Дніпропетровщина бібліотечна


  Бібліотечна спільнота вітає рідне місто з ювілеєм 

Борисенко Т., методист Павлоградської міської ЦБС

У кожного міста, як у людини, є свій день народження...День, коли місто приймає привітання і подарунки  від друзів та рідних.

Подарунком  улюбленому місту-ювіляру  до 230-річчя від міської  бібліотечної системи став  розроблений у 2014 році краєзнавчий проект “І знову зізнаюсь тобі в коханні, рідний Павлоград!”

Цей проект зацікавить краєзнавців,істориків-аматорів,школярів та студентів , всіх,хто бажає більше дізнатися про історико-культурну спадщину нашого краю. Бібліотеки підготували понад 30 різноманітних заходів, які ,починаючи з січня  поточного року,проводяться  як безпосередньо  в бібліотеках,так і за їх межами.

Мета проекту- привернути увагу громадськості до величного історико-культурного спадку Павлоградщини, виховувати любов до малої батьківщини.У роботі обрані форми заходів сприятимуть усвідомленню єдності  поколінь,    прищепленню почуття патріотизму,гордості за свій край, поваги  до земляків.

Основним завданням бібліотек напередодні дня народження міста є максимальне забезпечення користувачів інформацією щодо його  минулого, сьогодення  та перспектив розвитку у майбутньому.

Для зручності наших користувачів бібліотеки застосовують різноманітні форми і методи популяризації  краєзнавчої літератури. Про героїчне минуле Павлоградщини, славнозвісне повстання та визволення міста читачі дізнаються з численних книжково-ілюстративних  виставок-меморіалів,виставок –вікторин,історичних панорам, оглядів літератури.У вересні пройдуть урок мужності “Павлоградщина-земля героїчного народу”,тематичний вечір “Їх імена ввійшли в безсмертя” та  інші інформаційно-краєзнавчі години.

Темі екології в рамках проекту присвячені заочні екологічні відео-експедиції “Павлоград-наш спільний дім, хай чисто буде в нім”, “Зелена перлина Павлограда”, дитячі краєзнавчі мандрівки “Земля,що зветься краєм рідним”.У жовтні для юних знавців-краєзнавців пройде екологічний конкурс “Плету вінок з гілок розкішного краю”з сюрпризами та подарунками.

Наше  живописне місто взростило цілу плеяду талановитих майстрів мистецтва. Про театральних діячів,поетів, музикантів,художників, про інші історичні персоналії,які народилися або творили у Павлограді,всі бажаючі зможуть дізнатися завдяки виставкам-знайомствам,бібліографічним та інформаційним покажчикам,буклетам “Павлограду-230 років” та “Ретро Павлоград”, спискам літератури тощо. Небуденним  побачать Павлоград відвідувачі бібліотек  на фотовиставці “Житя міста у фотооб’єктиві”.

Дуже відповідально до цієї епохальної дати поставилися колективи бібліотечних клубів.В літературних об’єднаннях пройдуть численні гучні читання, музично-поетичні присвяти рідному місту,творчі вітальні та конкурси. Майстрині бібліотечних клубів декоративно-вжиткового мистецтва “ Чарівниця”, “Берегиня” та  “Натхнення” зі своїми чарівними роботами (вишивання, в’язання гачком та шпицями, авторська лялька,вироби з паперу,бісеру та інш.) планують взяти активну участь у щорічному мистецькому фестивалі “Павлоград збирає друзів”.

Наприкінці року  на базі бібліотеки-філії №2 (вул.Дніпровська,557) розпочинає свою роботу національно-патріотичний клуб «Спадкоємець», метою якого є створення сприятливих умов для розвитку національно-патріотичного виховання, подолання патріотичного  нігілізму серед молоді через  встановлення  сталої комунікації між юнацтвом та людьми старшого покоління.Організація різноманітних  зустрічей, свят, переглядів  і обговореннь документальних та художніх фільмів, краєзнавчих конференцій та експедицій дозволить виховати  нашу молодь  на прикладах великої любові та відданості місту,шани до його славетного минулого, з вірою у його щасливе майбутнє. 

Бібліотечні краєзнавці також не залишилися осторонь.Спецільно до дня народження міста будуть презентовані  два дослідницькі проекти :антологія краєзнавчих статей та авторських монографій з історії Павлограда до 1917 року –преспанорама “Крізь плин століть” та підбірка публікацій про події часів окупації 1941-1943 р.р.і рух опору в Павлограді.Вийдуть вони у вигляді коп’ютерних дисків і вже на початку вересня кожен,  хто звернеться до бібліотеки,зможе ознайомитися або скопіювати собі ці матеріали.

Сподіваємося  цікавим для наших користувачів буде і   новий бібліотечний  арт-проект- синтез мистецтва фотографії та поезії. З нагоди ювілею міста  створено набір листівок з художніми фотороботами  нашої юної читачки Єлизавети Педан та чудовими віршами павлоградських поетів-учасників літературної вітальні “Майстерність і натхнення”.

Напередодні 230-річчя рідного міста бібліотечні заклади  прагнуть консолідувати зусилля усіх громадських організацій, творчих, дослідницьких та навчальних інституцій щодо активізації краєзнавчого руху, виховання дбайливого ставлення  та збереження нашого  історику-культурного надбання .

Західний Донбас.- 2014.- 17 квітня