Дніпропетровщина бібліотечна

Бібліотека на сторінках преси(бібліографічний опис статті+сама стаття) Дніпропетровський район


Історія Дніпропетровського районну очима бібліотекарів

Прасол Н., провідний методист Дніпропетровської районної бібліотеки

 

 

В умовах розбудови суверенної української держави, котра проголосила своєю державною політикою національно-культурне відродження, великого значення набувають питання бібліотечного краєзнавства, виховання патріотичних почуттів, дбайливого ставлення до рідної землі, її ресурсів, пам’яток історії та культури, народної творчості та мистецтва

Кожного року у центральній районній бібліотеці, в селищі Ювілейному, для бібліотечних працівників Дніпропетровського району проводяться семінари з краєзнавства. Нещодавно був проведений семінар на тему «Про минуле заради майбутнього: історія та сучасність рідного краю», присвячений 45-річчю заснування району.

Відкрила семінар директор КЗ «Дніпропетровська центральна районна бібліотека» Галина Гаврилова з консультацією про відзначення  45-річчя району.

Демонстрацію-огляд виставки «Дніпропетровський район: хроніка подій» зробила провідний бібліограф Оксана Орлова. До цієї виставки ввійшли: краєзнавчий вісник – бібліографічний покажчик «Дніпропетровський район: хроніка подій» - та ретроспективний бібліографічний покажчик «Я хочу вам розповісти…». В них відображено історичний шлях Дніпропетровського району за 45 років.

Яскравим був виступ заступника директора по роботі з дітьми Тетяни Рухлінської. Вона розповіла історію міста Підгороднього в «Легендах та переказах». Прикрасила свій виступ демонстрацією саморобної карти міста, де були позначені місця, оспівані в легендах «Козацькі вітрила», «Монашчина гора», «Легенди про Кільчень» та «Сумні верби».

Велика робота була проведена завідувачкою Баглійською сільською бібліотекою Галиною Батютою, яка створила історію села Степове в особах. До історії увійшли почесні люди села – колишній директор радгоспу «Баглійський» Володимир Світличний, художник Микола Юрченко, якому у 1995 році було присвоєно звання заслуженого працівника культури Російської Федерації, та багато інших односельців.

Про дитячі клуби за інтересами «Пізнайко» і «Сонечко», які працюють у краєзнавчому напрямку, розповіли завідувачки бібліотеками Ірина Терекова (Дзержинська сільська бібліотека) і Любов Книш (Горянська сільська бібліотека).

На юридичні запитання відповідала головний спеціаліст управління юстиції Дніпропетровського району Людмила Кордюкова.

В традицію семінарів увійшла рубрика  «Мій рідний край очима поетів і письменників Дніпропетровщини». Цього разу бібліотекарі слухали про життєвий і творчий шлях нашого земляка, поета-дисидента Івана Сокульського. У лютому 2010 року указом президента України Іван Сокульський був нагороджений посмертно «Орденом Свободи».

Завершила роботу семінару демонстрація виставки творчих робіт мешканців селища Ювілейного. Огляд зробила бібліотекар Марія Концур, яка розповіла про майстерність «Золотих ручок» - Маргарити Ващенко, Лідії Лєнь, Людмили Леменик, Ольги Шукало та учениць середньої школи № 1 Євгенії Бровченко, Насті Івашини, Тетяни Решетило. Свій виступ Марія Концур супроводжувала читанням віршів та співом народних пісень, за що була нагороджена гучними оплесками.

Дніпровська зоря. – 2010. – 21 травня