Дніпропетровщина бібліотечна



Чудотворна майстерня як осередок сільських ініціатив

Ірина Грузденко, завідуюча
Бібліотекою-філією № 23 селища Первомайське

 В 2016 році бібліотека-філія № 23 селища Первомайське  Синельників-
Сякої районної централізованої бібліотечної системи одержала перемогу в регіональному конкурсі проектів Громадських ініціатив України «Чудотворна майстерня як осередок сільських ініціатив».
 Задачею проекту є запросити односельчан, які можуть поділитися з усіма бажаючими (особливо з дітьми) різними техніками народних майструвань. В селищі велика кількість матерів, що знаходяться у відпустці по догляду за дитиною, і проект дасть їм шанс на базі чудотворної майстерні для обміну досвідом з дітьми та один з одним – будь-то виготовлення ляльок-мотанок, в’язаних дитячих іграшок чи секрети випікання Пасхальних пасок.
 Серед завдань найближчого періоду – залучення коштів Марївської сільської ради та небайдужих місцевих жителів до проведення власними зусиллями певного ремонту приміщення (фарбування стін, ремонт стелі та сходів, фарбування підлоги). Також необхідно закупити матеріали для творчості.
 І ось уже делегація із селища Первомайського Мар`ївської сільської ради Синельниківського району відвідала з навчальним візитом село Музиківку Білозерського району аби дізнатись більше про успішно діючу модель Музиківської сільської бібліотеки.  8 квітня на Херсонській землі відбулася очікувана зустріч делегації з Синельниківського району у складі Мар`ївського сільського голови Наталії Григор`євої-Кисіль , бібліотекаря І категорії Первомайської бібліотеки-філії № 23 селища Первомайське Ірини Грузденко та бібліографа районної бібліотеки Олени Рокунець.
 Наша делегація зустрілась з представницею Білозерської громадської організації «Молодіжний центр регіонального розвитку» Катериною Павловською, бібліотекарем Музиківської сільської бібліотеки Тетяною Трибушною та Музиківським сільським головою Олександром Лейбзоном.
 Спочатку відвідали Музиківську сільську бібліотеку, де дізналися про участь закладу у грантових програмах, залучення  громади, влади та бізнесу до реалізації спільних проектів, побачили бук трейлери, де у головних ролях були самі читачі бібліотеки. Цікаво було почути про досвід співпраці із волонтером із Корпусу Миру, про показ фільмів під відкритим небом, про клуб настільних ігор та методи залучення читачв до бібліотеки. Також в бібліотеці є чотири комп’ютери  підключені до мережі інтернет. Місцева лікарня вразила новим обладнанням. 
 Добре зустріли делегацію в сільській раді. Завдяки проекту відбулися не тільки обмін досвідом, а й можливість побачити  результати копіткої праці активно громади, запал та наснагу працювати на благо свого села та односельчан. Навчальний візит пройшов у рамках проекту «Чудотворна майстерня, як осередок сільських ініціатив» за підтримки Громадських ініціатив та завдяки фінансовому сприянню Національного фонду в підтримку демократії (NED)

Берег надій.- 2016.- №16