Думка про довкілля Альони Зикової

Титульне фото: Думка про довкілля Альони ЗиковоїЮні дослідники з Дніпропетровщини стали призерами Всеукраїнського конкурсу науково-технічних робіт «InventorUA». Всеукраїнський конкурс молодіжних науково-технічних проєктів «InventorUA» проведено дистанційно. Усього на участь подали майже 180 робіт із усієї країни, представили проєкти у сфері сучасних технологій. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації. Журі обрало фіналістів у чотирьох номінаціях: «Збереження здоров’я та лікування хвороб», «Нові матеріали та сучасні технології», «Стійкий життєвий простір», «Цифрові технології».

«12 юних дослідників області стали призерами Всеукраїнського наукового конкурсу. Для учнів це гарна можливість вийти на світову наукову арену», – зазначив директор Департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОВА Олексій Полторацький.

Наслідки варварського вторгнення росії, які зараз переживає довкілля України, вражають. Тому українцям слід активніше, ніж будь-коли, стояти на захисті нашої природи й екологічного розвитку.

Навіть під час війни 15-річна Альона Зикова з міста Апостолове на Дніпропетровщині не забуває дбати про навколишнє середовище. Вона розробила екологічну та безпечну плівку для пакування. За цей проєкт дівчина отримала друге місце в номінації «Стійкий життєвий простір» у Всеукраїнському конкурсі науково-технічних робіт «InventorUA».

Юна винахідниця коментує свій винахід: «Пластикові пакування шкодять навколишньому середовищу. Я розробила органічну плівку на основі перлової крупи та крохмалю. Вона безпечна для харчових продуктів, витримує низькі та високі температури. Довго служить і за міцністю майже не поступається поліетилену».

Над проєктом дівчина працювала декілька місяців. Далі школярка планує зробити повноцінний пакет-майку.


Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічного відділу ДОУНБ

27.09.2023