Дніпропетровщина бібліотечна


Хрещення Русі – набуття історії

Лоза В., завідувач відділу обслуговування РКЗ «Широківська районна бібліотека»

28 липня в Україні відзначено державне свято – День хрещення Київської Русі – України.
Ця дата обрана не випадково, адже саме в цей день Православна Церква вшановує пам’ять Святого Рівноапостольного князя Володимира, хрестителя КиївськоїРусі. Християнство створило духовну основу для єдності Давньоруської держави. Вплив Православної церкви в той період був значним. Церква зіграла величезну роль в об’єднанні князівств у єдину державу, що значно зміцнило її, закріпило й розширило зв’язки Київської Русі з багатьма європейськими державами, насамперед з Візантією та Болгарією.
Християнство мало всебічний вплив і на культурне життя наших предків: на освіту й літературу, на живопис, архітектуру, на державні закони й політику…Воно визначило основу середньовічної культури нашої країни, поєднало слов’янський культурний світ і Київську Русь з культурними колами християнських народів Сходу та Заходу. Прийняття християнства сприяло розвитку й українського церковного зодчества, прикладом якого стали храми, які милують око до сьогодні. 
Так, із 988 року Русь стала православною, великою й могутньою країною. І зажила наша держава новим, духовним, яскравим, багатим життям. У «Повісті минулих літ» Нестор Літописець записав: «Володимир, він землю зорав і розпушив її, тобто просвітив християнством. А син же його Ярослав засіяв книжними словами, а ми тепер пожинаємо, приймаємо серцем книжну науку. Велика-бо користь від навчання книжного».
До цієї події бібліотекарі РКЗ «Широківська районна бібліотека» для своїх відвідувачів підготували годину духовності «І засяяла над Київськими горами Божа Благодать…», під час якої звучали уривки з «Повісті минулих літ», легенди й перекази про князя Володимира та прийняття ним християнства.
Також було оформлено бібліографічні огляди літератури «Хрещення Русі. Історія віків» та «Свята історія», книжкову полицю «Сторінками Божого слова». На перегляді представлені документи з історії Київської Русі та релігійної думки в Україні, з православної культури й православної етики. Присутні мали можливість ознайомитися з книгами про історію храмового будівництва в Україні, з архітектурно-мистецькими особливостями храмових споруд різних історичних періодів, зробити віртуальну екскурсію найбільшими храмами України, переглянувши документальні фільми «Софія Київська», «Неймовірні храми України», «Свято-Троїцький собор Новомосковська» та ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «Храми України».
Лейтмотивом проведених заходів стала думка: «Християнство зіграло виняткову роль в історії нашої держави, житті суспільства, розвитку його культури,  духовності йморалі. Сьогодні це свято об’єднує нас навколосправжньої духовної радості та національної ідеї. Воно є важливим етапом очищення суспільства й поваги до вічних цінностей нашої історії.
                                             «Вісник». – 2016. - 30 липня