Дніпропетровщина бібліотечна


Храм просвітництва та культур

Кулагіна Н., редактор газети «Вперед»

Солонянський район

Переступивши поріг Тритузнянської сільської бібліотеки, потрапляємо у світ, в якому можемо отримати багато цікавого, збагатити свої знання, підвищити культурний рівень, розширити свій світогляд,  і просто відпочити, спілкуючись з господаркою цього храму просвітництва Наталією Логвиненко.

Ось оформлена виставка літератури про маленьку Батьківщшину – село Тритузне, Солонянський район, Дніпропетровщину. Далі знайомимося з підбіркою матеріалів про життя і творчість Великого Кобзаря Тараса Шевченка.

А от у куточку для малечі викладені казки, дитячі книжки. Тут і іграшки, і дитячі стільці біля столика, все як для дорослих читачів. Поки дітки зайняті своїми справами, мами можуть переглянути журнали з моди, ведення домашнього господарства, виховання дітей, кулінарії, вибрати книгу.

На стелажах охайно розставлені книги, яких тут близько семи тисяч.

Завідувачка бібліотекою залюбки діляться своїми думками щодо сьогодення бібліотечної справи. Її конкуренти – телебачення та Інтернет переманюють читачів на свій бік широкою інформацією. Але, на думку Наталії Сергіївни, вони не замінять книгу.

– Коли береш в руки книгу – виникають особливі почуття, неначе ти причетна до всього, що відбувається в розповіді. Коли зацікавив якийсь особливий епізод, можеш відкласти книгу і на якийсь час зосередитись на ньому, поміркувати, проаналізувати, включити фантазію.

А ще книга – це історична цінність, яка проходить через багато поколінь і є джерелом просвітництва, – говорить Н.Логвиненко. Ось чому Наталія Сергіївна старається популяризувати свій заклад, залучати до нього побільше відвідувачів. Вона творчо обдарована людина, працювала вчителем у Тритузнянській школі. Все, що є в бібліотеці для зручностей її користуванням, зроблено руками Наталії Логвиненко.

Вона є автором буклету про рідне село, - матеріалу якого не знайти в Інтернеті і яким часто користуються студенти. Крім цього, готує заходи до державних, професійних, народних свят. Вони можуть бути як окремими для кожної категорії відвідувачів (дітей, молоді, дорослих) так і для всіх жителів.

– Цього року започаткувала круглий стіл. – Нестандартно він відбувся з теми до Дня Соборності. Учасники заходу висловили багато цікавих думок, своє бачення процесів, що впливають на подальшу долю України, – говорить завідувачка бібліотеки.

Наталія Сергіївна завдячує односе6льцям, які дарують свої книги бібліотеці. Наприклад, сім’я Волнянських передала збірник творів О.Дюма, який читають сельчани. Користується попитом сучасний український роман. Люди літнього віку частіше читають історичні твори українських письменників.

У Наталії Сергіївни є мрія – комп’ютер та Інтернет для бібліотеки. Хочеться побажати, щоб вони обов’язково збулися.

Вперед.- 2014.-  27 вересня