «Дівчина з обкладинки», організований модельною агенцією Flight of Fantasy. Протягом останніх років на обкладинці журналу публікуються (за невеликим винятком) фотографії лише студенток вузів.
Концепція видання в останні роки зазнала змін: на обкладинці під логотипом написано: Журнал для честолюбців.
За словами головного редактора Ю. О. Ростовцева: «Так, сьогодні він в першу чергу звернений до тих, хто прагне до серйозного життєвому справі і успіху в ньому; для тих, хто хоче домогтися більшого. У той же час ми прагнемо допомогти нашому читачеві не забувати в собі того хлопця або ту дівчину, які тільки-тільки переступили поріг обраного ними храму науки, що тільки почали свої життєві університети. Були чистими і наївними, цілеспрямованими і сміливими… ».

Відділ періодики отримує це видання з 1968 року.
До Вашої уваги пропонується початок статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(056) 731-92-87

Сторінки журналу :   1   2 

Пчела
Практичне видання
 
 

У січні 1899 року місцеві пасічники об’єдналися в Катеринославське товариство бджолярів. Тоді ж виникла думка про видання друкованого органу з метою розповсюдження серед пасічників корисних знань із бджільництва та щоб спонукати більш досвідчених ділитися набутим досвідом з іншими.
З 1900 року в Катеринославі почав виходити журнал «Пчела».
Чимало матеріалів з його сторінок і сьогодні могли б прислужитись пасічникам: догляд за бджолами, їх лікування, знищення шкідників, розведення рослин-медоносів, переробка воску, виготовлення меду... Не раз в журналі піднімалися проблеми катеринославських бджолярів, обґрунтовувалась необхідність створення в губернії зразкової або науково-дослідної пасіки. На його сторінках друкували розпорядження уряду стосовно бджолярства, протоколи засідань товариства та бухгалтерські звіти.

Відділ періодики отримував це видання з 1902 року по 1913 рік.
До Вашої уваги пропонується початок статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(056) 731-92-87

Сторінки журналу :   1   2 

Крокодил
Сатиричний журнал
 
 

Як сатиричне періодичне видання, «Крокодил» не тільки критикував недоліки радянського побуту, допомагаючи знімати тим самим існуючий соціальну напругу, але і був важливим пропагандистським інструментом.
Сатира «Крокодила» торкалася ключові питання і центральні події внутрішньої і зовнішньої політики.
Сатира журналу часто носила жорсткий характер, «Крокодил» не тільки сміявся, іноді він виносив вирок. Незважаючи на це, читачі дуже добре ставилися до журналу, для багатьох він був улюбленим виданням, його читали в хвилину відпочинку, в обідню перерву на роботі, у вихідний день. Тираж «Крокодила» досягав 6,5 мільйона примірників, його номера потрапляли в найвіддаленіші куточки СРСР. Така всеохопність і легкість подачі матеріалу в поєднанні з яскраво вираженою політичною спрямованістю роблять «Крокодил» найцікавішим джерелом по історії СРСР в ХХ столітті.
Постійні рубрики:
• «Навмисно не придумаєш» (з 1959 р) - колекція присилаються читачами різноманітних курйозів у пресі, агітації, побуті і т. п.
• «Вила в бік!» - фейлетони на різні теми.
• «Крокодил допоміг» - нотатки про заходи, вжиті за підсумками публікацій журналу; якщо тема отримувала продовження, існували рубрики «По тому ж приводу», «Відгуки і репліки» та ін. Ця та інші згадані рубрики виходили як самостійно, так і в вибірках листів читачів - «Крокодільскій вузол зв'язку», «Писар», «Вила бере читач »,« Крок-прес »та інших.
• «Мимохідь» - афоризми. У новорічних номерах рубрика називалася «Голки з ялинки».
• «Посмішки різних широт» (з 1971 р) - іноземний гумор. З 1988 року перейменована в «The Crocodile etc.»
• «Крокодільскій веселий кросворд» (з 1983 р).
• «Який я господар?» (З 1983 р) - фейлетони про безгосподарність.
• «Ба, знайомі всі обличчя!» (З 1983 р) - шаржі та епіграми на діячів культури і мистецтва.
• «У нашому цеху» - повідомлення про новинки: нових сатиричних та гумористичних книгах, п'єсах, фільмах і т. п.
• «Таланти і шанувальники» - фейлетони і карикатури на теми, пов'язані з мистецтвом, головним чином сценічним.
• «Під кутом 40 градусів» - фейлетони і карикатури на антиалкогольну тему.
• «Із залу - сюди» - судові фейлетони.
• «У Тотоша і Кокоша» (з 1982 р) - дитяча рубрика.
• «Слова, слова ...» (друкувалися в рубриці «Посмішки різних широт») - добірка іронічних афоризмів, частиною що належать реально існуючим (існували) великим людям, частиною - вигаданим (іноді під афоризмами на відповідні теми стояли підписи на кшталт «З записників Дон Кіхота »,« Фольклор шумерських лихварів »,« Собачий гумор » і т. д.).
• «Петеушінский проспект» - фейлетони про ПТУ;
• «Шкільна набережна» - фейлетони про школу;
• «Мої університети» - фейлетони про студентські роки;
• «Заводська прохідна» - фейлетони на виробничі теми:
• «Урожайна площа» - фейлетони про сільське господарство
• «Ізостудія" Проба фломастера "» - карикатури;
• «Клуб" До-дієз "» - фейлетони на тему культури;
• «Кафе" Ікла Пегаса "» - вірші.
Аналогічні журнали існували у всіх союзних республіках СРСР. Свої сатиричні журнали були також у всіх соціалістичних країнах - «Szpilki» і «Karuzela» в Польщі, «Urzica» в Румунії, «Dikobraz» і «Roháč» в Чехословаччині, «Jеж» в Югославії та інші. Аналогом «Крокодила» на кіноекрані був кіножурнал «Фітіль». Із західних аналогів журнал близький по подачі інформації до французького тижневику «Канар аншене» і британському виданню «Прайвет Ай».
Відділ періодики отримує це видання з 1949 року.
До Вашої уваги пропонується початок статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(056) 731-92-87

