Дніпропетровщина бібліотечна


Торжество рідної мови

 

Маренич О., кореспоендент газети «Ехо»,

Царичанський район 

Людина має завжди пам’ятати звідки вона родом, де її коріння, добре знати історію свого народу, його мову. Знання мови народу, серед якого ти живеш – це ознака культури освіченої людини. А знання рідної мови – священний обов’язок кожного.

Так у Царичанській районній бібліотеці з нагоди Дня української писемності і мови відбулася літературна година «Рідна мово, ти пробуджена совість народу, України живе джерело», на яку були запрошені учні професійного аграрного ліцею разом з викладачами та митці-аматори районної сцени.

У читальному залі, де проходив захід, до уваги присутніх була оформлена книжкова виставка, присвячена рідній українській мові. Працівники бібліотеки доклали усіх зусиль, щоб свято мови було цікавим. І це було дійсно так. Літературний захід проводився з використанням фільмів, світлин, які демонструвалися на великому екрані, із залучення музичних фрагментів, гри на музичних інструментах, зокрема, бандурах та живого співу викладачів школи естетичного виховання Алли Одуд, Оксани Радиш, працівника районного Будинку культури Олени Сульжик. Супроводжувався літературний вечір коментарями бібліотекарів. Ведучі акцентували увагу присутніх на багатогранності, мелодійності, співучості, неповторності української мови. Слухачі мали змогу послухати поезії Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Володимира Сосюри, Бориса Олійника та інших видатних українців.

Відрадно, що присутні на заході не тільки сприйняли інформацію про мову, а й самі брали активну участь у ньому. Так серед ліцеїстів, а це були першокурсники та другокурсники Юлія Сідак та Ірина Заврайська на широкий загал декламували вірші українських поетів. До демонстрації поезій також долучилися бібліотекар ліцею Світлана Хотінець і заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Киприч.

Особливим гостем на мовному святі був Микола Бахмат, приорільський поет і гуморист, художник, журналіст, аматор самодіяльної сцени. Для присутніх він читав свої поезії та піднімав проблему засмічуваності нашої мови. Микола Остапович впевнений, що в українській мові достатньо мовних оборотів, щоб розмовляти переконливо та яскраво.

На літературному вечорі панувала атмосфера спільного творчого піднесення. Усе було неформально, з душею, з любов’ю. Насамкінець заходу директор районної бібліотеки Людмила Костенко подякувала усім учасникам за співпрацю. 

Ехо.- 2014.- 21 листопада