Томаківський район


 
Зеленогайська сільська бібліотека-філіал КЗК "Томаківська РЦБС" 

 
Історія бібліотеки

У 1952 році в село зелений гай після закінчення Дніпропетровського культурно-освітнього училища приїхала працювати бібліотекарем Швачка Євдокія Артемівна. Бібліотека розміщувалась у невеличкому будинку, книжковий фонд нараховував 150 екземплярів книг. Євдокія Артемівна пропрацювала в бібліотеці 40 років.

В 1988 році було збудовано новий будинок культури, де на другому поверсі  було приміщення бібліотеки. Бібліотечний фонд нараховував 9000 книг.

В 1989 році на посаду завідуючої  бібліотеки було призначено Артемчук Ольгу Дмитрівну, яка працює і донині. На сьогоднішній день бібліотека розміщена у невеличкому приміщенні, бібліотека не опалюється, не телефонізована. Працює за скороченим графіком. Але попри всі негаразди – бібліотека залишається територією духовності та знань, першим помічником в освіті, професійному становленні, організації дозвілля населення. Бібліотека має тісний зв'язок з місцевою громадою.

З метою збереження і впровадження українських історичних традицій. Виховання шанобливого ставлення до української мови, культури, історії в бібліотеці проходять масові заходи, оформляються книжкові виставки до знаменних та пам’ятних дат: день краєзнавства «Моє село, для мене ти єдина», екскурсія до бібліотеки «Тут думи, почуття, почуття і мудрість віку», вікторини «Рослини, що оточують нас».Сучасність бібліотеки

Зеленогайська СБФ
Керівник – Артемчук Ольга Дмитрівна
Бібліотека обслуговує користувачів сіл Зелений Гай, Краснопіль, Новокраснопіль, Червоноукраїнка.
З метою збереження і впровадження українських історичних традицій, виховання шанобливого ставлення до української мови, культури, в бібліотеці проходять масові заходи, оформляються книжкові виставки до знаменних та пам’ятних дат: дні краєзнавства «Моє село, для мене ти єдине», екскурсії до бібліотеки «Тут думи, почуття і мудрість віку», вікторини «Рослини, що оточують нас». Однією з форм бібліотечного обслуговування стало книго ношення. Бібліотекар практикує доставку літератури користувачам, що не в змозі самостійно прийти до бібліотеки, щоб обміняти прочитане. До цієї роботи бібліотекар також залучає волонтерів та читацький актив бібліотеки. Також в роботу бібліотеки впроваджений буккросінг.