Дніпропетровщина бібліотечна


 

Історія Дніпропетровського району

 очима бібліотекарів

Прасол Н., провідний методист  КЗ «Дніпропетровська центральна районна бібліотека»

 

            В умовах розбудови суверенної української держави, котра проголосила своєю державною політикою національно – культурне відродження, великого значення набувають питання бібліотечного краєзнавства. Виховання патріотичних почуттів , дбайливого ставлення до рідної землі, її ресурсів, пам’яток  історії та культури, народної творчості та мистецтва.

            Кожного року у центральній районній бібліотеці  смт. Ювілейного для бібліотечних працівників Дніпропетровського району проводяться семінари по краєзнавству . У квітні місяці був проведений семінар на тему «Про минуле заради майбутнього – історія  та сучасність рідного краю» , присвячений 45-річчю заснування Дніпропетровського району. Відкрила семінар директор К З «Дніпропетровська центральна районна бібліотека» Галина Іванівна Гаврилова .

            Демонстрацію – огляд виставки «Дніпропетровський район: Хроніка подій», зробила провідний бібліограф Оксана Орлова. До цієї виставки ввійшли : Краєзнавчий вісник: бібліографічний покажчик «Дніпропетровський район: Хроніка подій» та ретроспективний бібліографічний покажчик  «Я хочу вам розповісти…».  В цих покажчиках відображено історичний  шлях події Дніпропетровського району за 45 років.

            Яскравим був виступ зам. директора  по роботі з дітьми Тетяни Рухлінської . Вона розповіла історію міста Підгороднього в «Легендах та переказах» . Прикрасила свій виступ демонстрацією саморобної карти міста , де були позначені місця оспівані в легендах  «Легенди про Кільчень» , «Козацькі вітрила» , «Монашчина гора» та «Сумні верби» . Велика робота була проведена завідуючою Баглійською сільською бібліотекою   Галиною Батютою , яка створила історію села Степове в особах . До історії увійшли почесні люди села – бувший директор радгоспу «Баглійський» Володимир Миколайович Світличний , художник Микола Іванович Юрченко, якому у 1995 році було присвоєно звання заслуженого працівника культури  Російської  Федерації та багато інших односельчан.

            Про дитячі клуби за інтересами «Пізнайко» і «Сонечко» , які працюють в краєзнавчому напрямку , розповіли завідуючі бібліотеками Ірина Терекова (Дзержинська сільська бібліотека-філіал)  і Любов Книш (Горянівська сільська бібліотека-філіал) .

            В традицію семінарів увійшла рубрика «Мій рідний край очима поетів і письменників Дніпропетровщини». Цього разу бібліотекарі слухали про життєвий і творчій шлях нашого земляка, поета – дисидента Івана Сокульського .

            У лютому місяці 2010 року Указом Президента України Іван Сокульський  був нагороджений посмертно «Орденом Свободи».

            Завершила роботу семінару демонстрація виставки творчих робіт мешканців сел.Ювілейного . Огляд зробила бібліотекар Марія Концур , яка розповіла про майстринь «Золоті ручки» Маргариту Ващенко , Лідію Лєнь, Людмилу Леменик, Ольгу Шукало та учениць Ювілейненської середньої школи №1 Євгенію Бровченко , Настю Івашину, Тетяну Решетило. Свій виступ Марія Концур Супроводжувала читанням віршів та співом народних пісень , за що була нагороджена гучними оплесками.

            Обов’язковим  був  виступ на семінарі головного спеціаліста управління юстиції Дніпропетровського району Людмили Кордюкової «Ви запитуєте – ми відповідаємо» .

 

Дніпровська зоря. – 2011. – 4 лютого