Криничанський район


 
Одарівська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

         В кінці першого повоєнного року в селі Одарівка започаткована колгоспна бібліотека, яка налічувала всього 20 книг. Згодом вона поповнилась книгами, переданими шефами колгоспу ,,Червоний колос” – бібліотекою заводу імені Дзержинського. Обладнання бібліотеки склали дві шафи, які знаходились в приміщені сільської ради села Одарівка.

         Першим бібліотекарем на селі став учасник антифашистського опору, який незадовго до цього повернувся з концтабору, молодий хлопець, - Білоус Володимир Іванович.

        Пізніше, в 1961 році, в селі збудували клуб, в приміщенні якого для бібліотеки виділили одну невелику кімнатку площею 31 кв. метри, де вона знаходиться до сьогоднішнього дня.

        Довгий час працювала бібліотекарем Шрам Лілія Лаврентіївна. Колишня вчителька, освічена та ввічлива, вона користувалася серед читачів авторитетом.

        Пройшли роки… Чорною хвилею прокотилася через село жорстока війна, принісши горе й розруху в кожен дім, сім’ю, залишивши після себе могили, кургани, обеліски.

        Та проходять дні, притуплюється біль, з’являється надія. Треба жити, ростити дітей, будувати світле завтра. І Одарівка вижила, відродилася

          Відбудовуються будинки, засіваються поля, народжуються діти. Заліковували рани воїни, що повернулися в рідні домівки, заживали рани на землі.

        Сонячним серпневим днем 1973 року в село приїхала випускниця Дніпропетровського училища культури Книжник Марії Іллівна – бібліотекар-бібліограф. Молода, енергійна, сповнена великих надій та маючи на меті зробити свою маленьку бібліотеку кращою, вона прийнялась до роботи.  

  З часом неотесані дерев’яні стелажі, які підіймались до стелі, були замінені новими. Величезний дубовий стіл, який займав майже все вільне місце, був замінений на комплектний новий. Приміщення набуло затишку.

         Завжди серед людей, у постійному пошуку нового, бібліотекар знаходить час для навчання в Київському інституті культури на заочному відділенні.

         Співпраця з завідуючою сільським клубом Ольгою Денисівною Симоненко приносить задоволення і хороші результати.