Дніпропетровщина бібліотечна

П'ятихатський район


 
Троїцька сільська бібліотека-філіал П'ятихатської ЦБС 

 

Історія бібліотеки

Рік утворення – 1948

У жовтні 1948 року почала працювати Троїцька при клубна бібліотека. Початковий фонд налічував 64 книги – в основному це були твори класиків української та російської літератури. Першим бібліотекарем була Сироватко Поліна Григорівна. Після неї працювали Рапина Є.А.,Романенко Н.К.,Перепелиця К.Й.,Зеленська Г.О.,Смаглюк Л.І.,Салимон Л.А.,Курта К.П.,Фидря Н.І.

Фонд бібліотеки на час централізації становив 8667 прим., у 2009 році – 7251 прим.

У 1980 році колгосп побудував приміщення, в якому разом з поштовим відділенням  почала працювати бібліотека.

З 1989 року і до цього часу завідуючою бібліотекою працює Бобрик Валентина Василівна. З 2005 року бібліотека починає працювати повний робочий день.

Ремонт,проведений у 1990 році,значно покращив 2 кімнати,відведені під бібліотеку: стало світліше,гарно і затишно. Голова села Горлач Н.Ф. в своїй роботі багато уваги приділяла культурним закладам,її наступниця Свистун Л.Ю. продовжила цю традицію і у 2006 році, напередодні 200 – річного ювілею села зроблено ремонт у бібліотеці.

Троїцька сільська бібліотека обслуговує жителів сіл Троїцьке та Червона Дереївка. Бібліотеку відвідують 502 користувачі різного віку, в тому числі 102 дитини. Щороку їм видається близько 12 000 книг.

При бібліотеці працюють два літературних читацьких клуби – дитячий – «Книголюби – світлячки» та «Оберіг» - для дорослих.

Бібліотека підтримує партнерські відносини з сільською радою, дитячим садком, загальноосвітньою школою.

До послуг користувачів  бібліотеки  - періодичні видання: газети «Зоря», «Злагода», «Позакласний час», «Український пенсіонер», «Хазяїн», журнали «Дім,сад,город», «Добрі поради», «Люблю готувати», «Пожежна безпека».

Масова робота у бібліотеці проводиться за різними напрямками. Так, популяризуючи літературу краєзнавчого напрямку бібліотека запросила користувачів на перегляд «Моє рідне село», під час якого користувачі познайомилися не тільки з книгами про історію району та області, а й перегорнули сторінки  тек – досьє  «Видатні люди села», «Легенди нашого краю».

У бібліотеці діє ретроспективна виставка світлин Миколи Ковбаси(засновника краєзнавчого музею), стенд «Барви рідного краю».

Троїцька сільська бібліотека взяла активну участь у підготовці до святкування 90 –ї річниці  від дня створення П'ятихатського району, яке відбулося 21 вересня 2013 року.

Велику  увагу  у своїй роботі приділяє завідуюча бібліотекою громадсько – патріотичному вихованню.

Знаменній даті – 70 – річчю визволення району та області від німецько – фашистських загарбників присвячені години мужності «Визволення рідного краю»,під час яких  було презентовано книжкову виставку «Була війна народна», проведено огляд літератури «Так здобувалась перемога». Краєзнавчі матеріали зібрані у теках:»70 років визволення Дніпропетровщини», «Наша славна землячка – юна партизанка Лідія Гречко», «Мій внесок у Перемогу» (спогади жителів села).

Популяризуючи  твори українських та зарубіжних письменників ,розповідаючи про їх творчий та життєвий шлях бібліотека підготувала та провела такі заходи:

- засідання клубу «Оберіг» «Володимир Висоцький – улюблений поет мільйонів», присвячене 75 – річному ювілею поета;

- презентація книжкової виставки «В сім'ї вольній , новій» розпочала цикл заходів до 200 – річного ювілею Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. Для дорослих користувачів проведено огляд літератури «Велич Кобзаревої душі»,діти – користувачі взяли участь у проведенні літературно – музичної композиції «Пишаємося славою твоєю», відповіли на запитання під час конкурсу знавців життя і творчості Т.Г.Шевченка «Великий Тарас», познайомилися з Шевченком як з художником під час мистецької години «Шевченко – художник».

Завідуюча бібліотекою підготувала рекомендаційні списки літератури «Читайте…чужого навчайтесь і свого не цурайтесь», «Шевченків дух у долі Батьківщини».

Завідуюча Троїцькою сбф у березні 2013 року в зв’язку з 125 – річним  ювілеєм А.Макаренка здійснила виїзд  до Кременчуцького музею його імені, дізналася багато цікавого про його життєвий шлях, взяла участь у покладанні квітів до його пам’ятника.