Дніпропетровщина бібліотечна


Вчаться сільські та шкільні бібліотекарі

 

Кращенко Л., заступник директора по роботі з дітьми РКЗ «Широківська районна бібліотека»

 

Діти – це майбутнє кожної нації. Тому особливо важливою є турбота про формування в неї почуття національної гідності, розвитку її духовності, інтелекту, культури. Враховуючи роль духовного слова в справі формування майбутнього світогляду дитини, сьогодні саме дитяча книга є життєво необхідною складовою виховання прийдешнього покоління.

Духовне, культурне, економічне відродження іншого суспільства неможливе без виховання сучасної мислячої та високоморальної особистості, яка була б причетною як до національної, так і світової культури. Роль книги, читання у вирішенні цієї проблеми є вирішальною. В суспільстві сім’я, школа, бібліотека створюють оточення, що формує культуру читання особистості.

Розуміючи соціальну значущість цієї проблеми працівники районної дитячої бібліотеки провели семінар для завідуючих сільськими та шкільними бібліотеками на тему «Читацьке середовище дитини: родина, бібліотека, школа».

Відкрився захід проф-піар акцією «Творчі удачі 2013: досягнуте як імпульс для розвитку», під час якої присутні познайомилися з досягненнями дитячої бібліотеки, з її видавничою продукцією. Як домашнє завдання бібліотечні працівники підготували свої портфоліо, які були представлені на окремому стенді й викликали жвавий інтерес колег.

Наступним етапом роботи семінару був тренінг «Крокуємо до бібліоуспіху», метою якого було допомогти бібліотекарям підняти власний авторитет, покращити якість своєї роботи.

Цікавими  були виступи психолога Широківської СЗШ № 1 О.А.Скорик «Дитина в сучасному інформаційному просторі», заступника директора по роботі з дітьми Л.І.Кращенко «Читання дітей сьогодні: трансформація, тенденції, форми підтримки», бібліотекаря дитячої бібліотеки Л.А.Славінської «Інтерактивні масові заходи – «ключик» до залучення дітей в бібліотеку».

У блоці «Міні-презентації успішних бібліотечних форм та ідей» були представлені мультимедійні презентації, які висвітлюють досвід роботи Новолатівської, Шестірнянської, Андріївської, Карпівської бібліотек та шкільної бібліотеки Широківської СЗШ№1.

На закінчення учасники семінару висловили свої враження від проведених занять та надали  пропозиції щодо удосконалення заходів по підвищенню професійної компетентності.

Вісник.- 2014.- 26 квітня