Сторінки журналу :   1   2 

Україна
Популярне видання
 
 

Загальнодержавний ілюстрований журнал. Перший номер журналу вийшов у 1907 р. Під керівництвом Михайла Грушевського. Україна - одне з найдавніших видань української держави, засноване видатним вченим, державним і громадським діячем, першим Президентом України Михайлом Грушевським. У своєму стилі журнал не має конкурентів, він унікальний.
Видання уявлялося як журнал демократично налаштованої інтелігенції, орієнтованої на духовне відродження української нації. На початку 30-х років минулого століття вихід журналу було припинено і тільки в 1941 р відновлений. З повоєнних 40-х і до кінця 80-х років журнал - одне з найпопулярніших вітчизняних видань.
З кінця 80-х і до початку 90-х років тираж журналу сягав 900 тисяч примірників. Переломним для журналу був 1998 рік, коли завдяки ентузіазму редакційних працівників було забезпечено його щомісячне видання.
У січні 2004 року в житті часопису розпочався новий етап. Журнал «Україна» з'явився в принципово новому сучасному вигляді - змінилися формат, дизайн, структура, тематичне наповнення.
Відроджена «Україна» - загальнонаціональний щомісячний журнал, покликаний консолідувати українське суспільство. Головні його відмінності - незаангажованість, незаполітизованість. Нова мережа поширення журналу спрямована на охоплення всіх регіонів України, країн СНД, Європи, США і Канади.
Відділ періодики отримує цей журнал з 1946 року.
До Вашої уваги пропонується початок статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(056) 731-92-87


Сторінки журналу :   1   2 

Пчела
Практичне видання
 
 

Пасічництво в Україні існувало з давніх давен і користувалося пошаною. В нашому краї ще з козацьких часів не існувало, мабуть, жодного села, слободи чи хутору, де б не було пасіки. Були вони і в місті Катеринославі.
У січні 1899 року місцеві пасічники об’єдналися в Катеринославське товариство бджолярів. Тоді ж виникла думка про видання друкованого органу з метою розповсюдження серед пасічників корисних знань із бджільництва та щоб спонукати більш досвідчених ділитися набутим досвідом з іншими.
З 1900 року в Катеринославі почав виходити журнал «Пчела»
Про що ж писав журнал? На його сторінках друкували розпорядження уряду стосовно бджолярства, протоколи засідань товариства та бухгалтерські звіти. Чимало матеріалів з його сторінок і сьогодні могли б прислужитись пасічникам: догляд за бджолами, їх лікування, знищення шкідників, розведення рослин-медоносів, переробка воску, виготовлення меду... Не раз в журналі піднімалися проблеми катеринославських бджолярів, обґрунтовувалась необхідність створення в губернії зразкової або науково-дослідної пасіки.

Відділ періодики отримував це видання з 1902 року по 1913 рік.
До Вашої уваги пропонується початок статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(0562) 47-37-72


Сторінки журналу :   1   2 

Инженерно-физический журнал
Научное издание
 
 

Публикует результаты теоретических и экспериментальных физических исследований в области теплофизики, тепломассообмена, теории теплопроводности, термодинамики необратимых процессов, теории сушки, строительной теплофизики, структурно-механических характеристик дисперсных систем, реодинамики, реологии.

Издатель: Институт тепло- и массообмена имени А.В. Лыкова НАН Беларуси, Минск, Беларусь
Выходит 6 раз в год
На русском и английском языках Издается с января 1958 г.
Переиздается на английском языке под названием Journal of Engineering Physics and Thermophysics издательством Springer New York.

Отдел периодики получал этот журнал с 1961 по 2003 год.
Вашему вниманию предлагается начало статьи в рубрике «Ретро».
Ознакомиться с этим и другими выпусками Вы сможете по адресу:
г. Днепропетровск,
пр. К. Маркса, 18.
Отдел периодики ДОУНБ.
Тел.(0562) 47-37-72


Сторінки журналу :   1 

Электрическая и тепловозная тяга
Производственно-технический журнал
 
 

Рассчитан на машинистов локомотивов и их помощников, ремонтников, инженерно-технических работников железнодорожного транспорта и метрополитена. Освещает передовой опыт эксплуатации и ремонта локомотивов, электро- и дизельпоездов, тяговых подстанций и контактных сетей, вопросы внедрения новой техники, безопасности движения поездов.
Ежемесячн ый журнал
Основан в 1956 году.
Отдел периодики получал этот журнал с 1957 по 1969 годы.
Вашему вниманию предлагается начало статьи в рубрике «Ретро».
Ознакомиться с этим и другими выпусками Вы сможете по адресу:
г. Днепропетровск,
пр. К. Маркса, 18.
Отдел периодики ДОУНБ.
Тел.(0562) 47-37-72


Сторінки журналу :   1