Дніпропетровщина бібліотечна


Краса врятує світ

Сабадаш А., директор Солонянської центральної районної ббліотеки

 

«Лише зібрання книг, бібліотека, є єдиною надією і незнищенною пам’яттю людства».

Шопенгауер.

Всеукраїнський день бібліотек – наше професійне і всенародне свято – відзначається щорічно, ось вже 16 років поспіль.

30 вересня, наше суспільство вшановує людей, які присвятили своє життя служінню народу, книзі, знанням. День бібліотек дав нам впевненість у собі, своїх планах,  у своїй місії, своєму майбутньому!

Також, 30 вересня православний світ вшановує пам’ять святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. І це не випадково, адже Софія, грецькою – майстерність, знання, мудрість, а бібліотеки, у всі часи були сховищами, оберегами духовних та інтелектуальних надбань.

Україна є краєм давніх бібліотечних традицій, які простежуються ще з доби Володимира Святого та Ярослава Мудрого. Освіченість, книжність – це давні чесноти українського народу, які він бережливо плекає і передає від покоління до покоління.

Бібліотеки Солонянщини вносять свій посильний внесок у розквіт національної культури, духовного оновлення народу України. Останнім часом значну увагу надаємо національно-патріотичному вихованню. Книгозбірні  допомагають учню та вчителю, пенсіонеру, студенту, фермеру – кожному, хто шукає інформацію, щоб підвищити свій рівень знань, долучитися до світового досвіду, вивчити історію свого краю, історію свого та інших народів. Діяльність сільських бібліотек пов’язана з багатьма труднощами, але завдяки творчому завзяттю працівників прихильність до бібліотечних закладів залишається.

Більшість бібліотек стали справжнім серцем громади, адже вони відповідають запитам спільноти . Це КЗК Микільска-на-Дніпрі, Калинівська, Сурсько-Михайлівська, Тритузнянська, Привільнянська, Новопокровська, Оріхівська, Павлівська, Письмечівська, Широчанська, Єлізарівська та інші сільські бібліотеки. Наша мета – відродити потребу людей у книзі. Вважаємо найважливішим завданням у своїй роботі – зберегти в закладах дух читання.

Бажаю всім бібліотечним працівникам, щоб завжди їх супроводжувала віра у власні сили, надія на творчу перспективу, а труднощі сьогодні переживають усі.

Ми любимо свої села, шануємо своїх читачів, підтримуємо імідж своїх бібліотек , створюємо затишок, але цього замало, якщо відсутні кошти на періодику, оновлення фонду, документів, придбання комп’ютерної техніки. Проте, не втрачаємо надію і сподіваємось на розуміння наших проблем та їхнє подолання з боку держави, керівників органів місцевого самоврядування, всіх тих, кому не байдужі книга, знання, культура, духовність.

Є такий вислів у Ф. Достоєвського: «Красота спасет мир», де мається на увазі внутрішня краса людини. Книга - це людський витвір красивої душі, одне із її призначень - рятувати людські душі. На мою думку, настав час рятувати саму красу – книгу і разом з нею, і душу, і бібліотеку.

Шановні бібліотечні працівники, вітаю Вас зі святом!

Бажаю своїм колегам отримувати задоволення від професії обраної серцем, від усвідомлення користі, що її Ви приносите людям!

Вітаю усіх бібліотечних працівників, які перебувають на заслуженому відпочинку. Здоров’я Вам, шановні, на довгі роки, сімейного затишку.

Мої вітання, також, усім користувачам бібліотек, фахівцям усіх галузей людської діяльності, нашим партнерам, представникам громадських організацій і владних структур – усім, хто вболіває за духовність народу України, за майбутнє нашої держави!

Зичу Вам усім любові – як в особистому житті, так і від колег, а крім того, мудрості у всіх випробуваннях нашого неспокійного життя і вирішення нелегких виробничих проблем. А допоможуть нам у цьому Віра, Надія, Любов і їх мати Софія.

 

Вперед.- 2014.- 27 вересня.