Дніпропетровщина бібліотечна


Бути чи не бути книзі у ХХІ столітті?  

 

Литвиненко Т., заступник директора по роботі

з дітьми Орджонікідзевської

централізованої бібліотечної системи 

 

 

            У червні міська дитяча бібліотека провела громадські обговорення на  тему: «Бібліотека нашої громади: сучасне і майбутнє».

            Дітям, молодим людям, батькам, вчителям, вихователям, дідусям та бабусям – усім безпосередньо причетним до виховання дітей – було задано ряд нескладних запитань щодо сьогодення та майбутнього дитячих бібліотек.

             Було опитано близько ста жителів нашого міста – людей різних вікових категорії. Дехто дійсно вважає, що бібліотека і книга сьогодні не потрібні людям, без них успішно можна обійтися і жити. На щастя, таких одиниці, але вони є, це доводиться визнати, і вони виражають думку частини мешканців не тільки нашого міста, а взагалі – думку певної категорії людей.

             Переважна ж частина опитаних відповіла впевнено: книга людству потрібна, читання збагачує людину, бібліотеки потрібні і повинні бути в усі часи, які б технології не винайшло людство. І це, безумовно, радує.

             Як можна жити без книги, без живого спілкування з нею? – з подивом і  непідробним співчуттям зазначає молодий викладач дитячої школи мистецтв Ганна Рибцова.  Сама ж вона змалку відвідувала дитячі бібліотеки міста і зараз їх відвідує, прищеплюючи любов до книги своїм вихованцям.

            Користуючись нагодою, хочеться розповісти про роботу міської дитячої бібліотеки у І півріччі 2012 року. Бібліотека намагається відгукуватись на всі знаменні дати й події, які відбуваються у місті, області, країні, світі. Зокрема, організовує та проводить власні конкурси, бере участь у міських та обласних заходах. З особливою гордістю відзначаємо переможців обласних конкурсів «Дніпропетровщино! Мій краю благодатний! Вклоняюсь низько я твоїй красі!»  та «Бібліотека у житті моєї родини» - родину Євсюкових та учасників цих же конкурсів – родини Костецьких та Рутковських.

            13 березня у бібліотеці відбувся конкурс знавців творчості Тараса Шевченка «Шлях до Кобзаря». Натхненно читали учні всіх шкіл міста твори Великого Українця. Переможцем став учень 7 класу середньої школи № 9 Іван  Тищенко.

             Конкурс знавців рідної мови «На все впливає мови чистота», турнір юних поетів «Поезія це завжди неповторність», зустрічі з цікавими людьми – почесним громадянином міста Василиною Линською, колишнім в’язнем фашистських концтаборів Павлом Алєйніковим, ліквідаторами аварії на ЧАЕС  Петром Рудьом та Анатолієм Люковим, протоієреєм Володимиром Качаном не залишили байдужими жодну читацьку аудиторію.

            Літні канікули – чи не найжаркіша пора у дитячій бібліотеці у прямому і переносному значеннях. Цього року ми запропонували дітям та і всім бажаючим театралізовані свята, конкурсно–розважальні програми, Дні веселих витівок, Дні казок, Дні ввічливості, Дні добра, Дні гумору, Дні голосних читань, лялькові вистави, відео перегляди документальних фільмів. У проведення цих заходів вклали майстерність усі працівники бібліотеки, добровільні помічники, друзі та прихильники бібліотеки. Ми вдячні за співпрацю і розуміння всім школам міста, пришкільним літнім оздоровчим таборам, нашим відвідувачам. І впевнені, що в міські дитячій бібліотеці можна провести свій вільний час цікаво й корисно. Тут можна знайти книги до смаку, поспілкуватися з однолітками, стати членом клубу Ляльки і книги «Буратіно», просто послухати читання цікавої книги, переглянути новий журнал.

             Завжди раді бачити і вітати вас на території дитинства і книги – у дитячій бібліотеці. Наша адреса незмінна: вул.. Калініна,7, ІІ поверх . Працюємо щодня з 9-ї до 17- ії години, вихідні дні влітку – субота й неділя.

 

Козацька вежа.- 2012.- 13 липня