Дніпропетровщина бібліотечна


 
КЗ "Криничанська сільська бібліотека" Новопокровської селищної ради 

 
Назва села свiдчитъ про наявнiсть (при заснуваннi) джерел води — криниць — в балцi.

В цьому селi народився вiдомий вчений-iсторик І.І. Мiнц, Герой Соцiалiстичної Працi, лауреат державних премiй.

Криничанська сільська бібліотека заснована в 1950 році. Знаходилась в приміщенні старенької хати.

Першою завідуючою працювала М.В. Огренич. На той час фонд бібліотеки налічував 180 примірників книг.

В 1952 році бібліотека переїхала в приміщення контори колгоспу, де для неї виділили одну кімнату. В новій бібліотеці стала працювати Рибченко П.Г. жителі села пригадують Поліну Григорівну як доброго організатора, чуйну людину.

Пізніше стала працювати бібліотекарем Гладка Л.І. Людмила Іванівна сама випускала газету «За урожай». 

У  1964 році закладу виділили кімнату в приміщенні ФАПу. Перщим бібліотекарем в новому приміщенні працювала Охріменко Н.М.

В різні роки завідували бібліотекою: Л.І. Рябенко, Н.П. Лопата, В.Я.Болтунова, Т.М.Мун, І.І.Залюбовська.

В 1989 році, зовсім ще юною дівчиною прийшла працювати Семипавлова (Гайдар) Олена Олександрівна

В 2008 році до роботи приступила М.Б. Попович.

Місія бібліотеки - сприяння населенню і органам мiсцевого самоврядування в  отриманнi необхiдної iнформацiї. Для цього в бібліотеці оформлено інформаційні куточки «Влада інформує», «Для вас молодь». Постійно поповнюються новими матеріалами папки-досьє:   «Все про пенсії», «Все про субсидію», «Соціальний захист населення», «Юрист допомагає», „Аптека здоров’я” , „Якщо підручника замало”, "Державні символи України", «Народознавство: свята, обряди, традиції», «Сторінками історії»

Фонд бібліотеки розкритий за допомогою полиць різноманітної тематики.                                             

Читання  книг та інших творів друку залишається одним з універсальних засобів пізнавання своєї історії, історії рідного краю, її традиції, побут, культуру. Тому бібліотечне краєзнавство сьогодні по праву є одним із головних напрямків діяльності бібліотеки. 

Ось уже шість років бібліотека працює за цільовою бібліотечною програмою «Край мій – гордість моя». В рамках цієї програми проходять: Дні краєзнавства, інформаційно-краєзнавчі години,, історичні екскурси, літературно-краєзнавчі подорожі, вікторини, огляди літератури „Подорож у минуле нашого краю”, організовуються зустрічі з цікавими людьми, персональні виставки робіт народних умільців.

Популяризуючи літературу в бібліотеці проходять цікаві масові заходи, презентації книжкових виставок.

Для користувачів юнацького віку,  проведено урок екології «Земля моя кричить від болю». Після заходу в бібліотеці оформлено тематичну папку «Земля моя кричить від болю».

Бібліотекою підготовлено та проведено літературно-музичну композицію «Українська пісня – частина нашої душі». В ході заходу проведено конкурс «Відгадай мелодію».

В рамках народознавства проведено українські вечорниці «З святим вечором». По закінченню заходу учасники в українських костюмах відвідали з привітаннями ветеранів Великої Вітчизняної війни на дому та подарували їм подарунки (солодощі), придбані на спонсорські кошти.

Години здоров’я "Зроби свій вибір на користь здоров’я". виховувати шанобливе ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих.

Організовано виставку дитячих малюнків  "Ні – палінню, алкоголю, наркотикам. Здоров’ю –  так!".

 В бібліотеці презентовано тематичну поличку "Мова – дивний скарб" до Міжнародного дня рідної мови.  Мета заходу: виховувати любов до рідної мови, розширити поняття про культуру мови.

 До дня народження Т.Г.Шевченка проведено літературну годину  "Вічний, як народ", до 65-річчя Перемоги - літературно-музичну композицію «Нам 41-й не забути, а 45-й славити в віках». На захід була запрошена жінка, яку в роки ВВв інтегрували до Німеччини – Скрипник Любов Іванівна.

До Дня матері в бібліотеці проведено поетичне свято «Мати – символ добра на Землі», де
була присутня багатодітна мати Пальчук Л.О., яка  розповіла про відносини в сім’ї, свої традиції.

 До Дня захисту дітей в бібліотеці проведено святковий ранок «Щасливе дитинство».

До Дня незалежності України  оформлено та презентовано книжкову виставку «Світе ясний, краю милий – моя Україно». На заході організовано виставку вишиванок.

До Всеукраїнського дня бібліотек щорічно проводиться  Місячник інформації та реклами бібліотек „Вересневі зустрічі в бібліотеці”, в рамках місячника: екскурсія „В гості до книжкового краю”.